Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs egyéniségem társaságban!...

Nincs egyéniségem társaságban! Adjatok ötletet mit tegyek?

Figyelt kérdés

A legszorosabb baráti körömben és a családomat tekintve határozott személyiség vagyok. Viszont hogyha haveri körbe kerülök, vagy netalán új hely, ahol ismerkedni kell (pl. egyetem) akkor elveszítem minden meglévő határozottságomat. Magamon nevetek milyen badarságokat hordok össze, és volt olyan is, hogy egyik haverom megjegyezte, hogy utánozom a társaság lelkét, és igyekszek neki tetszően tenni. Utálom magam ilyenkor.


Mit tegyek? Félek kapcsolatokat kialakítani már...


2011. szept. 8. 10:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nő vagyok...
2011. szept. 8. 10:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj kimondani hogy mit gondolsz valamiről.

Egyszerűen szard le, hogy ki mit gondol. Ha valaki kíváncsi a véleményedre, akkor őszintén felelj és ne az elvárásoknak felelj meg.


Sok sértődés lesz belőle, de legalább olyan emberek vesznek majd körbe, akik tényleg hasonlítanak hozzád.

2011. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs önállóan akkor egyéniséged, akkor nem hiszem hogy tudsz mit tenni, hiszen akkor az már megint nem te vagy ha rájátszol. Magadtól kell mindenhol feloldódnod.
2011. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem állsz ki magadért akkor a többiek is elkönyvelnek kis gagyi embernek. Viszont ha van véleményed, stílusod amit fel is vállalsz akkor már más szemmel fognak rád nézni.
2011. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jah és a stílusod nem attól lesz, hogy elmész sztájliszthoz.

Legyél önmagad, vagyis azt tedd amit helyesnek tartasz.


A másik fontos dolog, hogy tudj különbséget tenni a helyes dolgok és a vágyaid között.

2011. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én nem így fogalmaztam volna a helyedben. Ez így nyilván nem igaz, hogy nincs egyéniséged társaságban. Inkább zavarba jössz, és bátortalanná válasz. Idő után ez oldódik, más is így van ezzel. Azért te még egyéni lehetsz, és valószínű, hogy vagy is.
2011. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

hát én is ilyen vagyok kb


úgy egyébként nagy szám van meg minden de ha idegenek közt vagyok,vagy osztálytársaimmal,tök csöndes vagyok :// ...


szerintem nem sok mindent tehetünk,mert ha megjátszanám a kemény csajt,akkor ugye megint nem magamat adnám :S


13l

2011. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj olyan dolgokat amikről aztán sokat lehet beszélni, pl ami vicces, érdekes. Ilyeneket akár közösen is lehet.
2011. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem arról van szó, hogy nincs egyéniséged, vagy stílusod. Mert az mindenkinek van! Én is hasonlóan viselkedem, de én tudom, hogy miért. Nem mindig voltam ilyen, valamikor ennek a szöges ellentéte voltam! Aztán történt valami! Hogy mi az lényegtelen. A lényeg az benne, hogy elvette az önbizalmamat! Azóta idegenek előtt nagyon, de nagyon nehezen oldódom. Szerintem neked is az önbizalom hiány állhat a háttérbe. (legalábbis ez is egy lehetséges ok) És persze az hogy arra vágysz, hogy befogadjanak, elfogadjanak. Ezért lehet az, hogy az adott társaság szellemével próbálsz azonosulni. Hogy mi a megoldás? Talán azt tudnám javasolni (amit én is teszek, hogy megpróbálsz lazítani, és egyszer-egyszer erőt venni magadon és hasonlóan megnyilvánulni, mint a már megszokott környezetedben. (persze a jó ízlés keretein belül, mert az természetes, hogy idegenek előtt elsőre moderálja magát az ember)Ha pozitív visszajelzéseket kapsz (és azt fogsz, mert itt csak gátlásokról van szó)egyre könnyebben fog menni. Remélem érthető voltam, igyekeztem érthetően megfogalmazni, és bocsi , hogy hosszú voltam :)
2011. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld megfigyelni magad, hogy milyen vagy akkor, amikor a legszorosabb baráti körödben vagy és a családod körében. Próbáld azt a viselkedés módot átmásolni, ha idegenek vesznek körül. Nincs mitől félned, hiszen láthatod, sokan vannak, akik szeretnek, és ha ők elfogadnak annak, amilyen vagy, akkor majd más is ugyan így el fog fogadni. Nem kell senkinek sem megfelelned, és csak azért mert idegenek, nem kell előttük másnak tettetni magad, mint amilyen vagy. El kell jutnod arra a szintre, hogy felszabadultan viselkedj és az idegenek körében ne kontroláld magad folyamatosan. Mondjál néha nemet is, ha kell. Legyen önálló véleményed a dolgokról. Légy természetes, ne görcsölj!!
2011. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!