Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyamatosan sír a...

Anyám folyamatosan sír a filmeken? Miért?

Figyelt kérdés

Ha megnézünk egy filmet,és olyan jelentet van,hogy pl:válás,kutyus meghal,összeveszik egy pár,vagy épp kibékül,meghal valaki,elkezd sírni és annyira tud idegesíteni,néha be akarok neki szólni hogy ugyan máár ez csak film.de persze törölgeti az arcát meg zsepi,minden.rá se merek olyankor nézni,és én érzem magam kellemetlenül.

Mit csináljak hogy ne érezzem ezt cikinek? vagy hogyan mondjam meg neki?


2013. márc. 31. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mosolyogtam ezen, mert néha magamra ismerek.

Anno annak idején amikor fiatal voltam, engem is dühített hogy a nővérem végig bőgte a Love story filmet, vagy a húgom sírt az ET filmnél.. Nem értettem hogy miért érzékenyülnek el ha meghal a filmben egy állat vagy egy ember. Film és kész. De ugye az idő forog tovább, és ma már én sem vagyok fiatal. 42 évesen végig sírtam a "Nővérem húga" filmek.(mit sírtam, zokogtam) Kicsordult a könnyem amikor a 8 éves unokahúgommal néztem az Oroszlán királyt (amikor Szimba apja meghalt) Elmorzsolok egy könnyet a szemem sarkából amikor egy gyönyörű esküvői jelenetet látok, vagy elbőgőm magam ha meghal egy állat, legyen az ló vagy kutya vagy egy patkány..

Hogy mi az oka ennek?? Talán az, hogy a korral együtt jár az érzékenység is.. Talán mert minden egyes jelenet ami sírásra késztet emlékeztet egy régi emléket a múltból..


Ne érezd magad kínosnak ha látod anyudat sírni..Ez nem olyan sírás ami fájdalomból jön.. Csak az érzékenység sírása ez.. Én szoktam a fiamnak mondani is hogy "na bakker, már megint bőgők.. ne is foglalkozz velem..":)

2013. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom, kezdenek nála is megbolondulni a hormonok, lassan belép a változókorba.

Az ilyen túlérzékenységet, időnként hisztis napokat generáló időszak.

Nőknél vannak ilyen folyamatok: kamaszkor, terhesség, szoptatás, menstruáció, klimax. Aztán 60 felett lenyugszanak a kedélyek, csak győzzétek kivárni. :)

2013. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vannak érzékenyebb emberek, gondolom ő is ilyen. Én is ilyen voltam mindig is, nem is kell hozzá megható jelenet sem, akár egy horror filmen is tudok sírni, vagy egy vígjátékon, akármin gyakorlatilag, mert túlérzékeny vagyok mindenre. Beleélem magam az egészbe és ha jó történik is sírok, meg ha rossz is... ezért nem is nézek másokkal filmeket, csakis egyedül:) Az ilyen embereknek hiába mondasz bármit is mert ezeket az érzéseket nem lehet visszatartani, én is utálom magam hogy ilyen vagyok de nem tudok nem sírni.
2013. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért lehet, mert egy érző lélek. Nem ilyen piff, puff filmeken nőtt fel, és valószínű, nagyon szentimentális alkat.

Nem baj!

2013. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Velem is így van én még csak húsz vagyok, de amióta az eszemet tudom mindig is elbőgtem magam a szomorú jeleneteken, főleg ha egy állat halt meg. De pl a Halálsoron-t ,a végét, azt végig bőgtem. Szerencsére csak egyedül néztem.....nem hiszem,hogy normálisnak tituláltak volna, ha látják mennyire sírok:D

Vannak ilyen hiper érzékeny emberek:) Nem feltétlenül rossz de ha ennyire zavar téged, akkor nézz olyannal filmet aki nem sír egyes jeleneteken, vagy nézz egyedül. Én leginkább azért nézek egyedül filmeket mert nem szeretném hogy lássák mennyire tudok sírni egy-egy filmjeleneten:D:D

Vagy beszéld meg vele, hát ha neki és neked is könnyebb lesz úgy.

2013. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
talán mert a jelenetek emlékeztetik valamire, jobban beleéli magát a filmbe, mint te. ha ciki, ne nézz vele filmet. Szerintem egyáltalán nem rossz tulajdonság, hogy sír.
2013. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
az én anyám is ilyen szóval átérzem :S XD nenézz vele szomorú filmeket
2013. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert az édesanyád teli van feloldatlan és megoldatlan stresszel, belső pszichés konfliktusokkal - maelyk zöme mégcsak nem is tudatos a számára - és a filmeken sírva tudja kiadni magából a feszültséget.


Hagyd, csak hadd sírjon. Mindig jobb, mintha soha nem sírna és egy napon szó nélkül lefordulna mellőled a kanapéról, infarktussal.

2013. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok változókorban még, és nem csak a hormonok okozhatják a túlérzékenységet...:)

Rák jegyű vagyok, nagy az empátiám, és beleérzem magam a szereplő helyébe, a szituációba.Most nem sorolom, melyik filmeken sírtam, de kiemelem a Sorstalanságot,annak a zenéje is csodaszép volt,és sírnom kellett, pedig moziban néztük...

Régen is ilyen voltam,könnyen meghatódom.Néha kellemetlen, de ez van.

Szóval,anyukád nincs egyedül ezzel, ne izgulj:)

van akit nem hat meg semmi, faarccal nézi végig a legmeghatóbb filmeket is,hát, mi nem ilyenek vagyunk...

2013. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kortól független! Én is meghatódok sok dolgon,s nem vagyok se öreg, se kismama, sőt nem is menstruálok mindig. ;)
2013. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!