Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel külföldön élünk....

Férjemmel külföldön élünk. Babát várunk. Anyósom 3 hete halt meg, édesapám és a felesége, szüleim elváltak súlyos daganatos betegek. Nem lehet tudni, meddig lesznek. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Segítségként csak anyukám meg férjem anyujának testvére jöhet szóba, akik 1000 kmre laknak tőlünk és még dolgoznak. Tervezzük, hogy pár év múlva hazaköltözünk, de fogalmunk sincs, hova, nem nagyon van már rokonságunk. Van közöttetek olyan, aki hasonló helyzetben van, nincsenek már rokonai és pici gyereke van, külföldön él? Ebben az országban mi nem akarunk maradni, haza szeretnénk menni, mire óvodás lesz a gyerekünk. Mit tanácsoltok?
2013. ápr. 4. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
KINEK kellene segitség? Neked, vagy a rokonoknak?
2013. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Én külföldön szültem itt neveltem a gyerekeket segitség nélkül (nem értem, MIÉRT kellene egyáltalán segitség), nem volt semmi gondom emiatt.
2013. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Gyertek haza, mert most itt van rátok szükség. Később, ha megoldódnak a problémák, még mindig ki tudtok menni..
2013. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Hű, de nem könnyű :(


Nyilván szeretnél a beteg szüleiddel törődni, de nem hagyhatod figyelmen kívül, hogy a megélhetést tekintve kint jobb. Sőt, később is jobb lesz kint a gyereknek.


Kívülállóként én biztosan azt a lehetőséget választanám, hogy kint maradunk, és amivel többet keresünk ott kint, azt itthon valóban jó ellátásra költöm a szüleimnek. Fizetnék ápolónőt, bárkit, aki segíti őket.

De szörnyű lenne nem mellettük lenni :(


Viszont ha hazajövök, ápolom magam, ápolási díjból tartsam el a gyereket?


Valamelyik ujjadat meg kell harapod, mert szerintem nincs olyan választás, ami tökéletes.

Jobbulást a szüleidnek, neked békés babavárást!

2013. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Most nem értem. Te vársz segítséget, vagy éppen fordítva, Te szeretnél segíteni a hozzátartozóidnak ?
2013. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ki kell ábrándítsalak titeket, a kérdező magának akar segítséget, nem Ő akar segíteni!


Kérdező! Több millió nő felnevelt "egyedül" gyereket... miről beszélsz? Ha 3-as ikreid lennének akkor megérteném, hogy segítséget keresel de egy gyerekhez?!

2013. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Ezért pontozott le bennünket ?
2013. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem annak idején anyukám jött segíteni, de rájöttem, a mai világban már felesleges.


Tény, ennek hagyománya van... de a férj el tud mosogatni, ebédet lehet hozatni bármelyik étteremből napi menüt. Az automata mosógépek világában a mosás sem egy erőt igénylő feladat, nem kell pelenkát áztatni, főzni, vasalni...

A porszívózás a papának szintén pár perc. Ablakot mosni pedig nem kell hetente.


Úgyhogy hidd el, segítség nélkül is könnyen el lehet boldogulni... ha nappal akkor alszol, amikor a baba, akkor nem is merülsz le annyira...


De ha a papa nem ér rá, akkor ha egy diáklányt felfogadsz napi 1-2 órára, amit kell, ezalatt olcsón megcsinálja.


Engem inkább az aggasztana, hogy ilyen állapotban ki tud segíteni a daganatos szüleimnek...

2013. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

mi külföldön élünk.most vàrjuk az első babàt.0segitséggel.

ha haza mennénk a baba utàn otthon sem lenne semmi segitség.mi vàllaltuk a gyereket felnőtt emberek vagyunk.miért kéne akàrki nyakàra rà aggaszkodni.ovodàig van kb 3évetek.csak havi 50-100 eurot tegyetek félre.mire haza mentek lesz anyi pénzetek hogy neki induljatok az uj életnek otthon.mi nem tervezzük hogy haza megyünk de én màr most gyüjtök.akàrmi történik ne kelljen üres zsebbel a semmibe haza menni.

2013. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lelki segítségre gondoltam főleg, mert szerintem ez nem egy átlagos élethelyzet, hogy mire az embernek gyereke születik, alig maradnak rokonai. Szerintem ez nagyon ritka főleg, hogy 50 év körüliekről van szó.
2013. ápr. 4. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!