Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromon előjöttek a gyerekko...

A páromon előjöttek a gyerekkori sérelmei! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

22 évesek vagyunk de már együtt élünk.

Lényegre törő leszek,ma délelőtt nézegettem a fényképeimet még a gyerekkoromból illetve a páromét is mivel össze van kutyulva a kettő.

Neki az anyukája már nem él sajnos.Az apja megy egy alkoholista( nem is nagyon tartja vele a kapcsolatot).

Leült mellém és nézte velem a képeket.Majd meglátta az anyját.Egy kép különösen hozzá van nőve amivel az anyukájával főz.Hosszasan nézte majd elkezdett sírni.

Egész napra kihatott,beszélgetett velem most először olyan dolgokról,hogy miket nem élt át illetve ha én nem lennék akkor ő se.

Olyan rossz nekem is,hogy így nőtt fel.De jobb lenne ha teljesen túl tenné magát rajta.

Csak őrli magát.Az anyukáját nagyon szerette.Az apját gyűlöli,ugyan is többször verte őket részegen...

Szeretnék rajta az együttérzésen kívül mással is segíteni.

Pszichológus jól jöhet végsőesetben?

22/N


2013. márc. 30. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a saját férjemről olvasnék... Csak Ő 12 évesen intézetbe került, mert az anyukája a betegség miatt nem tudta ellátni, az apja pedig lemondott róla... :( Előtte 1 évvel a nővére meghalt... 46 éves már a férjem, de a mai napig könnyes lesz a szeme, ha az anyukája szóba kerül... A pszichológus sokat segített neki is, de ne erőltesd rá, csak tanácsold neki. Túl tenni soha nem fogja magát rajta, maximum beletörődik idővel. Állj mellette és támogasd! Ja és előre felkészítelek az esküvő napja lesz a legrosszabb, akkor nagyon ki fog bukni belőle az anyukája hiánya....
2013. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A múltunk, emlékeink, fájdalmaink a jelenhez tartoznak. Nem hiszem, hogy egy fénykép felbukkanásával, és ilyen reakcióval orvosi segítségre lenne szükség. Tud róla beszélni, ami segít feldolgozni az Anyukája halálát. Mindegy, hány évesek vagyunk, ez mindig fáj. Szeretteink elvesztése olyan, mintha magunkból is eltemettünk volna egy darabot. Él bennünk a hiánya, és sajnáljuk magunkat is, mert kénytelenek vagyunk nélküle élni.
2013. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ugyan abban a helyzetben vagyok mint a barátod.

Nekem anyum 9éve halt meg , apám iszik és 22 éves vagyok. Mai napig se hevertem ki és ugy érzem h nem is fogom. Legyél a barátod mellett mindenbe támogasd és vigasztald.

2013. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy kisírja magát talán ha kiadja magából a fájdalmat, jobb lesz neki.
2013. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem vagyok hozzáértő de szerintem ezt akkor fogja elfogadni mikor már ti is szülők lesztek és látja hogy te jó anya vagy ő pedig a saját apjának az ellentéte
2013. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bence_ ***** válasza:

Forduljatok szakemberhez. Kineziológus is jó.

Ahogy elrontották, úgy rendbe is rakható a lelke.

2013. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha te ilyen megértő és jó vagy hozzá, akkor sikerül neki túllépni a fájdalmán. De örülj neki, hogy így előjött ez az elfojtott fájdalom, mert így gondolhatott rá, elmondhatta neked, előjött a lelakatolt bánat, most már elmehet, elszállhat szabadon.
2013. márc. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Maradj mellette, legyél tapintatos és biztosítsd, hogy elég erős és képes átlépni a fájdalmán és kimászni belőle. Ha hiszel benne és türelmes vagy, az sokat segít.
2013. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!