Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám azzal fenyeget, hogy...

Anyukám azzal fenyeget, hogy feljelent, mert megloptam. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Anyukám elég sok felesleges dolgot felhalmozott az évek alatt és apuval hiába kértük, hogy szelektáljon, nem tette. Apuval kitaláltuk hogy elviszi anyut egy wellness szállodába és én addig kicsit megritkítom a holmikat, de tényleg csak azt, ami lom. Ez meg is történt, de anyu néhány nap alatt rájött, hogy hiányzik ez-az és persze azonnal tudta, hogy én lehettem. Ez 2 hete volt. Azóta egy kedves szava sem volt hozzám, elmondott minden ócska k-nak és már azzal fenyegetőzik, hogy feljelent mert megloptam. Apu azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, majd lenyugszik, de nagyon bánt ez az egész. Nem akartam ilyen bajt okozni. Mit csináljak most?

18/L


2013. ápr. 4. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"éhány tejfölös/fagylaltos/margarinos/tusfürdős dobozért és egy rakat összepenészedett újságért," - Kérdező, tudod ebből az a tanulság, hogy fogalmazhattad volna egyértelműbben a kérdést, konkrétan, hogy szemétről van szó. Mert a legtöbb nótorius gyűjtögető nem szemetet gyűjtöget, hanem értékkel bíró dolgokat, mit tudom én 200 pár cipőt, vagy kismillió csomagküldős cuccot, vagy bármi hasonlót - és ha ilyeneket dobáltatok volna ki a beleegyezése nélkül, akkor tényleg csak az lett volna kérés, hogy felfüggesztett vagy letöltendő...

A szemetet kihordani a lakásból viszont csakugyan nem bűncselekmény...

2013. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Bence_ ***** válasza:

Rakjatok rendet,takarítsatok ki.

Bármilyen függőségben szenvedő embert elviselni borzalmasan nehéz.

Csináljátok azt ami szerintetek, orvos szerint helyes.

2013. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Könnyen írják mások, hogy ők sem örülnének, de valószínűleg el sem tudják képzelni ezt az élethelyzetet. A párom édesanyja csinálja ezt, minden egyes befőttesüveget eltesz, hatalmas házuk van, de a háromnegyede tömve van a zsákmányával, három szobában nem férnek el a ruhái, arról pedig már ne is essen szó, hogy annyi kaját halmoz fel, hogy három emeleten három hatalmas hűtő, ÉS kamra van tele vele, ráadásul nem is olyan dolgok, amiket lehet hasznosítani a mindennapi ételek elkészítése során, hanem gyakorlatilag minden, amit meglát, és kedve van megvenni. Ez beteges, a családtagok számára pedig baromi idegesítő, úgyhogy megértem a kérdezőt, ebből a feljelentősdiből pedig még inkább látszik, hogy az anyjának ezt a problémát is kezeltetnie kellene.
2013. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nézd #13, idegesítőnek idegesítő, és ha a kérdező utóbbi közlése megfelel a valóságnak - tehát csak érték nélküli szó szerinti szemétről van szó - akkor még büntetőjogi következménye se nagyon lesz, de ettől még nem ez a megoldás.

Nálunk is szokásban van, hogy mindent felrakunk a ház padlására "jó lesz még valamire" felkiáltással, ami idővel elvezetett oda, hogy nem lehetett már felmenni a padlásra, van ilyen... mi történt? A zasszony felment, és nekiállt kiszortírozni a dolgokat, és kb a feléről gondolta úgy, hogy lomtalanítás... utána odahívott engem, én is átnéztem, pár darabot visszaraktam (mondjuk a 10%-át max) a többire meg rábólintottam, hogy csakugyan konténer... és behordtam a konténerbe. Ennyi.

A helyes eljárás itt is ez lett volna, amíg a szülők elvannak, a Kérdező szétszortírozza a dolgokat, de a végső döntést az anyjának kellett volna kimondania. Ha meg tényleg kóros gyűjtögető, akkor meg pláne, ez így kapásból vissza fog ütni, ugyanis nem szembesítve lett a viselkedése irracionalitásával, hanem ellenkezőleg, megerősítették benne a "világ által meg nem értett" érzést.

2013. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!