Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha a...

Szerintetek normális, ha a szüleitek valójában azt sem tudják kik és milyenek vagytok igazából?

Figyelt kérdés

hogy nincs közös témátok,nem tudtok megbeszélni semmit,a fontos dolgokat sem tudod megbeszélni velük,mert nem ők azok akikkel szívesen megosztod?soha nem jöttem ki jól a szüleimmel.kicsinek többször vertek néha durvábban is.úgy érzem nem számíthatok rájuk.már elváltak,de azóta sincs semmi változás.nem tudom túltenni magam a régi sérelmeken,azokat amik voltak,ahogy viselkedtek velem.pedig elvárnák.hogy felejtsek el mindent.de ez nem így megy.már túl sok volt.és túl sok év...

16/l



2013. ápr. 5. 21:23
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
nekem is vannak testvéreim...szóval az én gyerekemnek is tuti lesz,hogy számíthasson valakire...és igyekszem majd ugyan annyira szeretni őket,hisz mind az enyém lesz :))
2013. ápr. 5. 21:46
 12/21 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám, csak én 23 éves vagyok. Én se mondok el a szüleimnek semmit, mert egyszerűen nem értenek meg. Apám pl annyit tud rólam, hogy szeretem a Rammsteint és ennyi. Pedig érdeklődik felőlem és egy házban is lakunk (!), de már annyira nem bízok benne, hogy nem mondok el neki semmit. Anyámnál is kezdek eljutni ugyanerre a pontra, vele se szívesen osztom meg a gondjaimat. Bár ő meg nem is érdeklődik, mert van neki elég baja. Ez van, már nem érdekel, 23 éves vagyok, lassan már saját családom lesz. A szülőcsaládom meg úgy el van baxba, ahogy azt kell, úgyhogy nem érdemes visszanézni. Még bírj ki két évet, hátha te hamarabb talpra tudsz állni és keress olyan embereket, akikben megbízol.
2013. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hasonló kép vagyok én is. De elhatároztam, hogy én sosem leszek ilyen a gyerekemmel.
2013. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
kedves 12.kommentelő.sajnálom,hogy te is így érzel mint én.nekem még jó pár évig az anyámra kell támaszkodnom...:S
2013. ápr. 5. 21:49
 15/21 A kérdező kommentje:
hát azzal nekem sincs baj hogy elhatározzam.mert már most tudom hogy a gyerekeim lesznek a mindeneim.csak félek nehogy kicsit is olyan egyek mint a szüleim.de verni sosem fogom őket.mert nem old meg semmit
2013. ápr. 5. 21:50
 16/21 anonim ***** válasza:

Igen, lehetsz ettől függetlenül jó szülő!:)


Én ugyan így vagyok édesanyámmal. Szüleim elváltak, anyummal semmilyen problémát nem beszélünk meg. Most már azért sem, mert én nem szeretném. Volt pár összeveszésünk, plusz ha ideges volt valami miatt, mindig rajtam vezette le. Ha én elmondtam egy , számomra nehéz, problémát, ő már egyből mondta tovább a testvéremnek. Ha a testvéremnek volt problémája, akkor arról senki nem tudhatott, ilyenkor már nem számított az "egy család vagyunk" szlogen.

Anyum meg van róla győződve, hogy én mindig hazudok, holott ez nem igaz, nem szoktam hazudni, de valamiért ez rögzült be neki. Ezek óta nem szeretek vele problémákról beszélni, miért is tenném, amikor megoldás úgysem fog születni, anyum kiabálása meg (elnézést, de) nem érdekel.

Véleményem szerint ez a szülő hibája (tisztelet a kivételnek), mert ha tartósan nem beszéli meg nyugodt hangnemben a problémákat, akkor evidens, hogy a gyereke vagy máshoz fordul és nem a szüleihez/szülőjéhez, vagy pedig egyszerűen magában tartja a problémát.


A nyugodt és kompromisszumra képes probléma megbeszélés a bizalom jele. Ha ez nincs, akkor vagy nagyon rossz a szülő és a gyerek viszonya, vagy teljesen hiányzik a viszony.

2013. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
a rajtam vezeti le a feszültséget sajnos rám is igaz...:S ráadásul középső gyerek vagyok...
2013. ápr. 5. 21:55
 18/21 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetsz jó szülő:) Máris tudod mit ne tegyél.

Én sem állok közel a szüleimhez, de a gyerekeimmel majd másképp lesz. Sosem fogom azt tenni velük, amit a szüleim tettek, én mindig a gyerekem mellett fogok állni és mindenben segítem.

Te egy külön ember vagy, az lehetsz aki csak lenni akarsz, nem kötelező a szülők után menni.

2013. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem igazából semmi problémám nincsen a szüleimmel, egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon. Teljesen máshogy gondolkodnak mindenről mint én, azért meg nem szeretnék elmondani dolgokat, hogy idióta tanácsokkal meg kellemetlen érdeklődéssel zaklassanak minden nap. 16/f
2013. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azért arra is ügylej, hogy ne ess át a ló túloldalára!


Sok nőnek akinek a "gyereke a mindene", azzal az a gond, hogy a gyerek előbb, utóbb a saját életét akarja élni. És amikor kirepül a fészekből, egyedül maradsz.


Úgyhogy ezzel csak óvatosan.

2013. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!