Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem magam rossz embernek emiatt?

Figyelt kérdés

Valamiért nagyon védem Magyarországot és a magyarságot. Büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok de mostanában valami nagyon megváltozott ami miatt "hazaárulónak" érzem magam. Tudom, hogy szinte mindenhol utálják a magyarokat de még magamnak is nehéz bevallani, hogy a magyarok hülyék (ne sértődjetek meg, hiszen saját magam ellen is beszélek). Kiakadok amikor más népek szidják a magyarokat és legszívesebben háborút indítanék az országuk ellen és olyan nagyon nagy magyarnak érzem magam. Viszont mostanában a szüleimen keresztül azt tapasztaltam, hogy már bármennyire is akarja valaki, nem éri meg Magyarországon maradni és erről mi egyszerű emberek is tehetünk. Az a célom, hogy amint befejezem az iskolát lelépek Angliába. Nem tudom miért, szimpatikus ország de feltételezem sokkal jobb az élet ott, mint itthon. Főleg ahogy az egyik rokonom beszél róla. A másik amiért nagyon tudok haragudni az az, hogy vannak emberek, akik külföldiekkel alapítanak családot, nekem ez valahogy nem tetszik, de sajnos ezt is észrevettem már rég csak magamnak sem mertem bevallani, hogy a külföldi emberek között sokkal de sokkal több normális ember akad, mint közöttünk. Már azt sem bánnám ha fekete bőrű férjem lenne (eddig sem volt bajom velük, a "romákkal" (csak, hogy ne töröljék a kérdésem) annál inkább). Tudom, hogy másnak nem nagy dolog de én mégis szörnyen érzem magam miatta és lehet, hogy nem is leszek képes itt hagyni Magyarországot. Úgy érzem, hogy ide születtem, itt van dolgom és én meg csak úgy lelépek, de ez hülyeség csak én érzem így. Mit tegyek?

Kérlek normális válaszokat adjatok!


2013. márc. 29. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Külföldi a férjem és tavaly költöztem külföldre. Mégis magyarnak érzem magam, a gyerekeimnek próbálom ezt a kultúrát is átadni.


A külföldi pár pedig nem úgy jön, hogy jaj nekem nem kell magyar, vagy nem találtam mást (tőlem sokszor meg is kérdezték, hogy jaj de csinoska, hogyhogy nem talált magának magyar párt), hanem két ember találkozik, szerelmesek lesznek, úgy érzik hogy összeillenek, és nem azt nézik, hogy a másiknak milyen a nemzetisége, a bőrszíne.


A külföldre költözésről pedig az a véleményem, hogy lehet verni a mellet hogy ez a hazám itt maradok, de ha az embernek gyerekei vannak és azt látja, hogy a környezete nem alkalmas a gyereknevelésre, ott nekik nem tud olyan jövőt biztosítani amit szeretne, akkor sajnos lépni kell.

2013. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Azt tudom, hogy nekem sem tetszik a körülöttem lévő emberek világlátása, viselkedése, és valamiért tényleg közelebb érzem magam a "külföldi szemlélethez". Ha lesz rá lehetőségem, én is ki fogok járni dolgozni, mert itthon 80 ott kint, meg 300. Viszont, kiköltözni nem akarok és azt gondolom, hogy nem elmenekülni kell, hanem megpróbálni, a saját személyünkkel jobbá tenni Magyarországot.
2013. márc. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én eddig egy olyan magyar sráccal sem találkoztam akire azt mondhattam volna, hogy normális. Lehet, hogy vannak csak kifogom a nem nekem valókat, de eddig akárhányszor beszéltem külföldi fiúkkal sajnos csak erősíteni tudják bennem az érzést. Sokkal másabb velük beszélni mint magyarokkal. Van egy néger ismerősöm és amikor voltam náluk minden teljesen más volt, hiába közöttünk élnek.


2-es válaszoló egyetértek veled, csak sajnos nem mindegy, hogy teszünk is érte vagy csak mondjuk. Szerintem felesleges összefogni 1000 embernek, ha a többi csak tűr vagy csak annyit tesz, hogy "ja, igazuk van". Mindenki a csodára vár.

2013. márc. 29. 22:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként meg attól, hogy valakinek nem tetszik a válasz még nem kell lepontozgatni, mert a másiknak hasznos lehet...
2013. márc. 29. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!