Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem miért akar mindenr...

A feleségem miért akar mindenről lebeszélni? Kicsit már unom.

Figyelt kérdés

Volt egy motorom és rábeszélt, hogy adjam el. Én hülye eladtam de ha élek tavaszig akkor veszek egy másikat. Kiskorom óta imádom az autókat/motorokat és értek is hozzájuk. A mostani kocsimat magamnak raktam össze, igaz hogy nem volt olcsó de megérte mert ennek lelke van. Mi a jó abban ha más csinálja meg helyetted ha értesz hozzá és megteheted? Szeretek gyorsan menni de nem a város közepén csinálom meg ha vezetek akkor nem iszok és vigyázok másokra. Mostanában mindig azzal jön, hogy sokba van amit csinálok, veszélyes hagyjam abba blabla, én még mindig azt mondom hogy inkább erre költsem mint piára meg játékgépekre. Bármit kérhet tőlem de ezt az egyet nem, ezt neki is megmondtam. Miért akar mindenről lebeszélni amit szeretek? Én sem szólok bele, hogy mikor mit csinál. Mire jó ez neki?

26/F


2012. okt. 9. 20:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg félt. Egy motoron nem vagy túl védett, ha valami történik.
2012. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

lehet hogy félt, hogy mivel te "tákolod" össze, nem olyan megbízható és magadra illetve másokra is veszélyt jelenthet.

legalábbis én így gondolkodnék a fejével.

25/N :)

2012. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
60%

A: félt


B: mert energiavámpír, és ami másnak jó, az neki nem. Ne hagyd magad!

2012. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%

Igazuk van a többieknek, szerintem félt téged! Nyugtasd meg őt, hogy amit csinálsz, ahogyan csinálod, az biztonságos és nem lesz bajod! Hiába, hogy ő így áll a dolgokhoz, de te azért is állj hozzá barátságosan és nyugodtan! Vagy lehet, hogy azért csinálja ezt, mert családot szeretne alapítani (ha nincs még, persze), és azt gondolja, hogy inkább erre költhetnéd a pénzt.


Persze neked is kell egy hobbi, és egy dolog, egy kikapcsolódás, ami életben tart a feleséged mellett, ezt próbáld meg vele is megértetni... de mondom: ne ellenségesen, bármennyire is dühös vagy, mert annak nem lesz értelme!

2012. okt. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Gyalog se vagyok túl védett, bármikor elüthet valami :)
2012. okt. 9. 20:10
 6/27 yuda ***** válasza:
85%

Fogalmam sincs valóban mindenbe beleszól, vagy csak egyszerűen próbál kommunikál veled.

Házasságban beszélgetnek az emberek és ez nem bólogató jánosokat jelent, hanem véleménykülönbségeket is.

Oké- nem akarom osztani az észt, csak egyetlen gondolat.

Jól működő házassághoz elengedhetetlen a felelős magatartás, ami azt is jelenti, hogy közös élet = közös kassza = legyen miből megélni + valamennyit jó is lenne félrerakni más időkre, vagy gyerekek jövőjébe fektetni.

Senki nem tapsikolna örömében, ha kedvese elherdálná a megélhetési pénzt saját kedvtelésére. Házasságban nincs önzőség, hogy egyik fél akármennyit és bármire, másik pedig épphogykijövök utcában lakik.

2012. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

magyarázatok:

-Neki van hobbija ? mert ha nincs akkor te vagy az .

-túl félt (anyáskodó hajlam,rossz élmény a múltból)

-kapcsolat függő


amúgy ezek nem ilyen megítélés tárgyát képző dolgok,egyszerű pszichológia. Nem rosszból csinálja hanem mert a nők zöme ilyen. tul aggódos problémázós.


abba bele se megyek ha neki kevés az önbizalma neked meg több TUDAT alatti féltékenységből elkezdi leépíteni a te önbizalmad nehogy elhagyd később esetleg. Mert ha van egymásra utaltság akár lelki értelemben erősebb a kötődés.

Hogy ez baj vagy nem nem tudom. talán biztasd dicsérd többet és nézd hogy változik a reakciója. Ha meg neked valami fontos akkor higgadtan és határozottan meg mondod. Nem hagysz kiskaput. Szerintem több figyelmemet igényelne a párod amúgy csak ő ezt b@ban fejezi ki .

2012. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
baratnom ferje elszallt egy buli utan o ott maradt szulese elott 3 hettel egyedul.hat ezert nem ulhet az en ferjem soha motorra A sajat butykolt kocsi draga igaza van es veszelyes.ha nem akarsz ozvegyet hagyni magad utan halgass az asszonyra!!
2012. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

yudaval egyetértek, komolyan meg kell nézni, jut-e pénz a hobbidra!

"Én sem szólok bele, hogy mikor mit csinál. " - és érdekel egyáltalán? Vagy csak saját magad fontos a számodra? Ülj le, és beszéld meg vele, ő mit szeret, mit tervez, mit szeretnétek közösen, mit külön.

2012. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is félt. Viszont már a házasság előtt meg kellett volna veled beszélnie, hogy nem képes elfogadni a hobbidat.
2012. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!