Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha a...

Szerintetek normális, ha a szüleitek valójában azt sem tudják kik és milyenek vagytok igazából?

Figyelt kérdés

hogy nincs közös témátok,nem tudtok megbeszélni semmit,a fontos dolgokat sem tudod megbeszélni velük,mert nem ők azok akikkel szívesen megosztod?soha nem jöttem ki jól a szüleimmel.kicsinek többször vertek néha durvábban is.úgy érzem nem számíthatok rájuk.már elváltak,de azóta sincs semmi változás.nem tudom túltenni magam a régi sérelmeken,azokat amik voltak,ahogy viselkedtek velem.pedig elvárnák.hogy felejtsek el mindent.de ez nem így megy.már túl sok volt.és túl sok év...

16/l



2013. ápr. 5. 21:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

akkor ne tedd.


Sok gyerek nő fel így, tehát az idillt biztos nem éred el, de te még másképp csinálhatod, majd a saját csemetéddel.

2013. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
szerinted nekem sikerülhet majd?azt mondják,sok ilyen gyerekből lesz majd ugyan olyan mint a szüleik.ha akarom és próbálok majd tenni ellene,sikerülhet?
2013. ápr. 5. 21:34
 3/21 anonim ***** válasza:

az én szüleim sem tudnak rólam szinte semmit. ezt köszönhetik maguknak. apámat eleve nem érdekli, hogy mi van velem, anyám meg eljátszotta a bizalmam. többször is. eddig, amit elmondtam neki (pl. ami nyomta a szívem, vagy összekaptam a vőlegényemmel), azt szépen a fejemhez vágta minden veszekedésünknél. ez sem normális.

már nem is áll le velem beszélgetni, rájött, hogy semmi lényegeset nem fog megtudni. ennek ellenére mindig megpróbál puhatolózni, de én sem vagyok ostoba. 1001 esélyt kapott, 1002-t nem fog! azért az érdekes, hogy nem veszi észre magát: a húgomról még azt is tudja, mikor szexelt utoljára, rólam még azt sem, hogy ezt kivel tettem először (és mikor).

23-N

2013. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

Szia. :)

Anyumnak is ilyen baja volt a szüleivel...megfogadta h velem nem lesz ilyen de néha még is látok 1-1tulajdonságát előjönni...pedig nem akarja abban biztos vagyok. szerintem ez valami tudat alatt bevésődött dolog lehet.

2013. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen,akarattal lehet,de a nevelés során automatikusan azok a minták jönnek elő,ami a szülőknél.Ott kezdődik a dolog,hogy nem nevelünk veréssel.Nincs olyan helyzet,ami indokolná ezt.De ahhoz,hogy ne hozz létre olyan helyzeteket,amit csak erőszakkal tudsz befejezni,nagy önismeretre,tanulásra van szükség.És ez minden olyan helyzetre vonatkozik,amit a szüleid rosszul kezeltek.
2013. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az én anyám sem kapott törődést ezért, ő mindig nagyon közel állt hozzám. Inkább volt barátnőm mint anyám.


Szóval igen összejöhet.

2013. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
ettől független én lehetek majd jó szülő?? én szeretni fogom a gyerekeim...tudom,hogy ők lesznek majd a mindeneim.de a szüleim kizárt hogy vigyázhatnak majd rájuk...
2013. ápr. 5. 21:43
 8/21 anonim ***** válasza:

igen, sajnos előfordul, hogy pont olyan szülőkké válunk, amilyeneket mi is kaptunk. mert ezt tanuljuk otthon, ezt láttuk gyerekként, ez ivódott belénk.

én azon leszek, hogy ez véletlenül se forduljon elő. ha egy pillanatra is azt érzem, hogy, na most teljesen úgy viselkedem, mint az anyám (erre a vőlegényem szokott figyelmeztetni, mert megkértem rá), akkor veszek egy 180 fokos fordulatot.

továbbá úgy fogom a gyermekem életét jobbá tenni, mint, amilyen az én gyerekkorom volt, hogy nem lesz testvére. durván hangzik, de soha sem akarom megérni, hogy előforduljon a kivételezés!

2013. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
kedves 6. kommentelő.megnyugtattál valamennyire :) kedves 4. kommentelő.én is hasonlóan érzek.sok esélyt kapott de elbaltázta...
2013. ápr. 5. 21:44
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Én sem mondhattam el sok mindent, az egész gyerekkorom hazugságban telt el, az ellenőrzőt nem mertem itthon ideadni mert biztos kiverték volna a fogam a szaktanári miatt, inkább két ellenőrzőt vezettem és magamnak írtam alá a szülő nevében

Akkoriban mindent magamban kellett tartani, ez ment általános suliban


Az viszont nem igaz hogy a gyerek olyan lesz mint az anyja apja, ha akar a leendő szülő változni

20/F

2013. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!