Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kipuhatolni a...

Hogyan tudnám kipuhatolni a mamából, h ki a pletykáló?

Figyelt kérdés

78 éves nagymamáról van szó. Elszólta magát miszerint valaki marhult rólam, és én baromira nem találom viccesnek a dolgot. Nagyon védi! Semmit nem tudok az illetőről, se nemet, se kort, se azt, h honnan ismerhetjük egymást. Milyen furfanggal álljak elő? Ki lehet az akit annyira véd tőlem? (Pedig nem vagyok agresszív se verekedős se bosszúálló, se semmi ilyesmi). Szerintem a családból való a drágaság. Hm? Mit tehetnék. Pletykára nagyon allergiás vagyok!

24/N



2013. márc. 22. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit marhult? Valami bűncselekménybe kevert téged bele? vagy hogy?konkretizálj légyszi...
2013. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mamád valószínűleg csak azért védi, mert lehet szavát adta, hogy nem mondja el vagy nem akar áruló lenni.. ne is kínozd a nagymamádat ilyennel.. Inkább akire gyanakszol azt húz csőbe azzal, hogy azt mondod neki, hogy tudod, hogy ő volt és nagyon nem szép stb és, hogy a mamád elmondta.. persze ez nem igaz ez blöff.. ha ő volt lefogja magát buktatni.. ha nem, akkor mehetsz a következő gyanúsítottra.. viszont ha kibukik, hogy ki volt ne felejtsed el tisztázni a nagymamádat, hogy ő valójában nem is árulta be!
2013. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyit mondott, h egy szar alak vagyok, és nem csoda, h nincs melóm. Mikor ez így nem is igaz, na mind1. Azért lenne jó ezt tudni, h ki volt, mert tudni akarom, h az a pár ismerősöm közül ki az akitől jobb, ha távol tartom magam! Itt nem ismerek sok embert, és ha esetleg egy barátomnak hitt személy az, azt tudni akarom. Túl sok gyanúsítottam van ahhoz, hogy ezt így egyesével lejátsszam mindenkivel. Nemrég költöztem ide amúgy.
2013. márc. 22. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
E szerint a nagyanyád ennek hitelt ad. (Olyan szar alak vagy, akinek ezért nincs munkája.) Tudod, ezen el kellene gondolkoznod. A nagyanyák általában nagyon szokták védeni az unokát. Szerintem inkább magadba kellene nézned, mint a forrása után szaglásznod. (Nem ismerlek benneteket, nagyot is tévedhetek. Megbántani sem szeretnélek, de a leirásodbol ezt látom.)
2013. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Annyira szar alak nem lehetek, ha visszahívtak a munkahelyre csak addigra találtam egy másik állást amit akkor féltem otthagyni. Ez a munkaerő kölcsönző besértődött erre. Másik meg váratlanul kidobálta az embereket, de mindet. Most tehetek én erről, h azóta semmi? Ezért vagyok szar alak? Ez nem a Kádár korszak ahol van meló dögivel és lehet (sőt kötelező dolgozni). Most azt büntetik aki dolgozik.
2013. márc. 24. 12:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy mi a gáz? Lehet, hogy ezt a szöveget maga a nagyanyád találta ki. Egy biztos: most elérte azt, hogy te tök paranoid vagy, és folyton a nagyika nyakán lógsz, nyaggatod, faggatod - azaz vele foglalkozol, a saját életed helyett. Legalább addig se unatkozik...:( Neked pedig nincs esélyed sem normális életet élni, munkát találni, így aztán sz.ar alak vagy szerinte...és kész az ördögi kör.


A pletykákat nem lehet sem urani, sem iránytani. A legtöbb, amit tehetsz, hogy nagy ívben teszel rá - a nagymamára is, a Valakire is meg a pletykára is. Ha valakinek az a véleménye, hogy te sz&r alak vagy, és ezt elkotyogja a nagyikádnak, akkor a nagyikádban LEHETNE annyi ész és az unokája iránti szeretet, hogy ezt nem adja tovább neked, félinformációként. Mert könnyű azt mondani, hogy titotartást fogadott...de akkor SEMMIT se mondjon ám el! Félinfomációkkal nagyon csúnyán paranoiddá lehet tenni egy embert: mindentől félni fog és minden emberen azt lesi, hogy ki lehetett az, aki ezt vagy azt mondta ...


Itt a legnagyobb sáros maga a nagyikád, kedves hozzászóló. Sajnálom, lepontozhatsz, de akkor is leírom: ő a sz&r alak. Különönsen azért, mert nő vagy, mint most látom, azaz ilyenkor a nagyon bejön az alapképlet: az idősebb, már sírba hajló nő vesztett gyűlöletet és irigysége a fiatal nő ellen.


Ne foglalkozz sem a nagyikával, sem azzal, hogy ki tart téged minek, hanem koncentrálj a saját életedre!

2013. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem lógok a nyakán állandóan. 1-2x próbáltam, de nem forszírozom. Várom, h csak elszólja magát. Amúgy sajna nem az unokája vagyok, a párom az unokája. Ettől függetlenül én a saját nagymamámnak tekintem, mert ha kérek vagy bármelyikünk kér tőle valamit akkor odaadja, megcsinálja. De ez nagyon durva, h egy tök idegenre így hallgat, és, ha már elszólta magát tökre védi.
2013. márc. 26. 20:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!