Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? (Fontos a család is de a tanulás is)

Figyelt kérdés

4hét múlva nyelvvizsgázom és finoman szólva sem állok vele túl jól...Iskola és munka mellett nem tudok intenzíven készülni rá ahogy azt elképzeltem. Nem tudok egy egész napot végigtanulni mert mindig van valami dolgom, így nem a leghatékonyabb...

Namármost az van, hogy most hétvégén mennénk le vidékre a mamához húsvétolni (megjegyzem csak karácsonykor húsvétkor és nyári szünetben látjuk a mamát-aki már elég idős...ez elég fontos momentum)

Viszont én vidéken nem tudok egyszerűen tanulni. Ott is vagy az lenne, hogy elvonulok de akkor meg mi értelme lemennem(?) vagy foglalkozok a családdal de akkor megint elment egy hétvégém és nem tudtam normálisan a tanulással foglalkozni. És 3nap azért az elég sok.

Anyának feldobtam hogy mi lenne ha most nem mennék le...itthon egyedül csak a tanulásra tudnék koncentrálni....persze nem örült neki...nem is tudom mit mondana ha nem csak feldobnám, hanem megmondanám neki, hogy nekem most a tanulás az fontosabb mert rengeteg pénzt öltem bele a nyelvvizsgába meg a tanfolyamba, plusz csúszok fél évet, ha most nem sikerül...

De fontos a család is nekem, úgyhogy nehéz döntés ez most...eléggé tanácstalan vagyok:S


2013. márc. 26. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem olyan fölösleges dolog amúgy a elvvizsga. azt nézik sok helyen, hogy tudsz-e beszélni, nem a vizsgát. Persze nem hátrány ha van
2013. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A diplomámhoz kell, enélkül sajnos nem kapom meg...és nem ez volt a kérdés!
2013. márc. 26. 13:04
 3/16 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga jó része szövegértés és szókincsre alapul. Szóval azt ajánlom,hogy tölts le egy-két könyvet az adott nyelven és ha van egy kis időd akkor olvass este, sokkal érdekesebb mint a nyers magolás és sok minden rád ragad.
2013. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor tanuljál inkább!
2013. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
tanulj a hétvégén,aztán vasárnap este vagy hétfő reggel menj utánuk h 1 napot velük lehess. vagy menj le és ott mond meg a mamádnak h pár órát muszáj elvonulnod tanulni..
2013. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
szerintem maradj otthon tanulni,(ha elmennél, egész hvégén azon idegeskednél hogy most épp nem tanulsz) és menj el egy másik hétvégén a mamádhoz. a nyelvvizsga nagyon fontos, kell a diplomához, és állásinterjúkon is rákérdeznek.(nem mellékesen sok helyen magasabb fizetést kapsz érte a munkahelyen-mint pl én) Szal tudd le a nyelvvizsgát minél hamarabb, és utána szabadon jöhetsz-mehetsz bárhová :)
2013. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Persze tudtam anya hallani sem akar róla rám rakta a telefont még be sem fejeztem a mondatomat....

Most ez nem ide tartozik de ő attól fél, hogy ha lemegyek egyedül a mamához nyelvvizsga után akkor én szórakozni fogok eljárni meg zülleni fogok (mert nyáron sokat jártam el ide-oda) és ezt akartam neki elmagyarázni, hogy ha lemegyek mamához akkor nem mennék sehova de MOST hétvégén nem tudom nem akarom bevállalni...

Most ilyenkor mit csináljak? Ha lemegyek akkor is szarul érzem magam ha itthon maradok akkor is...tisztára lelki terror:S

2013. márc. 26. 14:20
 8/16 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2013. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
23
2013. márc. 26. 14:52
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, de 23 évesen mit érdekel, hogy anyukád mit mond???

Felnőtt vagy dönts felelősen. Te tudod, hogy mi a fontossági sorrended, ne másnak a véleménye befolyásoljon. Ha most a nyelvvizsga fontos mert itt van a nyakadon akkor tanulj rá ezerrel, és majd utána lemész a nagyidhoz, valószínüleg ezt Ő is megérti.


Én a nyelvvizsgát teljes állású munka, főiskola, szakdolgozat írása, és gyakorlat teljesítése mellett csináltam meg. Szóval nem lehetetlen, csak akarni kell. Pl.:Kelj fel hamarabb mint amúgy egy két órával, és máris van minden nap egy-két órád tanulni.

2013. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!