Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeret és szégyell a...

Nem szeret és szégyell a családom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem túlzottan szeretnek és akkor még enyhén fejeztem ki magam.

Sajnos kiskorom óta elég beteges vagyok, problémáim voltak/vannak a gyomrommal és a szívemmel, elég sokat kellett orvoshoz hordaniuk. Ezt mostanában naponta a fejemhez vágják hogy mennyi időt és pénzt költöttek rám feleslegesen.

Pont az egyik betegségem miatt abba kellett hagynom a sulit, nem végleg, de halasztanom kell egy évet, most itthon vagyok és naná hogy minden nap megkapom azt is hogy ingyenélő, semmirekellő és lusta vagyok. Nem is igazán akarnak visszaengedni a suliba mert hogy úgyis csak felesleges pénzkidobás mert úgysem viszem semmire..

Pánikbeteg is vagyok, ez kezeletlen, ők nagyon szégyelnek engem emiatt, senkinek nem beszélhetek róla, orvost nem fizetik és nem támogatják, a TB alapon rendelő doki pedig anyu volt osztálytársa, hozzá nem mehetek, mert ugye titokban kell tartani.

Tök rosszul vagyok, már szinte naponta vannak rohamaim, de ez nem nagyon izgatja őket.

Volt egy kis félretett pénzem, de az az ő számlájukon van, nem férek hozzá.


Van hogy napokig nem szólnak hozzám, bár ha azt vesszük ez még a jobbik eset, mert ha igen, akkor is tuti hogy veszekedés lesz a vége.

Igazából én nem voltam tervezett gyerek, korán jöttem, ez meg is látszik. Kisebb koromban gyakran ütöttek is, de aztán olyan 13 éves koromban abba hagyták.

Nem vagyok irigy a húgomra, mert mindennél jobban szeretem és ő az egyetlen akivel normális a családból a kapcsolatom, de eléggé fáj mikor látom hogy őt mennyire szeretik engem meg mennyire nem. Nem csak a szülők, az összes többi rokonnal így van, őt nagyon szeretik engem meg valamiért nagyon nem és én mindenkitől csak a beszólogatásokat kapom..


Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék, kihez forduljak, megpróbáljam-e még jóvá tenni a kapcsolatunkat vagy hagyjam a fenébe és költözzek el..


2013. ápr. 4. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hány éves vagy most?
2013. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogom megérteni, hogy egy szülő hogyan szégyellheti a saját gyerekét.... Szülő az ilyen? Mellesleg ez az egyik legundorítóbb dolog, amit valaha hallottam, hogy felhozzák azt, amit a múltban tettek meg érted, mert ezek szerint azt sem tették szívesen. Hány éves vagy? Ha nem függesz nagy mértékben tőlük szerintem költözz el és foglalkozz magaddal, meg a húgoddal.
2013. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Meg tudnál élni egyedül? Ha igen, akkor költözz el!
2013. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
19 vagyok. Annyira azért még nem sikerült függetlenítenem magam, bár ballagási pénzből + diákmunkából félreraktam kb 300 ezret, de abból levonták a sulis költségeimet (kolesz, tankönyv, bérlet stb) úgyhogy már kb csak a fele van meg, ami meg az ő számlájukon van, tehát esélyem sincs hozzájutni.. Hát a húgom biztos nem vihetném, ő még általános suliba jár, alsós, úgyhogy neki muszáj maradnia. De nem hiszem hogy őt ilyen veszély fenyegetné, vele sosem veszekednek ill. sosem bántják.
2013. ápr. 4. 21:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem is úgy gondoltam, hogy vidd magaddal, csak legalább vele ápold a kapcsolatot, ha sikerül elköltöznöd. :) És neked hogyhogy nincsen számlád, amin a pénzed lehetne? Ha szégyellnek miért nem hagynak függetlenedni?
2013. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Normális ,ha el tudsz költözni, tedd azt, az volna a legjobb a számodra!
2013. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom. kerülj olyan távol tőlük (érzelmileg és fizikailag is), amennyire csak tudsz. ez az egyetlen megoldás. értem sem voltak oda egyébként. próbáltam velük beszélni, tagadták, de genyáztak tovább. aztán egyszer betelt a pohár, megmondtam, h jól nézzenek meg maguknak, mert én elmegyek. ha gyerekem lesz, majd küldök róla képet, mert se engem se őt nem fogják élőben látni. érdekes módon egyébként ez kijózanítóan hatott a családra, különösen anyura. utána (egy hosszú csend után, amikor hiába békültek volna, nem tudtam fogadni a közeledésüket) ennek hatására változott a hozzáállása és már nem vagyok akkora mostohagyerek, mint régen voltam. vagy ez lesz nálad is vagy tényleg nem hallasz felőlük, de lelkileg mindkét verzió könnyebb annál, ami most van. próbálj meg elmenni. kérd, h adják oda azta pénzt és búcsuzz el (de gondold is komyolyan). akkor megtudod, mi a helyzet valójában. most talán még ők se tudják, mit éreznek irántad.
2013. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok

az nem derül ki az írásomból, h én tényle el is mentem és jó ideig nem találkoztam, nem beszéltem velük, csak az egyik testvéremmel

2013. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szörnyű hogy milyen embrek vannak:((( Egyébként 19 évesen elmehetsz egydül is orvoshoz. nem kell hozzá anyád engedélye. Igenis menj el és kezltesd a pánikbetegségedet. Remélem jóra fordul a sorsod. Sok erőt kivánok neked hozzá.
2013. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 invester válasza:
Írj privát üzenetet, talán én tudok segíteni...
2013. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!