Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert ilyen velem az apam?...

Miert ilyen velem az apam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hatodik osztalyos koromban kaptam az elso kettest. Na innentol indult az egesz. Apanak azota sem felelek meg. Most 17 eves vagyok (f) es evismetlo. Es evismetlokent is Bukasra allok egy tantargybol... (ez kicsit ego pedig eleg sokat beleadtam ebbe az evbe). Azt mondta ha megbukok megint elzavar a haztol es attol felek es ahogy ismerem kepes is ra. De viszont en itthon minden hazimunkat en csinalok funyirastol kezdve a kert asasig. Es van rengeteg szolonk azt en tarcsazom segitkezek barmir t ker megcsinalom es ezt nem becsuli meg raadasul meg se koszoni, es meg lecsesz ha valamit a sok kerese kozul elfelejtek. (Elnezest a helyesirasert mobilomon nincs ekezet).
2013. márc. 29. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ezeket a házimunkákat nem Neked kéne megcsinálni, tanulnod kéne helyette.


Nem zavarhat el, birtokjogod van a lakásra, és amíg nappalin tanulsz (max. 25 éves korodig), addig köteles el is tartani és mentesíteni a munka alól.


Más családtagod nincsen, aki felnőtt? Ha van, miért hagyják ezt?

Az iskolában ha tudnál beszélni erről egy tanároddal vagy az iskolaorvossal vagy a iskolanővérrel, iskolapszichológussal vagy bárki tanácsadóval, aki ott dolgozik, az lenne a legjobb.

Ha ezek közül senki sincs, aki a pártodra tudna állni, akkor menj el a kerületi családsegítőhöz, és neki mondd el!

Hány éves vagy?

2013. márc. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bsyák György válasza:
Hát a leírtak szerint a faterodnak komoly önértékelési problémái vannak. Nem tudom, hogy szokott e segíteni a tanulásban. Ha nem, akkor teljesen jogtalanul csesztet. Mert, ha valakinek kicsit nehezebben megy a tanulás mint ahogy ő azt elvárná nem az a megoldás, hogy még bele is rúgjon. Beszélj egy olyan személlyel a családodból, aki közel áll hozzád, és persze meg is bízol benne. Biztos fog segíteni neked valahogyan.
2013. márc. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak az értelmi intelligenciára figyel mindenki. Márpedig van érzés is , és cselekvésbeli is. Neked valószínű jelentős cselekvésbeli intelligenciád van (és érzésbeli is, hiszen segítőkész vagy) Ezzel jó tönkre lehetne Téged tenni, ha ezt nem veszik észre. valószínű nem nagyon tudod apukád megváltoztatni (#2jókat ír erről) Amit tehetsz: olyan irányban menj tovább majd, ahol fontos a tevékenységed és szereted is csinálni. Mi szeretnél lenni, tudod? (miből állsz bukásra? ki tudna segíteni? lehet pár óra megoldaná azt a görcsös helyzetet, amit az örökös "nem felelek meg " érzéssel kialakítottak benned)
2013. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kerdezo vagyok es anyaval mar beszeltem errol es o azt mondta hogy tanuljak. 17 eves vagyok mint ahogy azt a kerdesben feltuntettem.


Es meg azt kerdeznem hogy miert van az Hogy Egyszer egyszer jo fej velem az apam egyszer meg csak ugat a semmiert.

2013. márc. 29. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!