Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan családokról, akik panaszkodnak, hogy a gyerekeik éheznek, közbe meg a szülőknek piára vagy cigire mindig van pénzük?

Figyelt kérdés

Közelünkbe is van egy ilyen (nem kisebbségi) család.

5 gyerekük van, 1 szobás lakásba laknak, nyomorognak, fáznak télen, a szülők mindenkinek panaszkodnak, de nem láttam volna még őket úgy, hogy ne lógott volna a cigaretta a kezükből.


TV-ben pl a Házon kívül-ben is hasonló családokat mutatnak be Múltkor láttam, hogy kilakoltatás, nem tudják már 1 éve fizetni a házat (közbe meg ott az anyánál a fél éves gyerek), de anyuka kezéből lógott a cigi, apuka kezében meg egy 40-50ezeres telefon...



2013. márc. 29. 12:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
16%

"műsor rossz szlogenje mögé bújtatott heccelésről, felesleges indulatok szításáról, a hangulat rontásáról és ezen a csőcselék jól szórakozik."


Látod, csőcselék akinek nem tetszik. Hát hadd szíjja...

2013. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Elítélem. Lehet arról, papolni, hogy nehéz leszokni a cigiről, blablabla, de azért annyira mégsem az! Az én anyukám is cigizett, de amikor úgy álltunk anyagilag, akkor letette, egyik napról a másikra. Értelmes ember nem szív el ezreseket, amikor vehetne kaját a gyerekeinek.
2013. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
82%
Ha még heccelés lenne, vidéki tanár ismerős mesélte, hogy a baba meghalt, mert anyuka csak cukros vIzzel etette, mivel a többinek is jó volt, apuka pedig eljátszotta, amit a gyerekekre kaptak. Szerintem ez igenis felháborItó.
2013. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
7%

ez az a kérdés amire nem lehet normális választ adni


élj ott velük/köztük abban a helyzetben és meglátod a választ

2013. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom sajnálni őket, rájuk kellene küldeni a gyermek védelmiseket. Véletlenszerű ellenőrzések. Ha nincs változás egy meghatározott időn belül,akkor elvenni a gyerekeket. Persze nem jó dolog gyerekotthonban felnőni,de a szülőknek meg kéne tanulni,hogy azzal,hogy védekezés nélkül d*gnak gyerek jár, a gyerekkel kapcsolatban pedig felelősséget kell vállalniuk.


Még távol állok a gyerekvállalástól,de ha valaha húzós helyzetbe kerülnék az lenne az első,hogy lemondok a kis dilijeimről. Sokkal fontosabb,hogy a család és a saját fejem fölött legyen tető, vagy hogy ne fagyjunk halálra télen.


Emellett a kínaiakéhoz hasonló módszert is bevezetnék, max 3 gyerekig járna támogatás, ha háromnál több van,akkor is csak annyi amennyi a háromnak kijár, a többi után pedig nem adnék semmit. Oldják meg. Mert nem lehet arra építeni,egy családot,hogy majd az adózók fizetnek nekik mindent.

2013. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor hol van a családsegítő meg a gyermekjóléti? Persze, minket, normális családot meg lehetett hurcolni éveken át, mert apám nem volt normális és anyára azt mondta, hogy nem tud gyereket nevelni..... Ez Magyarország b*sszameg.
2013. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%
Én olyat láttam, akinek 4 gyermeke van, kesereg, sajnálkozik mindenkinek, hogy nincs mit enni adnia a gyerekeinek, de közben anyuka drogos. Rendes munkahelyéről azért rúgták ki, mert hetekre eltűnt szó nélkül.. Fizetésből, családiból egy fitying nem ment haza, csak a budapestiek körében "jól ismert" bűntanyára a Hős utcába.. Közben mi meg nap, mint nap azt hallgattuk, ő mennyire szegény, és mennyire sajnálni kell, pedig ő ilyen-olyan remek anya. Gusztustalan, képmutató, szégyen ember.
2013. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen a szegénység kultúrája és ez valamennyire érthető. Csak az igazán erős emberek képesek kitörni onnan. Semmi értelme nem lenne egész évben spórolni és minden nap vajas kenyeret enni, akkor már inkább kiszórakozzák magukat hó elején, vesznek mindent, amit megkívánnak, a hónap végéig pedig marad a nyomor. Persze több értelme lenne tanulni, vagy próbálkozni, hogy jobb munkát találjon, de egyesekben semmi motiváció nincs. Ismerek olyan emebreket, akiknek sikerült felemelkedni.
2013. márc. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
63%
NEM érdekel mások élete!
2013. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
81%
Szándékosan tönkreteszik a családjukat, és még meg is ideologizálják.
2013. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!