Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne megváltoztatn...

Mennyibe kerülne megváltoztatni a nevem Kiss Boglárka Virágról símán Kiss Boglárkára? (többi lent)

Figyelt kérdés
Annyit tudok , hogy az okmányirodába kell bemenni , egyébként azért akarok egy nevet , mert aki tudja a második nevem , mindig úgycsúfol , hogy Kiss Virág , de direkt , és én ezt a nevet ezzel a vezetéknévvel nagyon utálom.

2013. ápr. 7. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Van már személyid? Én úgy tudom, hogy akkor megkérdezik, hogy szeretnéd viselni a kétféle keresztneved.

Az én gyerekeim is elhagyták a 2. keresztnevüket. Nagyon hivatalos iratokon ott van, de a magánéletben sehol.

De az ismerőseid már úgyis tudják, máshol meg ne mondd!

2013. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

amennyiben ez az első névváltoztatásod, akkor 10e Ft+ az okmányaid lecserélése

az anyakönyvi csoportnál kell kezdeni az ügyintézést

2013. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

10e a nevvaltoztatas kervenyezese. Ha nem vagy meg 18, mindket szulod beleegyezese kell. Ha engedelyezik, minden iratot le kell cserelni, ez szinten tobb 10e forint.

OFF Elso, a nev az nem kivansagmusor, ilyen nincs, hogy megkerdezik, akarja e hasznalni, max az iskolaban kerdezi meg a tanar, hogy melyiken szolitsa....

2013. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én ismerek Kiss Virágot (sőt, többet is) nem értem,mi baj van vele. max, hogy a Boglárka is egy virág, de szerintem semmi gond a neveddel, tök felesleges megváltoztatni.
2013. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szia! tőlem meg se kérdezték , amikor csináltattam a személyi igazolványomat , hogy akarom e hogy rajta legyen a 2.nevem. ):
2013. ápr. 7. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem kérdeztek meg, az elso hülyeséget beszél. Az anyakonyv szerinti engednek kell minden hivatalos iratod es okmányon szerepelnie. Ha véletlenül le hagyod, az okmanyhamisitasnak számít.
2013. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem azonos korosztály vagyunk. Nekünk még volt a könyvecske személyink. Én utáltam a 2. nevemet, és mikor kaptam az okmányt, kérdezték, melyik nevemet szeretném a jövőben használni. Azt aláhúzták,én meg aztán fokozatosan el is hagytam az aláírásokkor, névbediktáláskor a 2. nevem, semmire nem vezettem rá, a kutya sem tudja, hogy úgy is hívtak valaha.A születési anyakönyviben van két keresztnevem, de azt meg mikor kérik?Munkámnál fogva rengeteg személyi fordult meg a kezemben, és másoknál is láttam ilyen aláhúzásos módszert. Volt, akinél az első, volt akinél a 2. név volt aláhúzva. A mostani kis lapkámon csak egy keresztnevem van. Én nem kérvényeztem soha, sehol, semmit,csak idővel lemaradt a 2. nevem. Kérdezték is a gyerekeim, hogy az ált. iskolai bizonyítványomon még 2 nevem van, utána már mindenen csak egy. Akkor adminisztrációs hiba lennék?
2013. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem se kérdezik meg, viszont lehet, hogy lehagyják. egy ismerősömnek szintén két keresztneve van, de csak az anyakönyvi kivonatán van ott a második, sehol máshol.
2013. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor kérik a születési anyakönyvi kivonatot, ha sem útlevele, sem személyije sem jogosítványa nem marad valakinek, tehát fényképes dolga. Az alapján csinálnak újat.

Ha most az a válaszoló elhagyná az összes iratát, akinek időközben "eltűnt" a harmadik neve, elég nagy galibát okozna. Lehet, hogy akkor beadatnának vele egy névváltozási kérelmet.

Mióta számítógépes rendszer van és feltöltötték az adatokat, azóta azok úgy maradtak. Ha valaki akkor már csak az egyik nevét használta, úgy van nyilvántartva.

2013. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem temetnek el, míg vissza nem adják a 2. keresztnevemet? Érdekes dolgok történtek akkor. Emlékszem, az egyik osztálytársam neve Aknai volt. Aztán kiderítették, hogy az eredeti okmánya szerint Vízaknai a neve,nem tudom miért használta másképp. Így kellet viselnie ezután. Nevettük is, hogy a névsor elejéről a végére került.

Mikor cserélték az okmányaimat, mindig az előző alapján állították ki, nem kérték a születésit, így nem is tűnt fel senkinek a "csonkulás"

Lehet, hogy lesz még belőle kellemetlenség, ha pl ellopják a személyimet?

2013. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!