Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltam, van egy 10 éves...

Szöllö kérdése:

Elváltam, van egy 10 éves lányom, az anyukája kijár dolgozni külfoldre. A gyerek egyedül a féltestvérével 20éves, tehetek e valamit?

Figyelt kérdés
Nagyon megviselj a gyereket ez,az iskolai munkájában nem,de egyéb téren észrevehető.érdemes lenne ujra tárgyalni gyermek-elhelyezést?
2013. ápr. 7. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

És a féltestvére nélkül hány éves?


Most komolyan:

Hogy jár ki az anya? Naponta? Hetente?

2013. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
hány éves a gyerek?
2013. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsö két válaszoló: NEM tudtok olvasni?


A gyerek 10 éves, a féltestvér meg 20!!!!


A kérdésre: nem mindegy, hogy mennyi idöre megy el az anya, de a 20 éves féltestvér képes ellátni a gyereket, szóval arra nem lehet hivatkozni, hogy felügyelet nélkül van a kicsi.

Meg az, hogy megviseli a gyereket - ezt TE látod igy, vagy mások is? Mert attól, hogy az anya máshol dolgozik az nem indokolja, hogy elvegyék töle, föként ha megbizható felügyelet alatt áll - és gondolom, a féltestvér azért már régóta együtt él vele is.


Elvileg lehetne inditani pert a gyerek új elhelyezésére, de a legtöbb esetben a gyereket sokkal jobban megviseli, ha kiszakitják a megszokott környezetböl, mint az, hogy az anya nincs állandóan vele.

2013. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen kérheted a gyerekelhelyezés újra szabályozását.
2013. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem meg igenis menj bíróságra, azért a gyereknek az apánál jobb helye van mint az épphogy felnőtt féltestvérrel.
2013. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

3. NINCS humorérzéked, amikor egy össze-vissza írást olvasol?


Egyébként tettem fel 2 kérdést is.

2013. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy játszom az ördög ügyvédjét de te hogy oldanád meg a felügyeletet?

Nyilván nem tudsz délután 2, 4kor felállni a munkából hogy a gyerekért menj, főz rá, megírd vele a leckét...

Te nem a 20 éves tesót hanem a nagyit, párodat kérnéd segítségül, kérdés velük menyire jönne ki a gyerek, mekkorát változna a megszokott környezet, a féltesó menyire megbízható....

Nem ellened vagyok csak ezek a kérdések felmerülnek egy tárgyaláson.

2013. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha pert indítanál, csak felborítanád a családi békét és ha erőszakkal vennéd magadhoz a gyereket, akkor csak még nehezebbé tennéd neki ezt a dolgot!

Inkább beszélj az anyukával, hogy szeretnél többet a gyerekkel lenni, amikor ő kint van. Akár oda is költözhetne hozzád azokban az időszakokban, amíg ő nincs otthon.


A féltesóval is beszélhetsz, hogy osszátok meg a felületet, ha lenne jobb dolga, szívesen kiruccanna, vagy bármi, akkor szóljon neked, te szívesen vigyázol rá!


Szerintem ez sokkal célravezetőbb, mint erőszakoskodni, pereskedni, ráerőltetni mindenkire az akaratodat bármi is lenne a vége.

2013. ápr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Nyilván nem tudsz délután 2, 4kor felállni a munkából hogy a gyerekért menj, főz rá, megírd vele a leckét... "


Miért ne tudna, azért nagy átlagban az apák is végeznek a munkában 3:30-4-re. Főzni magára is kell akkor már egy 10. évesre is tud. A lecke nagyrészt meg megírják napköziben azért van ott. Azért a mai világban nem olyan nagy dolog ezeket megoldani, százával vannak a lakásban automata gépek.

2013. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

*felügyeletet

2013. ápr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!