Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartok attól, hogy édesanyám...

Tartok attól, hogy édesanyám mit fog erre reagálni. Ötletek, hogy lehetne finoman közölni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy végzős vagyok az egyetemen. Már nincs jogviszonyom, abszolváltam, a szakdolgozatomat írom. Azonban nem tudom ebben a félévben leadni, mert mellette néhány hónapja (amióta megszűnt a jogviszonyom) teljes állásban dolgozom és ez megterhelő. (A munkám komoly felelősséggel jár, emellett háztartást is vezetek.) Ezt viszont félek édesanyámnak elmondani. Egy évig passzív féléven voltam, mert a párommal (aki szintén dolgozik) a megélhetésünk veszélybe került. Akkor anyukám kiborult, sok mindent a fejemhez vágott és hetekig nem szólt hozzám emiatt, ezért félek elmondani neki a mostani helyzetet.

A "vicces" része a történetnek az, hogy van egy húgom, aki sok mindent megenged magának. Okj-s képzésre járt, ahonnan kirúgták, most a szüleim tartják el, hetente új srácot visz haza és mindenkitől pénzt kunyerál. Anyám szeme az ő húzásaira meg se rebben, pedig a húgom hónapokig titkolta, hogy kirúgták és a szemünkbe hazudott, amikor rákérdeztünk erre.

Úgy érzem anyám nagyon kivételezik vele. Tőlem sokat vár el és amikor azt nem tudom teljesíteni elhord mindennek. A húgom meg megtehet akármit, nem mond rá semmit (azt mondja, tőle nem lehet másra számítani, ezt szoktuk meg, sosem fog változni). Nyilván ez a helyzet igazságtalan.

Hogyan tálalhatnám neki finoman a mostani helyzetet, anélkül, hogy megint megharagudna rám? Van valakinek valamilyen ötlete?


2013. ápr. 7. 18:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, a kérdésben a "hogy" "hogyan" akart lenni.
2013. ápr. 7. 18:59
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy veszem ki, külön laksz tőle, a saját lábadon állsz. Hogyhogy mégis ekkora elvárásokat támaszt? Háztartást vezetsz, főállásban dolgozol, nemrég kezdted el az önálló életed, ez máris többemberes munka, mit akarhat még, és hozzáteszem, hogy mi köze hozzá most már?
2013. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebből is látszik, hogy téged többre tart anyukás, és nagy csalódás volna neki, ha kudarcot vallanál.

Viszont be kell látnia, ez az élet nem olyan már, mint az ő fiatal korában. Akkor mindenki kijelölt úton ment, nem maradhatott le, együtt kellett lépnie. Ma szinte alig van, aki hagyományos módon végez: évhalasztások, keresztfélévek, egyéni tanrendek...Már nem kellene anyukásnak beleszólnia a tanulmányaidba, úgy látom felelősségteljesen gondolkodsz, s tudod, hogy a végzést nem szabad elkönnyelműsködni, de bele sem szabad rokkanni az elvárásokba. Ezt mondd el!

2013. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, ment a zöld kéz!


Remélem lesz lehetőségem ezeket elmondani neki, mielőtt elkezdődik nála a mosolyszünet...

2013. ápr. 7. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!