Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el édesanyám,...

Jogosan várja el édesanyám, hogy ilyen szinten segítsek neki a féltesóim körül?

Figyelt kérdés
Korai gyerek vagyok, így a köztem és a féltestvéreim között elég nagy a korkülönbség. Egy kétgenerációs házban lakunk (nem az édesanyámé), csak a kert közös és ezért úgy érzi, hogy mindhárom testvéremet bármikor lepasszolhatja nekem és sokszor csak telefonál, hogy menjek a kicsiért az oviba vagy vigyem el edzésre az öcsémet stb. Természetesen ez nem gond, ha csak néhányszor fordul elő, de ő napi rendszerességgel eljátsza ezt. Anyagiak terén is eléggé furcsa elképzelései vannak, szerinte nekünk is támogatnunk kellene őket anyagilag. Mindig azzal érvel, hogy nehéz 3 gyerekkel egyedül. Ez igaz is, de ő tette ki a férje szűrét, mert talált 'jobbat', aki 1 év és egy gyerek után lelépett, tehát nem hiszem, hogy ezért másokat kellene okolnia. Már nem tudom, mit mondjak neki. Szerinte én hálátlan vagyok, szerintem meg csak próbálom a saját életemet élni.
2013. márc. 21. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Költözzetek el...
2013. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Illetve ezeket elmondtad már neki is?

(előző voltam)

2013. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem az édesanyádé a ház, akkor a tied? Az övével (gondolom ott laktatok régen) mi lett? Azért fontos ez a kérdés, mert ha a mostani az övé lenne, és te ott laknál az ő házában, akkor azért kicsit több mindent is elvárhat, anyagi támogatást is, azonban ha nem az övé, hanem a tied, akkor tőled kedvesség, hogy ő és a gyerekek ott lakhatnak. Ebben az esetben hálásnak kellene lennie, természetesen pénzbeli támogatás elvárása szerintem felháborító, nyilván nem kérsz tőle lakbért, de azért gondolom a rezsibe beszáll. Ha lelkiismeretes vagy, akkor gondolom 1x, 2x segítesz neki a gyerekekkel, de ennél több abszolút NEM elvárható, mondj neki nemet.
2013. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális dolog, hogy ezt elvárja tőled. Jobb elköltözni ilyen esetben szerintem.
2013. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kondor Judit ***** válasza:
57%
Meg kellene kérdezni tőle,hogy kinek is szülte a gyerekeket?
2013. márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jogos. Egye meg, amit főzött. Ha ilyen felelőtlenül, tizenéves fruska eszével és hevével éli az életét többgyerekes családanyaként, annak megvannak a hátulütői. Te majd bajlódsz a te gyerekeiddel, nem vagy a babysittere. Ha nem érti szép szóval, akkor nem kell reagálni a megkereséseire. Telefonál, te meg közlöd, hogy nem mész a gyerekért. Hozná őket? Nem vagy otthon, éppen mész, bezárod az ajtót. Mit tud csinálni azon kívül, hogy dühöng? Ő a totálisan felelőtlen, csak megpróbálja a nyakadba varrni. Az meg hogy még anyagilag is támogasd...no comment. Támogattassa a gyerekeket azzal, akivel megcsináltatta őket. Lakhelyet nem tudtok váltani? Mert így sajnos mindig kéznél vagy...
2013. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kié a ház,ha nem az anyádé? Amúgy, nem nem normális az elvárása, meg az anyád sem az a leírtak alapján.
2013. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindig gyülöltem az ilyen anyakat, akik arra szamitva szultek 2 ikat 3 ikat, hogy majd befogják cselédnek az elsöt, roppant igazsagtalan, hogy testver testvérnek cselédje!

Tenyleg felelötlenul szülnek gyerekeket, akikre nincs idejük es energiájuk, a sajat nagyobb gyereket kihasználva , en is sok ilyet lattam , jatszótereken is, ahogy ul az anyuka apadon, es prancsolgat a nagyobbiknak mint a cselédnek, hogy ide tegyed odategyed, pfúj

2013. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még hozzatenném, hogy igy a nagyobbik gyereknek ellopja gyerekkorat
2013. márc. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!