Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülők és unoka kapcsolat...

Nagyszülők és unoka kapcsolat hogy alakul nálatok?

Figyelt kérdés
Két gyerekünk van, 4 és 2 évesek. Az anyai nagyszülők nagyon messze laknak, így velük keveset vannak. Az apai nagyszülők viszont közel, mégis nagyon felületes a kapcsolattartás. Anyósom egy héten egyszer egy órára átjön, akkor is inkább velem beszélget. A gyerekeket még soha sehova nem vitték el, kétszer volt náluk a nagyobb gyerkőc egy-egy délutánt. Máshol hallom, hogy viszik állatkertbe, játszóházba, stb. Kinél hogy alakul ez a dolog? Ráadásul anyósom most kitalálta, hogy nyáron elviszik pár napra a nagyot vidékre, de ezt úgy, hogy ő még soha nem, töltött velük egy egész napot, nélkülünk még soha sehol nem aludt. Említettem, hogy örülnék, ha fokozatosan lennének egyre többet vele, de erre egyáltalán nem hajlanak. Olyan szomorú, mert mindeközben mindig azt hallgatom, hogy ők hogy imádják a kicsiket és nem értem, miért nem töltenek több időt velük. :( Másnál is ez a jellemző?

2013. márc. 29. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a "gyerek" vagyok (23 éves), és van egy nővérem, ő 25 éves. Nálunk is az anyai mamám messze lakik tőlünk 200km, apai 20percre. Kicsiként évente kb 2szer mentünk az anyai mamámhoz, ünnepekkor, de volt olyan is hogy nyárra levittek minket 1-2 hétre, igaz akkor már olyan 6-7évesek voltunk. Nem szerettem ott lenni, furcsa környezet volt, meg az a mamám elég érdekes felfogású, sokszor megbüntetett minket. A másik mamám ő sokszor jött át hozzánk, mi is hozzá, sokszor vigyázott ránk, volt telke és nyáron oda mentünk ki vele hetekre.

Mára mindkét mamámmal jó a viszony, igaz az anyaival nagyon ritkán találkozunk, apaihoz szoktam átmenni, és szokott jönni.

Az jó ötlet hogy fokozatosan hozzászoktatjátok, mert nekem még így is hogy sokszor mentünk az anyaihoz, rossz érzés volt mikor ottmaradtunk, és anyu elment.

2013. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2éves,anyuék a szomszédban laknak,apai nagyszülők párszáz km-re.Nagyjából minden délután anyuéknál van pár órát,szeret ott lenni.Másik nagyszülőkkel 2hetente találkozunk,vagy mi megyünk,vagy ők jönnek,plusz skypeon beszélünk velük sokat.

Mind a négy nagyszülőért odavan a kicsi,és ők is érte.

Nekünk nagyon szerencsés helyzetünk van velük..

De anyósodék miért ilyen "távolságtartóak"?nem lehet,hogy csak félnek,h mit szólnál ehhez/ahhoz?Beszéltetek már erről?

2013. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerencsés vagy, én két hónapja az utcára se léptem ki gyerek nélkül. :(

Igazából nem tudom, mindig azt mondják, hogy nem érnek rá, de nyugdíjasok...

2013. márc. 29. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:

A 'gyerek' vagyok. Őszintén szólva én apukám szüleiért soha sem rajongtam, pedig egy utcára laknak tőlünk. Mindig is frusztrált engem(20) is és öcsémet(18) is, ha ott kellett lennünk. Anya szülei tőlünk jóval távolabb élnek, de oda mai napig bármikor imádok elmenni. Ők az én igazi nagyszüleim, mindig vittek minket minden felé :D sátorozni, kirándulni, strandolni. Apukám szüleivel, nem is jövök ki annyira, soha nem is voltak közös programjaink, felületes a viszonyunk. Ez ellen igazából szerintem sok mindent nem tudsz tenni, próbálhatod a nagyszülőket rávenni, hogy menjenek át játszani a kicsikkel vagy esetleg egy-egy délutánra rá bízhatnád őket hogy nyárra megszokja hogy több napot is együtt töltenek és hátha a viszonyuk is jobb lesz.

20N

2013. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!