Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg anyát...

Hogyan győzzem meg anyát arról, hogy erre én még nem állok készen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, egy kéttanos osztályba járok, most vagyok harmadikos (még ezenkívül 2 évem van). Az osztályban január óta egy felsőfokú cambridge nyelvvizsgára készülünk. Úgy érzem én még nem állok készen arra, hogy júniusba elmenjek vizsgázni. Anya nagyon erőltetné a dolgot, úgy gondolja, hogy csak kishitű vagyok. Nem akarok magamban csalódni, de ez nagyon nagy falat lenne nekem, ráadásul a többi tantárgy mellett nincs annyi időm tanulni. Igazából a jövőm szempontjából sem lenne nagyon fontos ez a vizsga és még a két év alatt is megtudnám csinálni. Mivel győzzem meg?


2013. márc. 24. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg azt érzed, hogy nem menne és hogy tutira bebuknád saz egészet, akkor ülj le és beszélj vele 4 szem közt full komolyan. Írd le mondatokban előtte azt amiket szeretnél neki megmagyarázni, elmondani. Érvelj sokat, mert az segít ebben. cserébe meg "ajánlj" fel neki valamit. Pl. (ha van lehetőség rá) akkor fél év múlva megpróbálod, de most nem.


Másrészt ha tényleg ez az egyetlen egy alkalom a vizsgára, akkor próbáld meg. A nyelvvizsga a mai világba nagyon sokat ér, úgyhogy én a helyedbe élnék a lehetőséggel.

2013. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából ha ennyire erőlteti menj el, most ha esetleg nem sikerül van következménye, azon kívül, hogy újra be kell fizetni a nyelvvizsga összeget?


A másik meg h júniusig sok idő van még, szóval annyi idő alatt simán fel tudsz készülni.


Legyünk őszinték, a középsuli az egyetemhez képest nem nagy dolog.


Szerintem próbáld meg nincs veszíteni valód, a másik hogy ha nem is sikerül akkor van annyi előnyöd hogy másodjára úgy mész oda h tudd mire számíthatsz.

2013. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tutira nem sikerülne, erre készülünk, látom, hogy a feladatok hány %-a megy.

A lényeg, hogy minden feladatnál legalább 40%-ot elérjünk és összesen 60% legyen meg.

a 40-el nem lenne gond, a 60 már összetettben neccesebb. Legközelebb decemberben mehetnék.

Tesómnak is erőltette és neki hatodjára sikerült.

Én azért nem vágnék bele, mert borzasztóan drága és nem igazán engedhetjük meg azt, hogy 50 ezret kidobjunk az ablakon.

2013. márc. 24. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!