Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kis felvilágosítás kellene...

Egy kis felvilágosítás kellene nekem. Ennek van még értelme? Mit csináljak magammal hogy ez az érzés elmúljon?

Figyelt kérdés
Már régóta együtt élek a párommal, és nem éppen felhőtlen ez a kapcsolat, nagyon erősen gondolkodom azon hogy elköltözöm tőle, itt hagyom. DE NEM MEGY! Miért nem? Miért érzem azt hogy na mától megpróbálok javítani ezen a kapcsolaton, de egy az egybe ahogy ez megfordul a fejemben máris olyan nem akarom érzés fog el. Pedig lehet hogy lehetne rendbe hozni. A másik meg. Nem akarok vele szexelni, nem akarom hogy hozzám érjen. Most mit csináljak? Vannak gyerekek is. Nem egyszerű.van ennek még értelme?
2013. ápr. 2. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elhidegülésnek hívják. Ha ennyire zsigeri távolodni vágyás van benned, úgy nehéz lesz helyrehozni.

Valószínűleg a személyiségetek annyira más irányba fejlődött, hogy ez lett a vége.

Ha emberként szereted, akkor még addig köszönjetek el egymástól, amíg békében meg tudjátok tenni és nem fajul tányércsapkodós vitáig.

2013. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért érzed úgy, hogy nem megy, mert a kapcsolat biztonságot ad. Ha tényleg nem akarsz már tőle semmit, akkor magadban gondold át alaposan a lehetőségeket, barátkozz meg az "önálló" élet gondolatával. Ha már úgy gondolod, a biztonságról is le tudsz mondani, szerintem akkor tudsz majd elszámolni a valódi érzéseiddel: mi maradt meg és mi múlt el.
2013. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én is benne voltam egy ilyen kapcsolatban(igaz gyerek nem volt). én véget vetettem az egésznek, amit összetudtam szedni magam és megért bennem az elhatározás. ehhez kellett egy másik férfi is, aki egy kicsit dobott az önbizalmamon. ha szüleidtől tudsz segítséget kérni akkor menjetek hozzájuk. amúgy ajánlom figyelmedbe németh lászlótól az iszony című könyvét. nehéz olvasmány, de tanulságos lesz számodra. nekem is ez nyitotta fel a szemem.
2013. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt, a végén már majd sírógörcsöt kaptam, amikor közelíteni akart. Mint embert szerettem és tiszteltem, de mint pár már rég nem volt az igaza. Több mint fél éve kínlódtunk, addig húztok, hogy totálisan kihült közöttünk minden és én ennek hatására már esélyét sem láttam a kapcsolatunk helyrehozásának. El sem tudtam már képzelni, hogy hozzám érjen újra. Nagyon mebántottuk anno egymást, ennek lett a következménye mindez. Amikor egy este ismét próbálkozott én pedig befordultam a fal felé és rámjött a sírás (még a simogatásától is frászt kaptam), akkor igazából rájöttem, hogy szeretet ide vagy oda, ez már rég nem az, amire vágyok és mindkettőnknek van joga boldognak lenni. Úgy döntöttem ideje lezárni, így is történt.

Én így is azt érzem, hogy az utolsókig húztam, de ezt egyszerűen már nem lehetett visszafordítani, ez van.

2013. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Beszéltél már vele erről? Kikérted már az ő véleményét, hogy ő hogy érez? Ahogy előttem is írták, próbálj meg elgondolkodni, milyen lenne egyedül lenni egy ideig. Gondolkodj el rajta, hogy szerinted miért nem megy az elválás - valamiféleképpen mégis összetartoztok, vagy csak ennyire megszoktad? Tényleg bonyolult az ilyen. De egyedül nem lehet megoldani. Beszélgess a pároddal, esetleg ott a lehetőség arra a bizonyos "szünetre".

Másik oldalon viszont, ha azt érzed, hogy rendbe lehetne hozni, de elfog a "nem akarom érzés", esetleg mégis félreteheted az érzést, és megpróbálhatod, ha még nem próbáltátok helyre hozni. Ki tudja, mi lenne a vége?


Remélem, rendbe jönnek a dolgaid.. Mindenkinek kell egy kis szabadság, ha k˜ötődik valakihez egy párkapcsolatban, ha nem. Két éve van kapcsolatom, szeretjük egymást, komoly a dolog. De néha (és ezzel sztem mindenki így van!) nekem is kell az egyedüllét, a levegő, az, hogy szabadnak érezzem magam, holott közben elköteleztem magam. Remélem, tudtam segíteni :)

2013. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát hogy is mondjam 12 éve együtt. Szinte minden nap eszemben van hogy milyen lenne ha nem lennénk együtt. és igen jó érzés,talán csak azért hogy szabad legyek, talán csak azért hogy higgyek magamban hogy képes vagyok a saját lábamra állni. de egyből az ugrik a fejembe hogy mi lesz a gyerekekkel? képes leszek egyedül őket nevelni? dolgozom tehát van miből lépnem. de mégis oly nehéz. olyan vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. beszéltem vele erről.. érzi is hogy nincs rendben a dolog velem. ő nagyon megbánóan tud rám nézni , érti mi az amire szükségem van de én nem akarom őt. aztán a másik pillanatban meg nem akarom elveszteni ezt amit együtt hoztunk össze es mindig a vége.pár napja mikor felkeltem reggel és már gyerekek nem voltak otthon, olyan fullasztó érzésem volt."mit tegyek"? "valaki segítsen már mert megőrülök" szeretem mint embert. de nem úgy mit a páromat..sajnálom őt ha elhagyom,mi lesz vele?
2013. ápr. 2. 13:26
 7/12 A kérdező kommentje:
és ezen kattogok már vagy fél éve,, ebből ő sokat nem vett észre,mert próbáltam ember módjára viselkedni,, néha kegyetlen nehéz volt. főleg a gyerekek miatt is.. az hogy egy másik férfi segítene ebben ? (lehet ).
2013. ápr. 2. 13:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Talán egy időre kapcsolj ki. Költözz el barátnőhöz, szülőkhöz, bárhova egy-két hétre, ahol önmagad lehetsz, összeszedheted magadat, meló után élhetsz. Addig a gyerekek maradhatnak otthon az apjukkal. A pároddal próbáld megbeszélni, hogy már nem az igazi és levegőre van szükséged.

Ebben az időszakban talán egy kicsit lenyugszol és rendeződnek a gondolataid, körvonalazódik, hogy mit is kellene tenned, hogyan lennél boldog.

2013. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12 év is nagy idő, és szerintem ne ugorj át rögtön egy másik kapcsolatba. Bár, ha te ezt érzed jónak, saját magadon múlik, hogy mit teszel. Sajnos, nemtudok mást tanácsolni, próbálj meg egy kicsit külön élni, beszéld meg a gyerekekkel is. Szerintem ti fontosak vagytok egymásnak, ne szakadjatok el végképp, ha külön is kerültök a végén, egy nagyon jó barátság még születhet a dologból, hisz jól ismeritek egymást. Lehet, hogy ha végképp elhagynád, megbánnád, és még hiányozna is az a biztonságérzet, amit egy kapcsolat tud nyújtani.
2013. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát nem tudom,, kell a szabadság.. igyekszem erről gondoskodni.. mindegy, nekem olyan szintem elegem van már saját magamból hogy az nem igaz..
2013. ápr. 2. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!