Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám vallási fanatikus,...

Nagymamám vallási fanatikus, és megőrülök tőle. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Folyton kérdezgeti,hogy imádkoztam-e reggel,meg este,és ha nemet mondok akkor megsértődik -.- Meg,ha nem megyünk vasárnap templomba,akkor megsértődik,és nem hajlandó velünk beszélni napokig (!) Meg hiába mondom neki,hogy hagyjon békén,mert nem bírom elviselni...Ha akkora keresztény,amekkorának mondja magát (egyébként nagyon képmutató),akkor hogy a fenébe tud leragadni ilyen borzasztó óvodás szinten ? Mit tehetnék,mit lehetne mondani egy ilyennek ? :/ 16/f
2013. ápr. 1. 21:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
A vallás tipikusan az a dolog, ami addig nem zavar, amíg nem erőltetik rám...
2013. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

jaaaj, mostohaapám dettó. akkora farizeus mint a huzat. ott mutogatja magát a templomban minden vasárnap, ehhez képest semmi keresztényi szeretet, megbocsájtás és segítőkészség nincs benne.


kb 10 misén ha voltam életemben, és 20 miatyánkot ha elmondtam már túlzok, mégis sokkal másképpen állok az emberekhez.


ne törődj vele, a nagyid már nem fog változni. kamuzd, h imádkoztál, talán leszáll rólad.


nekem voltak olyan fanatikus ismerőseim, akik kikérdezték a misét a 10 éves gyerektől, h biztosan figyelt-e.

ja, és mostohaapám a mostohatesómat zargatta folyton, h járjon misére, miközben szegény csaj a háta közepére nem kívánta. persze mennie kellett, különben otthon bünti volt. röhej az egész.


ha a gyerekem majd menni akar engedem, de fogom elzavarni olyan helyre, ahol nem érzi jól magát.

nagyszüleim vallásosak voltak, sok bibliai tanítást, történetet hallottam tőlük, és állítom jobban megmaradt, mint az ismerőseimben az a 200 mise, amit életükben végigültek.

2013. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

Áhh,nem tudsz ellene semmit tenni,max azt,amit már leírtak előttem is:ha belekezd a megtérítésbe,hát te meg kezdj bele a látványos unatkozásba. Nekem anyám ilyen,miután elvált apámtól és újból férjhez ment,beleszerelmesedett a vallásba és életcéljának tekintette,hogy engem is hívővé neveljen(érdekes,húgomat nem..). Ha 40 fokos lázzal feküdtem betegen,akkoris elcibált télen a fagyos templomba vasárnaponként. Ne tudd meg hányszor vesztünk össze ezen és hányszor vert meg,pedig egyébként jó gyerek voltam (és hiába nem jártam templomba,jó ember lettem),csak ezt a kényszert nem bírtam,mert ez olyan dolog,hogy az ember vagy hisz valamiben,vagy nem. Nincs bajom a vallásossággal,ha valaki ésszerű keretek közt éli meg,de ebben nincs benne az,hogy másokat erőszakosan meg akarunk téríteni. Esetleg mondd meg mamádnak,hogy te tiszteled az ő vallásosságát,de ő is tisztelje a te nézeteidet. De gyanítom,hogy hacsak el nem szavalod neki huszonötször a Miatyánkot,ugyanúgy piszkálni fog. Szóval:egyik füleden be,másikon ki,amikor szekál.

22L

2013. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%
Az igazi szeretet az, amikor úgy fogadjuk el az embereket ahogy vannak, de nem azért, hogy megtérítsük őket.
2013. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%

Az én nagyanyám ilyen. Addig cseszegetett minket unokatesómmal, amíg nem lettünk elsőáldozók, aztán bérmálkozók. A bérmálkozás után azt hittük, hogy békén fog hagyni minket, de csak ránkszállt és azt mondta, hogy ha már bérmálkozó volt valaki, akkor az úgy tisztességes, hogy onnantól kezdve mindig járjon templomba. Cseszegetett minket pár hétig, aztán már annyira idegesített, hogy lekiabáltam és megmondtam neki, hogy elegem van belőle. Felőlem legyen ez neki a hobbija, nem bánom, csinálja. Megkérdeztem tőle, hogy hogy esne neki az, ha én Forma 1 rajongó lennék és egyfolytában arra kötelezném őt, hogy lessen velem minden egyes meccset? Ekkor megnyugodott és beletörődött. Ez volt 2 éve.


Pár hónappal ezelőtt új hobbit talált magának az öregasszony pajtásaival. Hetente kb. 2-3-szor összegyűlnek nagyanyám lakásában, elsötétítik az egész házat, az egyik szobát telepakolják gyertyával és latinul kántálnak valami imaszövegeket, miközben imádkoznak egy nagy Szűz Mária szoborhoz. Tiszta agybaj. Én egyszer rájuk nyitottam, de már a folyosóról hallottam, hogy mi folyik ott és úgy megijedtem, hogy feláldoznak, aztán a véremmel megidéznek valami démont vagy tököm tudja mit, hogy kiszaladtam a házból...


19/F

2013. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ő már nem fog megváltozni, vagy megszoksz vagy megszöksz!!!
2013. ápr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
Megemlíteném neki, hogy erőszak erőszakot szül...
2013. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
62%

Kíváncsi vagyok ki pontozza le a válaszokat.:)

Miért nem ír inkább valami okosat? Lehet, hogy most templomban van, azért.........

2013. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
13%

Kerdezo nagyon buta vagy.Jobb lenne ha nagymama egy hitetlen csalodott penzhajto kemeny fogyasztasban megcsomorlott ember lenne?

Orulj neki hogy hisz es tiszteld ot ezert .Majd rajossz ha idosebb leszel a hit segit tulelni ezt a sz.r vilagot.Aki nem hisz az nem talalja a helyet es korlatok nelkul azt se tudja honnan jott es hova tart mi a celja az eletben.

2013. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm,utolsó...Csupán annak örülnék,ha egy kicsit toleráns lennne...És egyébként azt egy szóval sem említettem,hogy ÉN nem vagyok vallásos :) Csak tőlem távol áll ez a templomi képmutatás meg a színészkedő imátkozás..Én nem szóban,hanem magamban...Csak valahogy ez hozzá nem jut el.
2013. ápr. 2. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!