Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a feladata eltartani a...

Kinek a feladata eltartani a férjemet ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Van egy babánk, anyósomnak és férjemnek közös házuk van, itt lakunk. Én gyesen vagyok, bevételem havi 50 000ft. Mellette tanulok, amit teljes mértékben fizetnek a szüleim és a babának is megvesznek mindent (tápszer, pelenka, ruha...) Férjemnek úgy alakult, hogy már fél éve nincs normális munkahelye. Előtte volt. Én ezt az 50000ft-ot költöm a férjem és a saját étkeztetésemre, a kisgyereknek veszek belőle ételt közbe, és fizetem a telefonszámlánkat belőle. Anyósom ki van akadva, hogy miért nem fizetjük a rezsit. Az 50 ezres gyesből miért nem ajánlom fel sose vagy miért nem kérem meg a szüleimet. Én úgy gondolom, hogy ez a férjem feladata lenne, mert ha én nem lennék a babával a férjemnek, akkor nem hogy az anyósnak kéne a rezsit egyedül fizetnie, de még a férjemet is el kéne tartania. Így is sokat köszönhetünk a szüleimnek, nem értem, hogy várhatja el az anyósom tőlük, hogy még szálljanak be a rezsibe is. Előtte amikor dolgozott a férjem, én még nem ismertem, az anyja főztjét ette és nem kellett hazaadnia pénzt. Amióta vagyok én a bébivel, azóta elvárja az anyós, hogy minden nap főzzek a férjemre (ami lehetetlen ennyi pénzből).

Vélemény?


2013. márc. 24. 12:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
59%
Milyen ember a férjed, hogy nem tesz semmit a megélhetésetekért? Egy felnőtt férfit nem a feleségének, vagy az anyjának kellene eltartani, hanem magának kellene eltartani a családot. Egyébként férfiember a férjed, vagy valami málészáj?
2013. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
65%

1. de bunkó vagy!!!


Szerinted csak az nem dolgozik, aki nem akar??

Sajnos nem így van.

2013. márc. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
70%

El kéne magyarázni, h sajnos nincs munka a férfiaknak sem! Most hallottam nemrég 2 generációtól, h miért nem veszik fel őket. Egy pályakezdőről és egy apukáról van szó.

1. Pályakezdő= Gyakorlatod van? (Nincs). Jogosítvány? (Nincs). Akkor hagyjuk!

2. Egy idősebb pl 35-45 év közti férfi: Gyakorlat van? (Van). Gyerek van? (Van.) Akkor köszönjük szépen!


Most már a pasikat is zárják ki a gyerek miatt a munkások soraiból. Sajnos. Jó reggelt nyugdíjasok!!!!!!

2013. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Az embereknek meg kéne tanunia a másik szemszögéből is nézni a dolgokat. Az anyósod azt látja, hogy ott laktok nála, ott használjátok az áramot, a fűtést, a vízet, stb... azaz jogosan veti fel, hogy a ti fogyasztásotokat egyedül fizesse helyettetek. Persze, lehetne megértőbb, hogy mivel nincs munka, ezért nem tudtok fizetni, viszont meg nektek a lehetőségekhez képest minél jobban be kell szálnotok a közös rezsibe. Ha már együtt éltek...
2013. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem írtad, mi a végzettsége a férjednek, meg neked, illetve hogy mennyi idős a baba (bár ha gyes-en vagy, akkor 3 év alatti).


Elsőként az ütött szöget a fejembe, ilyen viszonylatokra miért szültél gyereket, de ez most lényegtelen.


Mindenképpen leszögezném, hogy nem a TE szüleid feladata a családotok eltartása, hanem valóban a férjedé lenne, azt pedig végképp nem tudom, van-e rá lehetősége, ha van, miért nem él vele, ha nincs, miért nem változtat (költöztök olyan helyre, ahol van, tanul más szakmát, adja lejjebb az igényeit, stb).


Azt sem tudom, neked mi a végzettséged, meg a szakmád, mit tanulsz, de végső esetben keress munkát te, és az apuka maradjon otthon a kisgyerekkel.

2013. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a férjednek kellene megbeszélnie az anyjával, mert egyrészt ő a fia, másrészt az ő kieső jövedelme miatt vagytok ilyen helyzetben. Sajna az érvelésed matematikailag is sántít, bár a szüleidtől tiszteletre méltó, hogy a baba ellátásának a költségeit magukra vállalják.

Ha a férjed egyedül lakna az anyjával, két ember fogyasztana áramot, vizet, gázt stb...

De ti négyen laktok ott, ráadásul egy kisbaba miatt minimum a fűtésszámlán látszik, hogy magasabb hőmérsékletet kell tartani. Nem tudom, hogy az odaköltözésetek előtt hogyan állapodtatok meg a rezsi megosztásáról, és anyósodnak mennyi a jövedelme? De minden anyagiasság nélkül is elképzelhető, hogy valóban nem tudja vállalni egy négyszemélyes háztartás rezsijét egyedül. Ugyanis itt pillanatnyilag erről van szó.

2013. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
71%

Nézzük a másik oldalról is, holnaptól nem te hanem a férjed igényli meg az alanyi jogon járó gyest ami nem is 50 hanem családival együtt 38.000Ft és akkor máris a te feladatott lenne a pénz előteremtése. Nagyon egyszerű ám tanácsot adni, ha nincs munkahely ahova felvegyék.

Abban az anyósnak igaza van, hogy valamennyivel be kellene szállni a rezsibe , hisz nem mindegy, hogy 2 vagy 5 ember rezsit fizetik. És valahol abban is, ha a férjed szülei fizetik a rezsit helyettetek fél éve akkor, a másik szülőnek is illene támogatni.

2013. márc. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne bárkinek a feladat eltartani egy felnőtt embert?
2013. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Ma már nem abban a világban élünk, hogy egy fizetésből meg lehet élni. Mindkettőtöknek ugyan olyan feladata a család eltartása. Keres te is munkát és ha előbb találsz a férjed majd elmegy gyes-re, vagy gyes mellett heti 30. órát is lehet dolgozni. Vagy ha a nagyi nyugdíjas ő is elmehet gyesre ti pedig mindketten munkába állhatók, vagy a kicsit bölcsibe kell adni és mindketten dolgozhatók.
2013. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
74%
A logikád ott is hibázik, hogy ha a férj szüleinek kötelessége szerinted a saját gyerekük rezsijét fizetni akkor nektek is kötelességetek lenne legalább a gyerek részét kifizetni a rezsibe.
2013. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!