Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekszobába TV? :O

Gyerekszobába TV? :O

Figyelt kérdés
Sokfelé látom, hallom, hogy oviskorú gyerekeknek TV van a szobájukban. Szerintetek ez normális dolog? Nálunk csak a nappaliban van, azt is kb napi fél órát ha nézzük, el nem tudom képzelni, hogy hogyan jut odáig valaki, hogy egy kisgyerek szobájába tévét tegyen. Mit gondoltok?

2013. ápr. 3. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
67%

nekem fura. én egyébként nem vagyok tv ellenes, jómagam is többet nézem napi fél óránál. szerintem a tv jó, csak ügyesen kellhasználni. magamnak és a gyerekemnek is szűröm a programokat. nem tennék tv-t kisgyerek szobájába, nem azért,mert nem tudommit néz (évek óta kitalálták erre a gyerekzárat, simán blokkolhatsz bizonyos programokat), hanem hogy legyen körülöttünk addig is, míg nézi.


a bátyámék kislányának egy táviránytós tv volt az ajándéka 3. szülinapjára a saját szobájába. nem csak én döbbentem le, hanem a gyerek is, pedig az egész család nagy tévénézős, még jobban, mint én. de ennek valahogy nem örült. azóta se azon tévézik, pedig már 6 éves.

2013. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
68%

"Szerintem a mostani ovisoknak és kisiskolásoknak sem ártana, ha tv-zés és számítógépezés helyett kint lennének a szabad levegőn."


De nem azért nem mennek ki, mert tv-függők azért, mert a szobájukba tettek egyet, hanem azért, mert manapság nem engedi el őket csak úgy jószívvel a szülő. Egy falu nyilván más, de manapság ott se lehet tudni, egy városban meg aztán végképp úgy vannak vele, hogy csak ne kóricáljon az a gyerek magában erre-arra, de egy bizonyos kor után meg nem az van, hogy anya lekísér a játszóra.. Magában nem mehet, nehogy valami aberrált áldozata legyen, vagy elcsapja egy autó, de felügyelettel meg már nem akar menni. Így mi van más?

2013. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
30%
Főleg tegyük hozzá, hogy még a mi gyerekkorunkban többnyire normális munkaidők voltak, manapság meg sokszor örül a szülő, ha hat után haza esik és csinál valamit, amit kell nem még játszózzon a gyerekkel.
2013. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
92%
Mi meg azért nem néztünk tévét, mert nem volt :D Amikor nagyobb lettem, akkor vettünk egy fekete-fehéret, amin 1adó ment. Úgyhogy diavetítés volt, tv helyett :D Szerintem nincs azzal baj, hogy fejlődik a technika. Lehet hogy én többet voltam szabad levegőn, de a szám.gépet még most sem tanultam meg rendesen kezelni. A 3éves lányomat meg nem engedem el egyedül a játszótérre. Nekem pl volt tesóm, mindenki ismert mindenkit, nem volt olyan, hogy hetente megerőszakoltak egy kislányt, vagy nem volt ennyi autó, hogy kirohan a gyerekem és elcsapja.
2013. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes kérdés, elgondolkoztató. 6 éves kisfiam szobájában sokáig volt tévé (egy szobában van a 3 éves öccsével).

Nem nézte egész nap, igazából arra volt "jó", hogy amíg itthon el kellett végeznem a dolgomat addig (lehet csúnya megfogalmazás) nem voltak láb alatt.

A nappaliban nem szerettem ha tévéztek, hisz közben ugye matatnak a gyerekek, sok minden érdekli őket, amihez nem szeretem ha nyúlnak de mindent képtelenség elpakolni, elzárni előlük. A szobájukban csak az ő dolgaik, játékaik stb vannak, nem érzem bajnak, ha amíg pl kitakarítok, megfőzök, egyéb elintéznivalóm van fél órát-órát elvannak a szobájukban és olyan mesét néznek amiket mi egedélyezünk nekik.

