Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekszobába TV? :O

Gyerekszobába TV? :O

Figyelt kérdés
Sokfelé látom, hallom, hogy oviskorú gyerekeknek TV van a szobájukban. Szerintetek ez normális dolog? Nálunk csak a nappaliban van, azt is kb napi fél órát ha nézzük, el nem tudom képzelni, hogy hogyan jut odáig valaki, hogy egy kisgyerek szobájába tévét tegyen. Mit gondoltok?

2013. ápr. 3. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
56%
Pont így voltam, ahogy az előttem szóló, és én is imádtam a régi nickelodeont (sőt, feltett szándékom volt bekerülni az egyik ilyen "olimpiás" vetélkedőbe :)). Sőt, engem konkrétan a tv tanított meg még oviban olvasni, mert akkor ment a szerencsekerék, így gyakorlatilag én is végigunatkoztam az elsőt. Csak ismételni tudom magam, nem a tvtől lesz buta a gyerek!
2013. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
32%

Még egy utolsót reagálok, aztán kiszállok, mert úgyis én vagyok a hülye.


1) Ki a rák mondta, hogy gügyögök a gyerekenek?? Már általános iskolában mondta a magyartanárnőm (pedig az jó ré vlt), hogy nem szabad gögyögni, mert akkor a gyerek beszédhibával tanul meg dumálni, úgyhogy nem gagyogtam sosem. De azt állítom, hogy azért tanult meg beszélni, mondókázni, mert velem tanulta -.-'

2) Logopédusok azt mondják (olvastam), a gyerek a TV- ből nehezebben tnaul meg beszélni, mivel a beszédhez látnia kell, hogy formázzuk a hangokat, tehát a szánkat is figyeli... A bébicsatornákat meg mind a logopédsok, mind a pszichológusok egyenesen ártalmasnak tartják.

Úgyis kitárulhat a világ a gyerekeknek, ha nem néznek TV-t. És nem gondolnám, hogy ettől nem ismerik meg a világot.

És egészen mellesleg, azt egy szóval sem mondtam, hogy soha nem kapcsolok TV-t...

De nyilván én vagyok a szar, mert úgy gondolom, hogy nem egy "villoó doboznak" kell tanítania a gyerekeimet. Elítéltek, hogy akkor biztos begyepesedett szaranya vagyok, pedig egyáltalán nem.

No legyetek jók, nézzenek a gyerekek továbbra is meséket, filmeket, sok TV- t (persze relatív mi a sok de szerintem max napi 45 percnél nem kéne többet).


Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. Az enyémek jól tájékozottak, a fiam most kezdi majd az ovit, felvételnél agyondicsérték, hogy milyen ügyes jól nevelt, nyilván a ti gyerekeitek is azok. Ezt már csak azért írtam, mert nem a TV az amitől valaki tájékozottabb lesz....


Pá.

2013. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
58%
Egy biztos, jól elfajult ez a vita! Én nem tudományos módon nevelem a 3 éves kislányomat, de próbálok következetes lenni, sokat foglalkozom vele, mesélek, játszunk, "tanulunk"( foglalkoztató könyvekből, füzetekből ) . 2,5 éves korában már a kedvenc meséjét végig elmondta , pedig nem rövid és kijavított ha egy szó kimaradt amikor olvastam neki. Most kezdtük az ovit, nagyon illedelmes és látszik rajta a jó modor ezzel fogadott tegnap az óvónéni. Ja! És bizony van tv a szobájában, tehát nem "csak" azon múlik a dolog hogy van e vagy nincs. Természetesen szűrjük a meséket és nem néz olyat amivel gond lenne, sőt volt már olyan hogy szólt hogy ez buta mese kapcsoljam ki a tvt. De azt nem hiszem hogy Dórától, a Micimackó meséktől, Postás Pattől valami rossz dolgot tanulna.
2013. ápr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
75%

Kedves DoraN!


A 25-ös válaszoló vagyok.Igazából ahogy írtam is, sokáig nekem is egyszerűbbnek tűnt száműzni a fiúkat a tv elé mikor dolgom volt, ha a nagy segíteni akart mindig az volt a válaszom, hogy "kicsim, ebben most nem tudsz".

Egyszerűen nem tudtam mit bízhatnék rá, na meg fő volt, h gyorsan végezzek.

Viszont elolvastam pár válaszod és elgondolkodtam.

Ezek után gondoltam teszek pár próbát.

Fiaim 6 és fél, illetve 2 és fél évesek, most várjuk a hugit.

Szóval leírnám a tapasztalataimat:Mosogatáskor 2 lavórba tettem nekik pár műanyag tányért, poharat és egy kis babatusfürdőt, hogy nagyon sok anya dolga, megtennék-e, hogy segítenek mosogatni.Akkora örömmel jöttek, hogy csak néztem.Teljesen nyugodtan el tudtam mosogatni, szem előtt voltak, büszkék voltak magukra, hogy segítenek, élvezték és nagyon-nagyon meg lettek dícsérve, aztán közösen felmostuk amit kipocsoltak a földre és elpakoltunk.

Nem kellett fél percenként abbahagynom a mosogatás velami vita miatt és nem is a tévét bambulták közben...

Oviból hazajövet apa elhatározta, hogy csinál nekik turmixot.

Segítséget kértünk,mert ez nagyon nehéz művelet, kell hozzá a segítség ;)

Iszonyatosan élvezték, hogy felálltak a szétre és adogatták a gyümölcsdarabokat, majd koccintottunk és jóízűen megittuk.

Ebédnél míg mosogattam megkértem apát és a fiúkat segítsenek főzni, szeleteljék fel (a srácok persze tompa késsel) a főtt krumplit.Hadd ne mondjam nem volt velük gond, hamarabb elkészült az ebéd és mivel mind a négyen csináltuk "finomabb is lett", többet ettek belőle:)

Porszívózáskor igazán élvezték, hogy amit anya "nem vett észre" azt jelezték, "Anuci, ott is van még piszok amit kihagytál!"....Sorolhatnám még, a lényeg, hogy bevált, őrülten élvezik a fiúk és be kell valljam én is:) 2 napja a fiam meg se kérdezte, hogy "bekapcsolhatjuk-e a tévét". :o

A kicsi pedig kevesebbet hisztizik, hisz ennél fontosabb és izgalmasabb dolgai akadnak, amikor is olyan ügyes, hogy sok-sok dícséretet kap:)

Gondoltam megosztom veled, mert én/mi nagyon örülünk ennek:)

2013. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
40%
Örülök, hogy jól telnek a napjaitok :)
2013. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves kisfiam is néz tv-t. Pontosan a Discovery science-t. Már sorban mondja a Naprendszer bolygóit, és arra kér este a mesemondás után, hogy még mondjam el neki, hogy hogyan lesz a Napból fehér törpe...Háááát, lehet, hogy ez nem normális... :)
2013. jún. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!