Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van egy nagyon rossz tulajdons...

Van egy nagyon rossz tulajdonságom, ami miatt pocsék az életem, felesleges embernek tartom magam. MIt tetehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Már kisgyerekként is ilyen voltam.Ha megismertem valakit,hallottam valakiről,aki pl szép házban lakik,irigykedtem rá,gyakran elementem oda,ahová lakik,és néztem a házát percekig.Gondoltam milyne jó lehet neki.

Másik eset:látom hogy például valaki sokkal sikeresebb,mint én,akkor elszomorodom,hogy nekem miért nem jött ez össze.

Szegény családban nőttem fel,ezért sok helyre nem jutottam,rengeteg dologról lemaradtam.


2013. jan. 7. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Az érzéseket lehet irányítani, egyszerűen tudatosítsd magadban,mondogathatod is,hogy ettől csak megkeseredett leszel ,de sem gazdag,sem boldog nem. Képezd magad,tanulj,dolgozz,gyüjtögess,csinálj saját vállalkozást ,találj ki valami jó ötletet amitől több pénzed lesz.

De őszintén szólva mindig lesz aki gazdagabb nálad,és az is megeshet,hogy olyan ember vagy,akinek semmi nem elég és egyszerűen nem tud boldog lenni ,mert szeret szenvedni és sanyargatni magát..

Semmi köze a szegénységhez . De ha sokat mondogatod ,és el is hiszed,hogy tudsz változtatni magadon,akkor fogsz is,csak akarni kell.

2013. jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Néha én is ilyesmit érzek, de hidd el, nem minden a pénz, és néha a siker sem azé, aki megérdemli... :)
2013. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igazatok van,de olyan rossz érzés,hogy például aki a fővárosban él sokkalta több lehetősége van,mint például nekem,aki egy eldugott faluban él,ahol semmi sincs,gyerekként nagyon rossz volt ez
2013. jan. 7. 17:00
 4/6 anonim válasza:

˝aki irigy, sosem lesz igazán boldog. Nem veszi észre a saját boldogságát, mert mindig másokkal foglalkozik˝.

Próbálj meg nem másokkal törődni, hanem kihasználni azt, ami neked van. Örülni annak, amit te szereztél. Ha elkezdesz figyelni magadra, ˝észreveszed a saját boldogságod˝, nem is fog érdekelni más.

2013. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Irányítsd az életed. Próbálj spórolgatni, kezdj bele valamilyen (akár internetes) vállalkozásba. :)

Keress magadnak egy hobbit. Valamit, ami felvidít. Foglalkozz magaddal egy kicsit. :)


Ajánlom a meditációt. "Csodákra" képes. :) Csak jól kell csinálni. Menj el egy oktatóhoz vagy vegyél könyveket. Ha jól csinálod teljesen ellazít. Ismerősöm 3 éve foglalkozik vele (könyvekből tanul) és nagyon megváltozott. Sokkal kiegyensúlyozottabb lett. Kb 2 éve mintha szép lassan kicserélték volna. :)


A pénz meg nem minden. Csak gondolj arra, hogy vannak helyzetek, mikor a pénz mit sem ér. Pl: Hiába van pénzed, ha te vagy akár egy szeretted súlyos beteg lesz. Akkor már hiába van szép házad meg drága kocsid. Nem fog segíteni rajtad.


Én is szegény családban nőttem fel. Édesanyám egyedül nevelt (8 éves korom óta) fel. Mindig azt mondta/mondja, hogy a pénz nem boldogít és nem is számít, csak egészség legyen. :)

2013. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy sose sajnáltasd magad, inkább abból az energiából menj előre a céljaid felé!

tanulj, képezd magad, olyan dolgokban, amik érdekelnek, dolgozz, esetleg, ha lesz munkád (vagy van), jövedelmed, nézz körül albérlet ügyben a városban, pl. egy peremkerületben

foglald le magad ilyesmi dolgokkal!

a meditáció is jó, vagy pl. kezdj bele valami magányos sportba, mint a futás, gondolkodj sokat az életeden, de ne csak ezeket a dolgokat lásd!

nézz körbe, örülj, ha süt a nap, ha esik a hó, ha megjött időben a busz:)

2013. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!