Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekszobába TV? :O

Gyerekszobába TV? :O

Figyelt kérdés
Sokfelé látom, hallom, hogy oviskorú gyerekeknek TV van a szobájukban. Szerintetek ez normális dolog? Nálunk csak a nappaliban van, azt is kb napi fél órát ha nézzük, el nem tudom képzelni, hogy hogyan jut odáig valaki, hogy egy kisgyerek szobájába tévét tegyen. Mit gondoltok?

2013. ápr. 3. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
70%

Pl míg apa meccset néz (mondjuk egy vb idején kb non-stop), addig lehet kis vakondot meg tv macit nézni a gyerekkel.


Nem tudom miért kell úgy csinálni, mintha a tv maga lenne az ördög. Ennyi erővel semmit ne adj/vegyél a gyereknek, amivel maga is elfoglalja magát, csak te szórakoztasd folyton különben szar szülő vagy.


Engem is leraktak már egész pici koromban a hupikék törpikék stb. elé semmi bajom se lett, legalább addig se borítottam a fejemre semmit, anyám meg tudta végezni a dolgát.

2013. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
77%
Miért is? Talán Postás Pat erkölcsileg megrontja? Ne legyünk ennyire túlféltőek...
2013. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:
Korlátolt? :))) Gyermekpszichológus vagyok 2 diplomával. Valamint egy fiatalokat segítő csoport vezetője. :) Mitől lennék korlátolt? Nagyon meglepődtem, hogy ennyi szülő tartja elfogadhatónak a gyermekek önálló televíziózását.
2013. ápr. 3. 15:55
 14/76 anonim ***** válasza:
67%
A TVvel az a baj, hogy könnyen odaragad az ember elé. Sok helyen látom, hogy egész nap megy, a gyerek meg játék közben is azt hallgatja-bámulja. A TVvel amúgy nem lenne probléma, ha csak max napi fél órát menne a mese. Az meg mindegy, hogy hol van. Az hogy a nappaliban bújunk össze mesét nézni, vagy a szobájában az nem számít
2013. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
66%

Nekem mindig volt a szobámban TV, mégsem lettem függő, sőt, alig néztem. Szerintem nem ezen múlik.

Az viszont tök jól jött, hogy tudtam rajta idegen nyelven műsorokat nézni - így tanultam meg németül és angolul, már egész kiskoromban.

2013. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
54%

Hát azért 1-2 mesét egyedül is meg tud nézni.


Nekem annyit nem kellett kérdeznem, magamtól is felfogtam mi van.

2013. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
63%
Abszolút nem úgy van ahogy te gondolod. Mi nem azért vettünk neki tévét hogy lerázzuk a gyereket, annyit nem is nézi. Szereti a saját dvd-it nézegetni, Eperke , Magyar népmesék, Mirr murr stb... Ezeket sokszor együtt nézzük,vagy ő kéri amíg mi mást csinálunk hogy szeretne egy kis mesét nézni. Tegye , nincs ebben semmi. Ugyanúgy játszunk vele, mondókákat tanulunk, főzőcskézünk(játékból) stb..Nem látok ebben semmi rosszat hogy van tévéje.
2013. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
55%
Ovis korban már nem kérdezi meg a dolgokat a meséből. Mert nálunk most orrvérzésig tűzoltó sam megy. Kb fél éve mindennap 2-3 tűzoltó samet nézünk meg. Szerintem már kívülről tudja. Az elején megkérdezett mindent, most meg már csak élvezi. Én meg felteszem a vacsit pl, vagy tusolok. A gyerek képességeitől és intelligenciájától függ, hogy mikor lehet letenni egyedül mesét nézni, nem életkortól. Vannak olyan 6évesek, akiket nem tennék le mesét nézni, főleg hogy a nagyobbaknak már tök sok erőszakos mesét adnak. Az én kislányom pl fél a hupikéktörpikéktől, de azt nem is nézzük :)
2013. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
85%

Ha úgy vesszük, akkor nekem már 9 éves korom óta van tv a szobámba, bár majdnem 12 voltam amikor elkezdtem sűrűbben tv-t nézni. Akkor költöztünk ide a városba, előtte faluban laktunk úgyhogy a tv helyett inkább az utcán játszottam a haverjaimmal. Sokszor még enni se lehetett beráncigálni. :) Csak akkor néztem a tv-t, ha odakint nagyon meleg volt, és délután 4-ig bent kellett ülnöm. :/ Na meg hétvégente reggel megnéztem a kedvenc meséimet és kész kifújt. Szép idők voltak. :)

Szerintem a mostani ovisoknak és kisiskolásoknak sem ártana, ha tv-zés és számítógépezés helyett kint lennének a szabad levegőn. 16/L

2013. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
75%
Én a Süsütől féltem, üvöltöttem, ha megjelent. :)
2013. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!