Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám vallási fanatikus,...

Nagymamám vallási fanatikus, és megőrülök tőle. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Folyton kérdezgeti,hogy imádkoztam-e reggel,meg este,és ha nemet mondok akkor megsértődik -.- Meg,ha nem megyünk vasárnap templomba,akkor megsértődik,és nem hajlandó velünk beszélni napokig (!) Meg hiába mondom neki,hogy hagyjon békén,mert nem bírom elviselni...Ha akkora keresztény,amekkorának mondja magát (egyébként nagyon képmutató),akkor hogy a fenébe tud leragadni ilyen borzasztó óvodás szinten ? Mit tehetnék,mit lehetne mondani egy ilyennek ? :/ 16/f
2013. ápr. 1. 21:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

22 éves leszek, nekem anyám 60 éves, sajnos egyéb okból kifolyólag idén megyek egyetemre.


Anyám is vallásos bár speciális reformátusként római katolikushoz jár, mindenen részt vesz. Én meg eldöntöttem hogy ha felvesznek egyetemre nem járok majd templomba. Vallásos vagyok magam módján, de nem mindenbe értek egyet. Meleg vagyok ez az egyik dolog.

2013. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És neked ő nem szólt bele a döntésedbe ? Belenyugodott ? Vagy egyáltalán ő ilyen,mint az én nagyim ? :D
2013. ápr. 1. 21:30
 3/24 Mirk ***** válasza:
91%

Tedd azt, amit te akarsz.

Ne érdekeljen már, hogy a nagyi mit mond, ha egyértelműen ellenkezik a te akaratoddal.

Lassan felnőtt leszel, állj a sarkadra.

2013. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

A hozzá hasonlókat nem lehet semmivel sem meggyőzni. Ha elkezd papolni, nem kell rá figyelni, reagálni.

Egy barátnőm bátyja ilyen fanatikus. Többször prédikált már, én pedig látványosan untam magam, másra figyeltem. Egy idő után megunta. Beletörődött, hogy szerinte pokolra fogok jutni. Azt hisz, amit akar, de legalább abbahagyta.

2013. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Nekem bátyám lekész én meg kb 1, éve nem voltam templomban( csak esküvőn). Egy ideig ment a papolás, aztán megszokták, hogy nem tudnak meggyőzni és már nem próbálkoznak.
2013. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
lelkész
2013. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
és 10 éve, bocsi fáradt vagyok
2013. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%
Aludj.
2013. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Nagymamadnak mond meg nyugodtan oda jar ahova akar, Te csak jobban megutalod a vallasossagot ha tovabb folytatja. Szuleid miert nem allitjak le ot?
2013. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Mondd meg neki, hogy a vallás egyik legfőbb tétele a tolerancia, úgyhogy, ha nem tud téged elfogadni olyannak, amilyen vagy, akkor ő minden, csak nem IGAZI hívő...
2013. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!