Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Féltestvérem, akit sosem...

Féltestvérem, akit sosem láttam követelhet-e jogosan vagyont, értéket, örökséget, eltartást?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 01:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha nincs kizárva a végrendeletből akkor ugyanúgy jár neki a vérszerinti szülő részéről az örökség.Az örökségben benne van az érték,vagyon,ingatlan stb.
2012. ápr. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha pl apukátok közös, akkor neki is joga van az örökléshez apukád vagyontárgyaiból. Kivéve a fentebb írt esetben, amikor az öröklésből ki van zárva. Bár, az én mostohatestvéreim ezt is megcáfolták, mert a végrendelet szerint minden anyámra maradt volna, házastársi viszony miatt, de a bíróság úgy határozott, hogy végül 70%-a az övék lett.

Ennyit erről.


(Hozzáteszem, nem a pénzre pályázott anyám, hanem ketten csinálták a vállalkozást is, abból lett mindenük. Engem meg abszolúte hidegen hagy az örökösödés a családban, nem ebből akarok magamnak lakást stb. szerezni.)

2012. ápr. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, kizárni csak megalapozott indokkal lehet, hacsak nem lesz minden leiratva az örökhagyóról, akkor igen. De még az ajándékozásból is 15 éven belül jár a köteles rész.
2012. ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

A most változott törvényi szabályozás alapján a vagyon fele a házastársé, a másik fele megoszlik a vér szerinti gyerekek között.

Ha nincs házastárs, akkor csak a gyerekek között oszlik meg.


Kizárni örökségből (kivéve, ha mondjuk az örökös az elhunyt életére tört) teljesen nem lehet a vér szerinti gyerekeket, úgynevezett köteles rész jár nekik, ez tudtommal 25%.

2012. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy te nem láttad, nem jelent semmit. A közös szülő után pont annyi illeti meg, mint téged. Kizárni nem lehet az öröklésből, mert a legrosszabb esetben is a köteles rész jár neki, az a fele annak, ami hivatalosan járna neki. De alapesetben ketten osztoztok mindenen. Sőt, ha neked nem lenne senkid, értve szülők, más testvérek, és ha nem rendelkezel máshogy, akkor utánad is örökölhet.
2012. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A vér szerinti szülőtől az örökség ugyanúgy jár neki, mint neked is. Függetlenül attól, hogy ismerted-e, veletek élt-e, stb.

A többi követelést (vagyon, érték) nem értem pontosan... Eltartást?? Természetesen a szülőnek van tartási kötelezettsége felé nézve is, de nem vagyok biztos benne, hogy erről beszélsz...

2012. ápr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 4. Válaszoló: amiről beszélsz, az még csak tervezet, amit nem is biztos, hogy elfogadnak, de, ha az meg is történik, akkor sem lép azonnal hatályba. Az új Ptk-ról van szó, amit kb. 10 éve írnak már, és hetente új hírek röppennek fel arról, hogy mi lesz benne.

A jelenleg hatályos szabályozás ugyanaz, ami eddig is volt: elsősorban a vér szerinti leszármazók örökölnek egymás között fejenként egyenlő arányban, a házastárs pedig mindenre özvegyi haszonélvezeti jogot örököl.

2012. ápr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A "sosem láttam" lényegtelen. Ha az örökség a közös szülőtől van, jár neki is.
2012. ápr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

apád/anyád ugyanolyan gyereke mint te.

Természetesen jár neki az örökségből

2012. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tőled eltartást nem követelhet,de örökség jár neki
2012. ápr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!