Foglalkozva van velük nagyon sokat, de ha olyan dolgom van amit szeretnék mielőbb elvégezni zavartalanul akkor jól jön, a kicsi eljátszik, a nagy meg addig tévézik, így vita sincs, hogy a kicsinek mindig az a játék kell ami a nagynak van a kezében.Addig a 30-40 percig a nagy elvan a mesével, aztán ha végeztem tv kikapcs és játszhatunk, foglalkozhatunk velük tovább nyugodtan.

Ettől függetlenül 2 hónapja száműztük a tévét tőlük, egy darabig volt érte nyafi, de már nincs.Igaz a hiszti is több amikor épp nem érek rá velük játszani és a kicsi állandóan cirkuszol a nagy játékáért:) Apa sajnos elég későn szokott hazaérni hétköznap, többfelé meg nehéz nekem is szakadnom, főleg most, hogy a harmadikat várom és nincs is anyi energiám.De hiszek benne, hogy jó döntés volt száműzni a tévét.:)

2013. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
50%

Nem az kérdés, hogy hol van a TV hanem, hogy mit és mennyit tv-zik a gyerek.


Mondjuk aludni mindenféle elektroszmog nélkül a legjobb, de nem mindenkinek van akkora lakása, hogy külön nappali legyen.


A régi rendszer gyermekeként még nem sokat tv-ztem ovis koromban, csak az esti mesét max. Aztán bejött a parabola, kereskedelmi csatornák, videolejátszó, Dallas és a többi, így általánosban már nagyon sokat tv-ztem. Mondjuk akkor még értelmesebb műsorok voltak a maiknál.


Most meg nincs is tv a lakásban, pedig lenne hely neki bőven, mert egyszerűen feleslegesnek tartom.


Ez család függő, hogy ez mennyire káros, vagy hasznos.

2013. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
24%

Én hasznosnak tartom a tévét, persze az életkorának megfelelő műsor esetén. A szobájában születése óta van tévé, kezdetben a Babytv-t nézte, főleg az angol dalok miatt, később usb portról meséket, dalokat angol és magyar nyelven.

2,5 évesen táblagépet kapott, azon szokott egyedül angol flash cardokat nézegetni. Az asztali számítógépet egyedül kezeli 3,5 éves.

2013. ápr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
55%
Botránkozz meg, kb 4-5 éves voltam, amikor megkaptam az első tv-met a szobámba :) Akkor még normálisak voltak a gyerekcsatornák, így ha éppen arra volt kedvem (nem egész nap!), szívesen néztem, de volt egy csomó mesevideónk is. Felnőttem, normális, értelmes ember lett belőlem, kiváló tanulmányi eredményekkel, rendes viselkedéssel. Aki elhülyül, az nem a szobájában lévő tv-től teszi...
2013. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
68%
28/29 vagyok újra, elfelejtettem leírni, hogy a könyveket is nagyon szereti,minden nap olvasunk, tehát a tévé romboló hatása talán személyiségtől is függ
2013. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem miért akadsz fel ilyen abnormálisan ezen. Nekem 4 éves koromban lett saját szobám és vele együtt egy tv-m is. Szerettem mese csatornákat nézni, nagyobb koromban pedig mindenfélét. Sőt volt nintendo-m, ps-em, számítógépen, telefonom és mindenféle egyéb más műszaki kütyüm, mert rajongok értük. Mégsem zárkóztam be a szobámba, amikor tehettük kint játszottunk a parkban (nagyvárosban lakunk paneldzsungelben, forgalmi csomópontnál), átmentünk egymáshoz, elvoltunk. Mamánál szerettem legjobban a falun a sok állat közt, meg ott biztonságos gyerekként is mászkálni, nálunk veszélyes volt, mert a legzüllöttebb városrészben laktunk.

Szerintem egy normális gyereknek nem okoz gondot az, ha tv van a szobájában, ha mégis degenerált, zárkózott netzombi lesz, akkor az a szülő rohadt nagy nemtörődömsége és hibája. De szerintem normális gyerek még ennyi cuccal elhalmozva sem lesz debil, ha normálisan él a család és normálisan nevelik. Az én korosztályomban senki nem lett ilyen. A maiak közül meg soknak kéne egy rohadt nagy hajtépés és balegyenes, mert tényleg nem ezen a Földön élnek, ahogy viselkednek.

20L

2013. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!