Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám azzal fenyeget, hogy...

Anyukám azzal fenyeget, hogy feljelent, mert megloptam. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Anyukám elég sok felesleges dolgot felhalmozott az évek alatt és apuval hiába kértük, hogy szelektáljon, nem tette. Apuval kitaláltuk hogy elviszi anyut egy wellness szállodába és én addig kicsit megritkítom a holmikat, de tényleg csak azt, ami lom. Ez meg is történt, de anyu néhány nap alatt rájött, hogy hiányzik ez-az és persze azonnal tudta, hogy én lehettem. Ez 2 hete volt. Azóta egy kedves szava sem volt hozzám, elmondott minden ócska k-nak és már azzal fenyegetőzik, hogy feljelent mert megloptam. Apu azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, majd lenyugszik, de nagyon bánt ez az egész. Nem akartam ilyen bajt okozni. Mit csináljak most?

18/L


2013. ápr. 4. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
semmit. majd lenyugszik.
2013. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha faterod is melletted van akkor az úgy jó nagyon. Közösen le kellene ülni ismét, hogy ez így nem mehet tovább és nektek ez az egész kényelmetlen és próbálja megérteni. Talán ez valami kényszeres dolog nála? Mert ha igen akkor valahogy beszélnie kéne egy szakemberrel erről.
2013. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Anyukád kényszeres gyűjtögető szerintem. Amit apuddal csináltatok (ő elviszi, te lomtalanítasz) az nem törvénybe ütköző, és részetekről egyfajta segítség volt. De sajnos hibáztatok. Ugyanis a kényszeres gyűjtögetőnek a gyűjtögetés egyfajta pszichés viselkedés. Anyuddal együtt kellett volna lomtalanítani, el kellett volna érnetek azt, hogy az anyukád akarjon megválni a cuccaitól. Most azt értétek el, hogy még több dolgot fog felhalmozni, még több lom lesz a lakásban..

A feljelentéstől nem kell tartanod, de attól igen, hogy több cucc lesz a lakásban mint amennyit kidobtál. Legközelebb vele együtt próbáljátok meg a lomtalanítást.Hogy ő is akarja..

2013. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Hat kar volt kidobalni a dolgait. En sem ertekelnem....
2013. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
A legszörnyűbb dolog ha az embert a wsaját anyja nem szereti Együttérzésem. Majd megbékél de megszretni nem fog soha.
2013. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nála ez a gyűjtögetés kóros, beteges lehet, keressetek neki egy pszichológust
2013. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem normális teljesen a reakciója,vagy szokása így viselkedni,ha valami nem tetszik neki?
2013. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, kaptál itt néhány tök irreális tanácsot, amivel szemben a valóság az, hogy anyukád kényszeres gyüjtögető vagy nem, de ettől még az ő tulajdona az az ő tulajdona, afelett senki sem rendelkezhet, mert azt bizony lopásnak hívják, tudniillik ez amiben élünk az nem a középkor, manapság már a családon belül a nőnek és a gyereknek is van, lehet magántulajdona.

Ha tényleg feljelentene, akkor bizony rosszul járnál, mert minden ellenkező híreszteléssel szemben a közös háztartásban lévőtől lopni az nem enyhítő, hanem súlyosbító körülmény.


(2)962 A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a lopást kisebb értékre, vagy a szabálysértési értékre elkövetett lopást

...

h) lakást vagy hasonló helyiséget az elkövetővel közösen használó sérelmére,

i)...

követik el.


Ez a valóság.


Mindamellett gondolkodj el rajta, hogy neked hogy esne, hogy elmész pihenni, és mire hazatérsz, eltűnne a cuccaid fele, mert másvalakik, pl a szüleid úgymond "így látták jónak"


Létezik olyan pszichés probléma valóban, hogy kényszeres gyüjtögetés, de a kényszeres gyüjtögető tulajdona felett is csak önmaga rendelkezhet, és senki más. (kivéve, ha törvénybe ütköző dolgot, pl. robbanószert gyüjtöget, vagy ha a gyüjtögetett dolgokkal - pl. sok éghető anyag felhalmozásával - közveszélyt teremt, ez esetben a hatóság - figyelem, nem a családtagok "mert ők úgy gondolták", hanem a hatóság, pl. a jegyző vagy a tűzoltóság - intézkedhet.)

2013. ápr. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

Ja, és hogy mit tehetsz az ellen, hogy lopásért feljelentsenek? Pl. tiszteld más ember magántulajdonát - akkor is, ha családtagod -, és ne lopd el a dolgait. Ez az egyetlen hasznos tanács erre...

Jelen esetben meg kérj bocsánatot, és kártalanítsd maradéktalanul.

Ha meg arra van gyanútok, hogy tényleg kóros gyűjtögető, akkor szakembertől kérjetek tanácsot legközelebb (pszichológus), aki tudja is, hogy mit lehet tenni valójában egy ilyen probléma esetén.

2013. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Tudjuk, hogy gyűjtögető, de ez ellen nem akar semmit tenni, egyéb problémákkal már kezelik 9 éve. Az orvosa szerint kicsit még büszke is, hogy ilyen problémái vannak és mivel szereti sajnáltatni magát meg sem akar gyógyulni.

Azóta is áll a bál, mert apu megmondta anyunak, hogy amennyiben nem szabadul meg a többi cucctól is még a hétvégén, mehet vissza a szüleihez, ő pedig kivágja az udvar közepére az összes sz*rt, hogy a szomszédok is gyönyörködhessenek benne. Először azt hittem csak fenyegetőzik, de reggel meghozták a konténert, szóval komolyan gondolta.

Apuval megkérdeztük a rendőrségen, hogy mit tehet anyu ilyen esetben. Azt mondták, hogy nyugodtan feljelenthet, eljárást is indítanak az ügyben, de csak önmagát nevetteti ki, hogy ilyen patáliát csinál néhány tejfölös/fagylaltos/margarinos/tusfürdős dobozért és egy rakat összepenészedett újságért, ráadásul pontosan meg sem tudja mondani, hogy mi tűnt el, csak azt, hogy már be lehet állni autóval a garázsba és lakhatóvá váltak a szobáink.

2013. ápr. 5. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!