Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van rossz előítélete...

Miért van rossz előítélete sok embernek a vegetáriánusokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Több oldalon olvastam véleményeket a vegetáriánusokkal kapcsolatban, és legtöbbje nem volt felderítő, sőt volt, aki "halált a vegákra!" címszóval írt. MIÉRT? Én is vegetáriánus vagyok, és ha kiderül vagy kénytelen vagyok elmondani, akkor fintorogva néznek rám, mintha nem lennék normális.

2013. febr. 6. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan emberre rosszallóan néznek, ami más, mint az átlag, a megszokott.
2013. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon unatkoznak egyesek, és túl sokat foglalkoznak másokkal és olyan dolgokkal, amikhez semmi közük.


Nem tök mindegy, hogy ki mit eszik? Én nem vagyok vega, csak a húst nem szeretem és elég keveset eszek, már ezért is be-beszólnak.


Egyetlen kényes helyzet van, amikor tényleg kissé problémát okoznak a fullvegák, ha vendégségbe mennek, és a házigazda nem tudja, hogy valaki vega. Vagy tudja, de nem sikerül igazi vega kaját készítenie, és még a vega van megsértődve. De szerintem ez a ritkább...

Azért a legtöbben tudnak maguknak ennivalót találni...

2013. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
A "szeretem a kis állatot, ezért nem eszem húst" tipusú vegák miatt van, akik ostobák, bosszantóak, és álszentek. Persze a gyógyszerrel, orvoslással, állatorvoslással már nincs problémája, mitöbb rá se jön, hogy talán az se állatsimogató, miközben a prédikációt azt meg nyomja, na ez ver ki a biztosítékot a legtöbb embernél.
2013. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
36%

Azért, mert ha a vegetáriánusnak lenne fogalma a biológiáról és az emberi testről, akkor nem lenne vegetáriánus. Minden élőlénynek a táplálkozása hosszú időn át alakult ki. ha ezt megerőszakoljuk, akkor károsítjuk a saját szervezetünket. A vegetáriánusok általában egy psichés zavar miatt erőszakolják meg a táplálkozásukat és ezzel a saját szervezetüket. Én még nem találkoztam olyan nagy fizikai igénybevételt igénylő sportolóval, aki vegetáriánus lett volna. Komoly fizikai tevékenységet tartósan nem lehet csupán növényi eledellel biztosítani. Nem véletlen, hogy a növényevő állatok a testsúlyukkal összemérhető mennyiségű táplálékot fogyasztanak, hogy a szükséges energiamennyiséget biztosítani tudják.

A növényevő állatok szervezete teljesen másként működik, mint a ragadozóké. Az ember mindenevő, mert a szervezete így alakult ki az evolúció folyamán. Bizonyos vitaminok - amikre az embernek feltétlenül szüksége van, - csak zsírokban oldódnak.

Egyetlen orvos, vagy egészségügyi szakember nincs, aki helyesli a vegetáriánus étrendet. (Ha csak nincs benne bizonyos szintű állati fehérje, zsiradék, - tojás, tej - de az már nem vegetáriánus)

2013. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 'vega' ismerősöm van, egyik osztálytársam volt, a másik a munkatársam. Mind a ketten próbálnak téríteni, a munkatársam ebédnél, folyamatosan hangoztatja, hogy mennyire egészségtelenül étkezünk. Ehhez képest, nyáron sonkát és a pörköltet dugiban ette.

A volt osztálytársamról nem beszélve, aki kiránduláson két pofára tömte magába a kolbászt...


Semmi bajom a vegákkal, az álszent vegákkal van bajom, akik folyamatosan zúdítják felém az igét.

2013. febr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Lelkiismeret-furdalást keltenek a mindenevőkben. Fanatikus állatvédők, akik inkább a növényevő állatokkal azonosulnak, mint embertársaikkal, akik ártatlan állatokat esznek.

Bocs, de túl sok rossz tapasztalatot szerzetem.

2013. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Táplálkozástudománnyal foglalkozom, hogy a fenébe ne ítélném el előre azokat, akik önszántukból lemondanak az egyébként viszonylag fontos állati eredetű táplálékok fogyasztásáról?


Mellébeszélés az állatvédelem, mert általában csak az evésnél figyelnek erre. Hogy a sminkcuccot éppen állatokon tesztelték, az már elkerüli a figyelmet.


Heti 1-2 nap húsevéstől sem okozna sok szenvedést a világban (ennyi már elég lenne ám az egészséges élethez hosszú távon is) viszont divathullám miatt kockáztatja az egészségét.


AMI viszont mindezzel ellentmond, egy zöldség-gyümölcsevő vegán egészségesebb mint a gabona-tej-húsfogyasztó átlag nyugati emberek. Ez mekkora poén már?! :D

2013. febr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért mert ez tipikus magyar tulajdonság: mindig tudjuk, hogy a másiknak mit kéne vagy mit nem kéne csinálnia, mindig belepofázunk a másik életébe, rosszindulatú megjegyzéseket teszünk. Én pl. imádom a húst, sajtokat és gyűlölöm a szénhidrátokat, Anyám-Apám vegetáriánus, öcsém a zsírmentes kajákra esküszik, de engem ezzel egyáltalán nem zavarnak - mindenki táplálkozzon úgy, ahogy neki jól esik!
2013. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is vega vagyok, de nem híresztelem, nem is kérkedem vele, és főleg nem erőltetem másra az én álláspontomat. Nem kötök bele más táplálkozási szokásaiba, viszont elvárom az elfogadást, hogy más se kössön emiatt belém. Ha vendégségbe megyek, szólok előre, viszont mindig mondom, hogy külön nekem nem kell semmi extra, bőven elvagyok a körettel meg a salival. A legfontosabb, hogy ne foglalkoztasson, kinek mi a véleménye rólad és a szokásaidról, ha meg olyan emberbe akadsz bele, aki emiatt szándékosan cseszeget, ne magadba keresd a hibát :) remélem tudtam segíteni :)
2013. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő: Én is ugyanígy gondolom, és én is így cselekszem ezzel kapcsolatban. Csak megerősítettél hitemben, köszönöm! Köszönöm mindenki válaszát, mert mindegyikben lehet igazságot felfedezni...
2013. febr. 12. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!