Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan családokról, akik panaszkodnak, hogy a gyerekeik éheznek, közbe meg a szülőknek piára vagy cigire mindig van pénzük?

Figyelt kérdés

Közelünkbe is van egy ilyen (nem kisebbségi) család.

5 gyerekük van, 1 szobás lakásba laknak, nyomorognak, fáznak télen, a szülők mindenkinek panaszkodnak, de nem láttam volna még őket úgy, hogy ne lógott volna a cigaretta a kezükből.


TV-ben pl a Házon kívül-ben is hasonló családokat mutatnak be Múltkor láttam, hogy kilakoltatás, nem tudják már 1 éve fizetni a házat (közbe meg ott az anyánál a fél éves gyerek), de anyuka kezéből lógott a cigi, apuka kezében meg egy 40-50ezeres telefon...



2013. márc. 29. 12:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
21%

12:45


Azért van nagyon sok normális család is, aki nem piára és cigire költi a pénzt.Nem kell a segélyezetteket egy kalap alá venni!Nem mind kocsmatöltelék!És nem lenne igazságos, ha a normálisabbja is megszívná a lumpenek miatt.

Egyébként pedig dolgozók között is van épp elég ilyen "alja nép".

2013. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
30%
Ez egyrészt az ostobaság, a hiányos kultúra, a tájékozatlanság következménye.Cigiznek, isznak...Tudsz nekik ajánlani olcsóbb "szórakozási lehetőséget"?Nem.Nyilván úgy gondolják, nekik ez jut.Elítélem az ilyen viselkedést, viszont valahol meg is tudom érteni.
2013. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%
De mégis mit szIvna meg, ha a segélyt ténylegesen a gyerek szükségleteinek a kielégItésére használja, ez lehet rezsi, étel, ruha, vagy külön óra stb.
2013. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
14%

"Következő (bemondták) az lett , hogy a tényleg rászorulóknak meg már nem segített senki, mert "úgyis piára költik".

"


És lám, kérdező te is szépen hozzájárulsz ennek a sztereotípiának a fenntartásához.

Aki csóró, az csak bagós és piás lehet...vagy fordítva?Csakis azért lehet csóró mert italra és cigire költi a pénzt(?).

2013. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
6%
Tényleg, lehet külön órát utalvánnyal fizetni?Nem is tudtam.Megnézném a tanárt, ha az orra alá dugnának egy Erzsébet utalványt , hogy tessék, itt az osztálypénz, vagy órapénz!Lényeg, hogy az utalványnak korlátozott a felhasználási lehetősége.Az oké, hogy cigire piára nem lehet költeni.Csak az a baj, hogy sok minden másra sem, ami esetleg szükséges lehet a gyermeknek!Aki ezt kitalálta, az sem nagyon látott még gyereket.
2013. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezért változtatnék a segélyezésen, nem azt Irtam, hogy ez már most is Igy van. Egyébként pedig tényleg sokan vannak akik pénzbevételre szülnek, és a cigi nem gáz? Azért 800 forintból sok mindent lehet venni naponta, de még ha a felét is nézzük, abból is lehetne gyümölcsöt stb.
2013. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Basszus! Egy gyerek után járó családi pótlék összege 12200.- Ft. Ha azt étkezési utalványban kapnánk, az sem fedezné egy gyermek havi élelmezését. Tehát még ki kellene pótolni az ételre, és igen, vannak még egyéb költségek. Amit a kedves szülőnek kellene finanszírozni, hiszen az ő gyereke, ő vállalta, ő a felelős érte. Tehát mi az összefüggés a családi pótlék és az osztálypénz között, ezt nem értem. A családi pótlék, benne van a nevében is, pótlék, nem arra van, hogy abból hozzuk ki egy gyerek havi ellátását cakli-pakli.

Sajnos sokan élnek nagyon szegény körülmények között, és talán önhibájukon kívül. Nem is ítélhetőek el emiatt, persze. De hogy van szívük elmenni a boltba és elkölteni sokszáz forintot cigarettára és alkoholra, ha tudja, hogy otthon nincs a hűtőben vacsora, amit a gyerekeknek adna. Szörnyű dolog éheztetni egy gyereket. Sokkal szörnyűbb, mint esetleg szenvedni a cigi és a pia hiányától, mert a felnőtt dönt, a gyerekek szenvedésének a számlájára. Ez a szörnyű benne.

2013. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 tetris ***** válasza:
71%

Bármennyire is rá lennék kattanva a bagóra, ha a gyerekem éhezne, inkább neki adnék enni, mintsem bagóra költsem azt a kis pénzt. Ez valahol olyan, mintha a gyerekkel fizettetné meg az illető azt, hogy ő képtelen erőt venni magán, és leszokni a káros szenvedélyéről.

Egyébként megfigyeltem, hogy a legjobban óbégató "szegények"-nek majd mindig frissen van színezve a hajuk, festve a körmük, és vajon honnan veszik a márkás ruhákat? (cigók)

2013. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekeket sajnálom egyedül, de őket nagyon.
2013. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
89%

"Bármennyire is rá lennék kattanva a bagóra, ha a gyerekem éhezne, inkább neki adnék enni, mintsem bagóra költsem azt a kis pénzt. Ez valahol olyan, mintha a gyerekkel fizettetné meg az illető azt, hogy ő képtelen erőt venni magán, és leszokni a káros szenvedélyéről."


Ugyanezt akartam írni. Amíg az ember saját magát nyomorítja meg, tegyen, amit akar, de a saját felelősségére vállalt gyerekeknek ne kelljen már szenvedniük emiatt.

2013. márc. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!