Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak apámmal? Alkohol...

Mit csináljak apámmal? Alkohol elvonóra ingyen be lehet vinni? Egyáltalán van rá esély hogy leáll a piálással? (tönkreteszi magát és a családját is) Hogy készüljek fel erre lelkileg?

Figyelt kérdés
Apámnak legalább 10 éve alkohol problémái vannak. Hiába keresett ő 200 e ft-ot, egy kanyit sem láttam belőle se én, se tesóm. Letagadta hogy mennyit keres, ha 200 e ft-ja volt akkor 150et elivott, elcigizett, nem tudom hova tett ennyi pénzt! Se tesómról se rólam 1 percig nem akart gondoskodni. Utáltam otthon élni, mindig csak a veszekedés és a pénztelenség volt!! Ha részeg üvöltözik, csapkod mindent. Le van fogyva, enni nem eszik csak kiabál hogy ezt a sz--rt kell enni semmi más? Többször ki akarták már rúgni, most kirúgták és közölték vele hogy soha többet nem kap annál a cégnél munkát ahol eddig volt. (közben én már elköltöztem otthonól, nem élek otthon lassan egy éve) Anyám folyton panaszkodik, hogy apám mit csinál. A minap jól összetörte magát, bekerült a kórházba. Borzalmas volt rá nézni, egy hajléktalanra emlékeztet. (én egyébként is nagyon érzékeny lelkivilágú vagyok, a sok gyerekkori sérelmekért és a hajléktalanokat is mindig megsegítem egy kis kajával, vagy 200-300 ft-tal) Apámat meglátva pont az jutott az eszembe, hogy pont úgy néz ki, mint egy hajléktalan. Kék-zöld-lila fejjel mert összetörte magát. Az egész család próbált már vele beszélni, mindig azt mondja hogy hát de alig ittam... Meg hogy befejezem... Mit lehet csinálni egy ilyen emberrel aki sza..ik rá az életre, a családjára, és csak az alkohol érdekli?? Vitessük be valami elvonóra??? Anyám is folyton pénzt kéreget a családtagoktól, tudja mindenki hogy a gond nem kicsi. Apám 50 éves múlt, de én már arra készítem fel magam lelkileg hogy mi van ha még 4-5-6 év és ..... Nagyon rosszul néz ki. A kapcsolatom vele = 0 kb 8-10 éve. Gyerekkoromba is utáltam amit tett velünk, most pedig dühös vagyok rá és sajnálom...

2013. márc. 30. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Hiába viszitek élvonóra, ha ő nem akar leszokni akkor semmi nem segít. Ha valaki ilyen régóta alkoholista akkor nemigen lehet rá hatni.
2013. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért egy próbát megérne.
2013. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én apám is pont ilyen. Mondjuk annyival durvább a helyzet,hogy anyukámat ütötte verte a pénzért mert ugye kirúgták.Én se élek már otthon de egyszer pont elkaptam egy olyan pillanatot mikor balhé volt otthon.Nem tettem csak annyit,hogy leállítottam azzal,hogy ha még egyszer megmeri tenni ezt akkor én magam verem félholtra.Majd önszántából elment pszichólogushoz ahol kapott olyan gyógyszert amire iszik attól beteg lesz.De semmit se ér mivel nem eszi.Csak iszik,vagyis nem iszik hanem vedel.De szerencsére már nem anyumnál lakik hanem visszament a szüleihez.Másképp viselkedik ott.Nem jó ez így.

Alapjáraton sz*r körülmények között nőttem fel egy ilyen ember miatt.Akinek a pia az első és csak a család a második.Hátrányaim vannak,a boldog élet hiánya mindig jelen volt az életembe!

De most jobb egyedül élni már,de az se sokáig mert hozzám költőzik a barátnőm.Próbálom példaként tekinteni arra,hogy mit nem szabad követni!

2013. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van valaki olyan nálatok, akire az édesapád hallgat, mert amint elnézem, anyukád nem számit neki. Te meg inkább mosod kezeid..Valaki olyanra gondoltam, akihez az édesapád kötődik-rajtatok kivűl.


Az már tisztázott egyébként nálatok, hogy mi volt a kiváltó oka az italozásának?

2013. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a kiváltó oka az ivásnak.
2013. márc. 30. 12:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs senki olyan akire hallgatna. Annyi hogy a családtagok előtt fegyelmezettebben viselkedik, nem úgy mint anyám vagy tesóm előtt. Előtte meg félig-meddig fegyelmezettebben viselkedik. (kiabálni kiabál, meg fenyegetőzik, de engem soha ne ütött meg, ellenben anyámmal vagy tesómmal, ezt nevezem én a félig-meddig fegyelmezettebb viselkedésnek) De nem hatná meg az sem, ha azt mondanám neki hogy soha többet nem fogok vele beszélni, soha többet nem fog látni, ha ezt nem fejezi be.
2013. márc. 30. 12:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember, vagy önszántából megy elvonóra, vagy sehogy!
2013. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kényszeríteni nem tudod.

Van alkesz rokonom, már a neje is elhagyta, az anyja is lemondott róla, amit ráhagyott, azt a testvére kezeli.

Ha nem így lenne már elverte volna mind és éhenhalna.

10 év alatt már elég rendesen szédszedhette az idegrendszerét a pia.

Sajnálom ezt mondani, de valszeg menthetetlen.

2013. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ÉPPEN hullarészeg, akkor be tudod vitetni a kijózanitóba, de ennyi az egész.

Elvonóra nem lehet kényszeriteni, ha az illetö nem AKAR leszokni - és apád valószinüleg nem akar -, akkor nem lehet semmit sem tenni vele.

2013. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!