Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén nektek elfogadható...

Őszintén nektek elfogadható lenne, egy házasságban, kapcsolatban, ha a párotok füvezne?

Figyelt kérdés
Napi rendszerességgel, mondván, hogy az nem drog és ez az egyetlen dolog, ami jól ellazítja.
2013. ápr. 6. 11:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%
egyáltalán nem, számomra még alkalmi szinten sem elfogadható
2013. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
93%

Feltételezem, ha füvezik, alapból is dohányzik, tehát arra mondjuk, ha csak napi fél dobozzal szív, elkölt úgy havi 15 ezret. Akkor a fű, hát nem is tudom, napi 1500 Ft biztos van. az még 45 ezer. 60 ezret elkölt olyan dolgokra, ami lassan ugyan, de évekkel megrövidítheti az életét. Ráadásul úgy, hogy öt év alatt az árából már vehetnétek új autót, vagy évente két nyaralás beleférne pluszban.

De ezek csak az anyagi részek, később jöhet a belassulás, személyiségzavar, keményebb drogokra való szokás... És ha gyerek lesz, és mondjuk este belázasodik? Vagy terhes leszel, és este beindul a szülés? Ő fog titeket beszívva a kórházba vinni?

Nem, biztosan nem élnék együtt egy ilyen emberrel!


Ha nem tud ellazulni, menjen el rendszeresen sportolni, wellnessezni hétvégente, modellezzen, vagy tanuljon meg sárkányrepülőzni... Inkább ezekre költse azt a rengeteg pénzt, esetleg egy szakemberre...

2013. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
24%
nekem van 1-2 ismerősöm akik füveznek. az egyik alkalmanként, a másik napi szinten(kb úgy mint azok akik hagyományos cigit szívnak). + a barátom is az alkalmi füvesek táborába tartozik. engem nem zavar. néha együtt is szívunk. lehet lepontozni, de még mindig jobb a fű, mint a heroin és társai. és mellesleg ma olvastam, hogy csehországban most legalizálták a marihuána alapú gyógyszereket.
2013. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
77%

HA egy rendszeres tevékenység volna, akkor igen, mint ahogy a dohányzás is.

De az évi 1-2 nem...

2013. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%
Nem és Nem!
2013. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


a leírt esetben nagyon..


ha csak ettől tud ellazulni az nagy baj,

2013. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Azon, hogy drog-e vagy sem vitatkozhatunk évekig. Igaza lehet az itt egyik írónak is: inkább szívjon, mint igyon (valóban, több az olyan hír, hogy részegen megvert/megölte/elütötte, mint az olyan, hogy betépve...)


De... Jelenleg a cigi, a pia legális. (hogy miért pont ezek, az is lehetne vitatéma, de mindegy...) A fű meg nem az. Nekem nem lenne kedvem azon aggódni, hogy mikor csukják le a párom, mert épp rosszkor volt rossz helyen mikor megvette az adagját, vagy hogy ráverjék, hogy terjeszt is, mivel a nála bespejzolt heti mennyiség bőven túl van a fogyasztói kategórián, vagy épp van még a vérében, mikor közlekedési balesetet szenved (akkor is ha nem ő a hibás... stb...


Szóval (jelenlegi jogszabájaink alapján, és egy kis kisarkított túlzással az érthetőség kedvéért) elviselném-e hogy a párom minden nap bűncselekményt követ el? És hogy engem is belerángat, már azzal is, hogy tudok róla? NEM


(Egyébként meg pont olyan drog, mint a cigaretta, a kávé, az alkohol, a túlzott koleszterin vagy cukor: pillanatnyi élvezet, hosszú távú függőség, kezdetben csekély de fokozatosan romboló hatás a szervezetre)

2013. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
6%

semmi értelme, hogy valami drog vagy sem. ez csak egy ilyen megbélyegző címke a magyarban. az angolban ez a szó minden anyagot jelöl, ami hat a szervezettre, szóval az összes gyógyszer is drog. a fű, pia stb meg rekreációs drog :)


túl nagy baja nem lesz tőle. de szerintem mégsem szerencsés dolog ez. mert függőség jellegű ügy. alakítani fogja a személyiségét, nélküle kevésbé lesz jól el. meg motivációs gondokat okozhat. esetleg tompább lesz. ilyesmi. meg eleve nem jó hétköznapi rutint csinálni valamiből, ami amúgy egy kis különleges ünnep kéne, hogy legyen. nem lehet mindennap karácsonyozni. inni és füvezni is hasonló szerintem.


de nagyon nem tudsz mit csinálni. akkor segíts majd neki, ha le akar állni. ha nem akar leállni és te drámázol az csak rontani fog szerintem a kapcsolatotokon és szétmentek.

2013. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
10%
ja és igen ez is benne van, hogy napi szinten nem is ad annyit a fű sem, mintha ritkábban csinálná a hozzászokás miatt. ha néha kitisztulna és úgy csinálná többet adna.
2013. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem, számomra ez nem lenne elfogadható. Alkalmanként sem. Ez meg egy akarat gyenge duma, hogy más nem tudja ellazítani...

Én az ilyen kapcsolatból nagyon hamar kilépnék.

Amúgy meg általában az egyik fél rászokta szoktatni a másik felet.(nemeket direkt nem írok)Persze nem általánosítok..., de nem egy ilyenről hallottam.

Mellesleg fűvel kezdik, aztán meg majd jönnek a keményebbek is...

2013. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!