Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, apám egy utolsó...

Mit tegyek, apám egy utolsó undorító féreg és nem akar itt hagyni minket?

Figyelt kérdés

Már 17 éves vagyok, apám mindig is egy férek volt, utálom, gyűlölöm. Mindig verte anyámat és minket is a semmiért, és legfőképpen azért mert nem kapott pénzt játékgépre vagy alkoholra. Nem dolgozik, nem csinál semmit, fekszik egész nap, néha eljár 1 napra dolgozni, de abból mi látunk 500 ft-ot, a többit elissza, meg elkocsikázza. Anyámat midnig fenyegeti, hogy megöli, mert beképzeli hogy megcsalja, pedig ideje sincs rá, hiszen 4 órát dolgozik hajnalban egy üres étteremben, a többi időben pedig itthon van, azt meg már a drága apám is látja. Már nem bírjuk a testvéreimmel és az anyukámmal sem, de anyu nem mer lépni mert tényleg megöli ez a féreg ha feljelenti. Már tényleg nem bírjuk hogy minden második nap itt ordítozik, tör-zúz és mindenkibe beleköt, olyan undorító a stílusa, a legcsúnyább szavakat ordítozza ránk is, anyánkra is, és nem megy el. :(

Mit tegyek? Már ebből elég volt? Valahova nem tudok írni e-mailt? Vagy valamit?



2013. ápr. 7. 09:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként abból amit leírtam semmi nem jön le, hogy milyen szinten kell itthon rettegni és félni, hogy mikor öli meg anyukánkat ha rosszul szól vissza, vagy éppen mikor öl meg minket. És a sok ordítás és undorító szavak, tányérok, poharak törése... 3-an vagyunk testvérek, van egy 4 éves kishúgunk is, de még rá sincsenek tekintettel...
2013. ápr. 7. 10:01
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Én nem tudok neked okosat írni, de rákerestem és ezeket találtam. Ha valaki hát ők tudják, hogy mit kell tenni. Egy a lényeg, ne hagyjátok magatokat!!!!!!!!!!!! Én is tudom milyen így felnőni.


Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT)


Telefon: 06/80-20-55-20 (éjjel-nappal)

www.bantalmazas.hu

e-mail: okit@ncsszi.hu


Az ország egész területéről ingyenesen hívható Telefonszolgálat a hozzátartozók közötti erőszak (párkapcsolati erőszak, a gyermekbántalmazás, illetve a háztartáson belül a rokonok, családtagok által elkövetett erőszak), prostitúció- és emberkereskedelem áldozatainak segítésével foglalkozik.


Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület (NANE)


Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 0680/505101 Hívható: este 1822 óra között.


A NANE 1994 januárjában alakult azzal a céllal, hogy segélyvonalat indítson bántalmazott nők részére. A segélyvonalra, amely mind a mai napig az egyetlen célzott telefonos szolgáltatás e téren, immár nyolcadik éve érkeznek a hívások az ország minden részéről.


Caritas lelkisegély Szolgálat


Telefon: 0680/505503 Hívható: este 6 és reggel 6 között


A Caritas telefonszolgálat már 11. éve működik. 2000. május 1-jétől bővült az elérhetősége, a korábbi négynapos ügyelet helyett ma már a hét minden napján, 12 órás időtartamban várják a rászorulók hívásait. A szolgálat katolikus szerrezet, és a szakma szabályai szerint anonim.

2013. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

rendőrség!!

ha van feljelentés, tanúkkal igazolva

esetleg megtesziktek h (mai telefonok simán tudnak hangot felvenni, kb 1 óra)felveszitek telóra,diktafonra a veszekedést és fenyegetőzést, h minden hallatszódjon, rá is leghet játszani,pl tovább feszíteni a húrt mert ugye ha tetlegesség is lenne pont akkor, úgy bizony az apuka a rendőrségi feljelentés után egyből menne a börtönbe, lenne tanú azaz ti, és bizonyíték is, még látlelet is el kell menni csináltatni egyből

erre mondják sima ügy, csináljátok meg mert csak rosszabb lesz

az ilyenek a börtönben a helye és ahogy olvastam ez gyorsan meg is lenne

2013. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Édesanyádnak kellett volna már rég tenni ellene.

Elhagyni ezt az embert, teljes állásban dolgozni, és megvédeni a gyermekeit.

Ő nem tette meg, ki tudja, miért, neked csak egy maradt, minél hamarabb lelépni, kollégium, albérlet, nagyszülők, akármi.

2013. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Megint én. Ne féljetek a fenyegetőzésektől, mert akkor soha nem fogtok lépni. Arra gondolj, hogy ennél rosszabb már úgysem lesz, csak jobb!!!! Csak előre nézzetek ne vissza, mert akkor nem fogtok semmit lépni. Ha más nincs akkor annyika pénzt spóroljatok össze, hogy elmenetek albérletbe és onnan már bátrabban intézkedhettek.
2013. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
.. és a 3. jól írta vegyétek telefonra a balhékat főleg amikor életveszélyesen megfenyegeti anyukádat, hogy megöli!!!!! az nem megoldás ha elmenekülsz ahogy írták, mert ott van egy picike 4 éves is, aki szegénykém ezt végignézi. úristen! gondolj rá és lépj.
2013. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként az előbb is éppen összevesztek törtek-zúztak és apám fenyegetőzött... Anyu elment, remélem feljelenteni ment, bár attól félek, hogy nem. Legközelebb már tényleg felveszem, és én fogok intézkedni, a 4 éves húgomat még megmenthetem, legalább neki had legyen jobb élete.

Egyébként apám be sincs ide jelentve, most költöztünk, úgyhogy a rendőrökkel eltűntetni sem lenne akkora akadály... Csak hát anyukám tényleg fél, hogy ő, vagy valamelyik rokona bosszút áll. :/

2013. ápr. 7. 10:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj lesz lépned, mert ahhoz hogy anyukádat megölje nem feltétlenül kell feljelentenie sem. Egy rosszabb pillanatban elborul az agya és tényleg megöli....
2013. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy most, hogy anyukám elment, velünk kezdett el veszekedni... Hirtelen már mi lettünk a hibásak mindenért... Ez annyira szánalmas, mindig előadja magát áldozatként, és hogy ő semmiben sem a hibás. Szegény 40 éves ember, mindenki ellene fordul és azt mondjuk neki, hogy törjön, ordítozzon, beszéljen gusztustalanul, tartson minket terrorban, ne dolgozzon, gépezzen, igyon, fenyegetőzzön... Persze... És az a durva, hogy ő ezt tényleg így is látja.
2013. ápr. 7. 10:35
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel kamerával, és így lesz bizonyítékod. Aztán lépj, az imént írt telefonszámok közül azon, amelyik a legmegbízhatóbbnak tűnik, és a rendőrségen is.

Rendőrségen meg lehetne mutatni a felvételt egy hozzáértőnek, hogy ilyen szituációban, milyen jogi lépéseket lehet tenni az illető személy ellen. Reméljük tudnak majd segíteni.

2013. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!