Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekszobába TV? :O

Gyerekszobába TV? :O

Figyelt kérdés
Sokfelé látom, hallom, hogy oviskorú gyerekeknek TV van a szobájukban. Szerintetek ez normális dolog? Nálunk csak a nappaliban van, azt is kb napi fél órát ha nézzük, el nem tudom képzelni, hogy hogyan jut odáig valaki, hogy egy kisgyerek szobájába tévét tegyen. Mit gondoltok?

2013. ápr. 3. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
65%

Miert ne lehetne tvje? Nem kell anelkul elni, csak normalisan kell hasznalni. Nyilvan egy csecsemonek meg felesleges, hiszen nem koti le. De egy 2-3-4 eves gyerekkel siman meg lehet nezni egy meset, vagy odakapcsolni az Animal Planetre, stb. Nyilvan nem korhataros musort kell hogy nezzen, de igenis vannak olyan musorok, amik kifejezetten tanitjak a gyerekeket. Az enyem pl imadta a Matekpalotat, abbol tanulta meg a torteket, meg a Hatsokerti tudomanyt, amiben mindenfel kiserletet vegeztek a gyerekek. Egyedul szerette nezni, miert ne tehetne?

Eleg butasag tiltani a tvt -de mondhatnam a csokit, chipset, hasonlokat- mert annal jobban fogja izgatni. Egy ido utan pedig kirekesztettnek is erzi magat, amikor a tobbi gyerek x musorrol beszel, neki meg fogalma nincs rola, hogy mi az.....

2013. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
56%

28, én vagyok 29

nem tisztán rosszallásból írtam, amit írtam. a te gyereked valószínűleg nagyo versenyképes lesz majd az életben, az egyetemen és később a munkaerő piacon is, ha odajut. de attól még nagyon fura nekem ilyet halllani. a te 3.5 évesed ezen a téren uazt tudja, amit én 36 évesen... ez egyszerűen döbbenetes

ennyit akartam vele kifejezni, se többet, se kevesebbet :)

2013. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
78%

"az agy tv nézés közben ugyanúgy működik, mint olvasás közben"


ez nem igaz. tévézéskor készen kapod a képeket, megvan a főhös arca, ruhája, a helyszín, minden. amikor könyveket olvasol, ezeket mind te magad képezeled el. olvasásá közben sokkal jobban használod a fantáziádat, plusz az olvasás sokkal stimulálóbb az gyra nézve, mint a tévézés, mivel más területet mozgat meg. nem véletlen, h bambán is lehet tévézni, de olvasni nem, mert akkor nem érted, amit olvasol

2013. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
25%
Rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy nem áll le az agyműködése, nem azt, hogy egyformán hat az agyra a két dolog.
2013. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
53%

Lehet lehúzni.


Gyűlölöm a TV- t, a mai mesék nagy rakás sz@rok. A műsorok 90%- as irritál. Amúgy,n em hogy gyerekszobába nem raknék, de mi sem nézzük felnőttként. 2 gyermekem van, egy 2 és egy 4 éves. 2naponta van 30- 45 perc mese, amit DVD- ről nézünk. Olyanok, amikről tudom, hogy nem villognak, nem ijestőek, nem agresszívak. Ls, ahogy írtam, együtt nézzük, segítek nekik megérteni. Megbeszéljük, hogy miket láttunk ilyenek.

Sajnálom azokat a gyerekeket, akik TV előtt nőnek fel. Nem mondom, hogy soha és tilos nézni, de szerintem sem babakorban, sem óvodáskorban nem való még a TV a gyereknek. Egyedül pláne nem.

2013. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
59%
37- es voltam, és nem azért, mert nem futja TV-re. Van TV-nk, rengeteg csatornával, de nagyon ritkán nézzük, akkor is vagy mesét a gyerekekkel, vagy AnimalPlanetet. De nem sokat....
2013. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
70%
28leszek hamarosan, kb 10évesen lett a szobámban tv,de akkor is csak azért mert a szüleim vettek maguknak újat.kidobni nem akartuk így megjártam én. néha néztem, de amit akartam nézni azt továbbra is a közös tvn néztem. néha ágyból néztem még kicsit a tvt de ez kb fél óra volt. most már a férjemmel lakunk, volt neki egy kis tvje kb 50centis, ezt nézzük, kaptunk egyet ismerõstöl,úgy volt az ö régije lesz a hálónkban erre a kapott nagy elromlott így maradt a kicsi a nappaliban. az hogy van a gyerek szobában tv nem jelenti feltétlenül azt hogy azt nézni is kell. ..
2013. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
56%
Én egyedül tévéztem; amikor fel tudtam állni, egyedül kezeltem a videót. Egész nap, nem is emlékszem másra, és imádtam. Nem vagyok rossz ember, nem vagyok értelmi/érzelmi fogyatékos. Sőt, 3 évesen már tudtam olvasni.
2013. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
53%
Most vagyok 19 éves, de nem emlékszek, hogy lett volna olyan idő, amikor ne lett volna TV a szobámban. Kiskoromban meséket néztem, este is erre aludtam el. Ez nem jelenti azt, hogy 0-24 a szobámban ültem a TV előtt. Rengeteget játszottak velem a szüleim, mindig mentünk kirándulni, télen szánkózni, nyáron strandra, játszótérre, biciklizni, stb. De azért előfordult nem egyszer, hogy míg édesapám dolgozott, anya meg a házat takarította addig én ültem a szobámban, TV-t néztem, rajzolgattam, barbie babáztam. Erre mondhatnátok azt, hogy miért akkor kell takarítani, mikor a gyerek ébren van? Azért, mert egy anyának se minden vágya az, hogy este 8-9-kor álljon neki takarítani meg vasalni, miután a gyerek már elaludt. Szerintem tök jogos. Édesapám pedig orvos, rengeteget volt ügyeletben, hétköznap esténként szinte soha nem volt otthon. Mikor nagyobb lettem és már nem érdekeltek annyira az ovis mesék, akkor videókazettákon néztem meséket, vagy DVD-n, mikor már az is volt. Amikor kezdtem tini korba lépni akkor a mesecsatornákat felváltották a zenecsatornák. Hazajöttem, leültem házit írni és közben zenét hallgattam. Nem hiszem, hogy ez akkora egetverő bűn lett volna, hogy ezt a szüleim hagyják. Teljesen normális életem van, vannak barátaim, láttam szép tájakat eddig is, szeretek a szabadban lenni, de szeretek TV-zni is, filmeket nézni, stb. Hihetetlen, hogy van aki ebből ügyet csinál, illetve az is, hogy valaki azt hiszi, hogy anyuka apuka feladata az, hogy onnantól, ahogy reggel kipattan a gyerek szeme, amíg este be nem hunyja a s*ggébe kéne lógni és gügyögni neki naphosszat, tologatni előtte a kisautót, vagy bármi. Ilyen gyerekekből lesz anyuci pici fia meg apuci pici lánya, akik felnőtt korukra is életképtelenek lesznek.
2013. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 Neuhauser László ***** válasza:
31%

Gyerekszobába TV???

Kisgyereknek???


Hadd nézze, addig se kell vele foglalkozni, ugye?

Nem baj az, ha tökhülye lesz szerencsétlen, meg egyébként sem egészséges (fizikailag sem - kisgyermekeknek étűrzékenyebb a szemük is, bizonyítot tény, hogy azok a kisgyermekek akik sokat néznek TV - t, iskolás korukra sokkal nagyobb valószínűséggel válnak szemüvegessé) ....


Kisgyermeknek nem TV kell, hanem egy anyuka vagy apuka aki játszik vele

2013. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!