Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek most? Elengedjem,...

Mit tegyek most? Elengedjem, vele menjek, mi a jó döntés?

Figyelt kérdés

A párom kapott három angliai munkalehetőséget is, nagyon jó keresettel (5-7 ezer font havonta). Itthon se keres rosszul, és most pályázik egy állásra, ahol havi fél millát keresne, elég jó esélyei vannak.

Fiatalok vagyunk még, nincs semmink, de szeretnénk belátható időn belül lakást, gyereket. Az viszont nem biztos még, hogy együtt. Még csak bő fél éve járunk.

Én szeptembertől egyetemre szeretnék menni, befejezni az elkezdett szakom, az egy vagy két félév.

Attól félek, hogy ha most kimenne, nem biztos, hogy kibírná a kapcsolatunk. Ha kimennék vele, talán lenne munkám, de mi lenne az egyetemmel? Ha utána gyereket szülök meg minden, félek hogy nem fejezem be, pláne nem fogok dolgozni se benne, szóval ha be is fejezem, nincs értelme.


Ő még dilemmázik, hogy mit tegyen, és azt mondta, ha kimegy, rám bízza a döntést, hogy megyek-e vele vagy maradok. Abban is kikérte a véleményem, hogy ő menjen-e, egyelőre azt mondtam, kezdjen bele az interjúkba, aztán még mindig meggondolhatja magát.

Ja, egyikünket se vonzza különösebben a külföldi élet. Itthon sem élünk rosszul, illetve mondjuk én most munkanélküli vagyok és nem találok munkát, de ő jól keres és a végzettségével könnyen, hamar talál új állást. De mégis, gondolom ilyen jövedelemből már egész szép summát félretehetnénk havonta, és pl. nem kellene hitel egy lakáshoz. De kis lakást szeretne venni, annak amúgy is maximum néhány évig lenne hitele.


Szerintetek ebben a helyzetben megéri kimennie? És nekem vele tartani?


2013. márc. 28. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Kint jobban keresne ,de az élet is drágább. Ha itthon jól éltek én nem mennék,főleg ha nem is nagyon vágytok külföldre.Én Írországban voltam, de nem tudtam megszokni az időjárást, állandóan rossz kedvű voltam.Itthon nem tudtok félre rakni?
2013. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyetemet levelezőn is letudod tenni.

De szerintem ha csak fél éve vagytok együtt akkor inkább maradj itthon.

2013. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt nézegettem, hogy kb. fejenként 1000 fontból azért meg lehet élni, tehát ha csak 5 ezret kap és az bruttó, 40%-os adókulccsal, és én nem találok munkát, akkor is marad havonta 1000 font, amit félretehet. De ha valamelyik jobban fizető állást kapja meg, netán én is találok munkát, akkor ez az összeg akár 3-4 ezer font is lehet.

Itthon most szűk 100 ezret tud félretenni, én semennyit, mert nincs munkám. Ha lesz munkám, akkor ez felmehet 150-200 ezerre havonta.

A fél év is elég rövid idő, de mondjuk mi az első randi után összeköltöztünk, szóval innen nézve már komolyabb, mert fél év együttélésről van szó.

Nem tudom, hogy döntsek :( azt például jó lenne tudni, hogy szakmailag mennyire számít ez.

2013. márc. 28. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!