Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti beszámoltok "mindenről" a...

Ti beszámoltok "mindenről" a szülőknek?

Figyelt kérdés
Azokra a fiatalokra gondolok akik már elmúltak 18 évesek de még a szüleikkel élnek.És a szülők szeretnek tudni mindenről...vagy nálatok hogy megy ez?Ha mentek valahova vagy találkoztok valakivel akkor nem kíváncsiskodnak ?Hogy kezelitek azt ha van olyan kapcsolat vagy barátság amiről nem akarjátok hogy kitudódjon mit mondtok olyankor?Egyáltalán hogy lehet azt kezelni ha a szülő mindenbe bele akar szólni,kizárólag azon az alapon mert egy fedél alatt éltek de a gyerek dolgozik nincsenek anyagi gondok stb tehát nyugodtan lehetne magánélete...
2013. ápr. 5. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Én általában úgy megyek el otthonról, hogy "X Y-nal találkozom" vagy "lemegyünk meginni valamit, kb. ekkor meg ekkor jövök".

Ha látják, hogy készülődöm, akkor néha megkérdezik, hogy hova megyek, de nem zavar. Válaszolok és kész. Ha nem akarom, hogy tudjanak valamiről, akkor csak nagyvonalakban válaszolok pl. "ismerősömmel megyünk egy kört a városban". Nem szoktak kíváncsiskodni, mert legtöbbször elmondom magamtól, és ha egyszer-egyszer nem, akkor nem mennek bele a részletekbe.

Szerintem te is beszélj nagy vonalakban a dolgokról, így nem tudják mondani, hogy nem mondasz el soha semmit, de mégis megmarad a magánéleted...

21l

2013. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Amíg otthon laktam, én is mondtam, hogy "leugrok, iszok pár sört a haverokkal, ne várjatok", vagy "bementem fehévárra, majd jövök" meg ilyesmi.

OK, tudom, semmi közük hozzá, hogy merre vagyok, meg egyéb közhelyek, de én is tudni akarom, hogy hol lesz a gyerekem, ha nagy lesz :)

2013. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ez oda- vissza működik, én is megkérdezem anyámat, hogy hova megy, ha látom, hogy készülődik... nálunk mindenki szól a másiknak, ha elmegy, elköszön, aztán jól van. Amikor albiba vagyok hétköznap, a lakótársaimmal is megbeszéljük ezeket, nem értem mi ebben a gáz... nálam ez teljesen természetes.
2013. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is meg szoktam mondani. Nem szoktam olyanokkal találkozni, akiket nem mernék bevallani, ha necces a helyzet, akkor megkérem, hogy erről most ne kérdezősködjön, ha van valami, amiről tudnia kell, majd elmesélem. Ilyen egyszer volt.

20L

2013. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tőlem is megkérdezik, hogy hova megyek ha készülődök, és én is tőlük ha anyu vagy apu készülődik. Megmondom hogy xy-nal megyek ide vagy oda. Max másnap megkérdezik, hogy merre voltam ha későn érek haza, de azt sem piszkálódásból, hanem mert érdekli őket :)
2013. ápr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem titkolózom előttük. Kérdeznek válaszolok, ha nem kérdeznek szólok hogy leléptem és majd jövök X óra fele.
2013. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem. A magánéletem csak rám tartozik.


Megválogatom azt, hogy kikkel barátkozom, így szerencsére nincsenek zűrös ismerőseim.


Dolgozom és iskolába járok amúgy, és kiveszem a részem a háztartásból.


22/L

2013. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

már nem élek anyámmal, de így is gyakran mesélek neki hogy megy az életem. vannak dolgok, amikről jobb ha nem tud, így annál többet beszélek a szép és jó eseményekről, h azt lássa minden oké velem. nem szeretném ha aggódna, esetleg leomlana benne a kép a kis drága szeretett egyetlen lányáról. nem szeretnék neki fájdalmat okozni.

nem hazudok neki, de nem is mondok el mindent.


sztem ez egy baromi jó technika a kényes kérdések elkerüléséhez. ne várd, h kérdezzen, áraszd el a válogatott pozitívumokkal, akár kicsit színezheted is a dolgokat, részletesen mesélhetsz valami előnyös színben feltüntetőt. onnantól eszébe sem jut aggódni. mert sztem az aggódás motiválja ezt a kotnyeleskedést.


ha azt látja, h kiegyensúlyozott vagy, akkor fel sem merül benne h baj van.

nem érzem undorító lépésnek, inkább a kecske és a káposzta esete jut eszembe róla.

2013. ápr. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!