Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóbeli megállapodás megsértés...

Szóbeli megállapodás megsértése esetén fordulhatok bírósághoz?

Figyelt kérdés

Apával a váláskor és a gyerektartás összegének megállapításakor megállapodtunk szóban. A megállapodás értelmében nem kértem a fizetése 20%-át, kevesebbet kértem és abba is belementem, hogy ne a bíróság vonja, hanem ő utalja. Cserébe viszont megígérte, hogy minden nyáron elviszi nyaralni a lányunkat és minden ünnepnapon (karácsony, húsvét, születésnap) ajándékot vesz neki.


Nyaralni az elmúlt négy évben csak egyszer vitte. Ajándékot pedig az elmúlt 3 évben összesen kétszer adott (akkor is filléres vackot). Az elmúlt karácsonykor és a mostani húsvét alkalmából még egy telefonhívást sem intézett).


Ezek után természetesen változtatni szeretnék a gyerektartás összegén. Számítani fog valamit a bíróságon, hogy ő mit ígért 4 évvel ezelőtt?


2013. ápr. 5. 17:23
 1/9 A kérdező kommentje:
...és visszamenőleg behajtathatok rajta valamit?
2013. ápr. 5. 17:25
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem a szóbeli ígéret semmit sem ér. Nem véletlenül mondják, hogy szó elszáll írás megmarad.

Főleg ha még gyerekelhelyezés sem volt akkor jogilag közös a felügyeleti jog.

2013. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ebben a tárgykörben az a márvadó, ami le van írva, azt lehet kikövetelni.
2013. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg 6. hónap gyerektartás kérhető, ha nem fizetett. De azt, hogy ajándékot nem vett húsvétra arra semmit nem fognak csinálni, gyerektartást kötelező fizetnie nem ajándékot venni.
2013. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Volt elhelyezés és nekem ítélték, neki láthatása van, amivel nem él.

A végzésben 20% szerepel, de elfogadtam utána, hogy kevesebbet adjon. Tehát akkor most simán csak kérjem, hogy a bíróságon megítélt összeg érkezzen meg hozzánk?

2013. ápr. 5. 17:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Fordulj bírósághoz és kérd a gyerekelhelyezést nálad és a gyerektartást szabályozását.

Az, hogy mit ígért nem bizonyítható, te azt mondod, hogy ezt ő meg azt hogy azt ezzel nem tud mit csinálni a bíróság.

2013. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Így van, simán csak kérned kell, hogy a már korábban megállapított összeget kérjék tőle, max 6 hónapra visszamenőleg.
2013. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem kötelezheted arra h drága ajándékot vegyen vagy elvigye a láthatásra

ha nem akarja akkor nem teszi


neked az a kötelességed h biztosítsd számára a törvényileg meghatározott láthatás lehetőségét


neki az h fizessen a gyt-t


az h a birósági döntés után szóban még megegyeztetek másban az nem számít .....


hivatalosan 2 évente lehet kéri a gyt összegének újbóli megállapítását -- de az akár kevesebb is lehet mint amit anno megállapítottak !

2013. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7-es, ezt teszem.


8-as

Ahogy írtad, hogy csökkenteni is lehet. Ha a minimumnál is kevesebbet fizet, akkor is még csökkenthető?

Nem a pénz számít igazából, eddig sem az számított. Haragszom rá, amiért nem törődik vele egyáltalán, amiért becsapott és persze magamra, hogy hagytam magam balekra venni és hittem abban, hogy a jó viszony és a törődés a fontos...


Szóval akkor megyek és érvényesítettem a papírt...


Még egy kérdés. A váláskor nem voltak ügyvédjeink, nélkülük intéztük. Jó viszonyban váltunk el, nem voltak veszekedések.

Most is elég ha egyedül intézkedek vagy mennyire célszerű felkészülni ügyvéddel.

2013. ápr. 5. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!