Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el édesanyám,...

Jogosan várja el édesanyám, hogy lemondjak az örökségemről a féltestvéreim javára?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt amikor 14 éves voltam. Ekkor megörököltem a ház felét, természetesen édesanyámnak haszonélvezete van rajta. Nem sokkal ezután megismerkedett a mostani férjével és született 2 féltesóm illetve hamarosan megszületik a harmadik is. Én tartottam a kapcsolatot az apai nagyszüleimmel és úgy alakult, hogy egy időre hozzájuk is költöztem mikor a nagymamám megbetegedett. Ők végül úgy gondolták, hogy írjunk egy eltartási szerződést. Ennek egy éve és most a nagypapám véletlenül elszólta magát édesanyám előtt, aki ezt kihasználva azt követeli, hogy a féltestvéreim javára mondjak le az apai örökségemről és természetesen arról is amit tőle örökölnék, mert minek nekem annyi... Én ezt visszautasítottam, azóta viszont még fagyosabb lett az amúgy sem túl jó kapcsolatunk, már arra is felszólított, hogy költözzek el (bár ezt visszavonta mikor kiderült, hogy akkor nem kapná utánam az árvaságit).
2013. ápr. 8. 07:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi idős vagy? Ha elmúltal mar 16, gyamhivatali engedéllyel el költözhetsz. Mondjuk eltartani szerződést nem írhatsz alá 18 eves korodig....
2013. ápr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha, egyebkent nem jogosan, úgyhogy nehogy meg tedd.
2013. ápr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a feltestvereidnek semmi közük a te edesapad felöli vagyonra,igy jol tetted hogy visszautasitottad,te Sem fogsz kapni a mostani apukad szülei vagyonabol.
2013. ápr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

21 vagyok, nem is ezzel van a gond, csal az elvi részével. Tudom, hogy így elég kevés jut a fétestvéreimnek, csak egyszerűen nem érzem jogosnak a kérést, hogy édesapám része számára idegen gyerekek öröksége legyen.

Édesanyám szerint ez csak pénzéhség és nagyfokú önzőség a részemről.

2013. ápr. 8. 07:22
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Az apai örökségrészről nem mondhatsz le azt már megkaptad!
2013. ápr. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
91%

Eszedbe se jusson lemondani semmiről!

Egyébként is a PTK beszél köteles részről is ami amúgy is megjár neked.

Azt, hogy mit mondanak, mond anyád ne foglalkozz vele a jog mint tulajdonos melletted áll hiába haszonélvező.

Valóban erősebb a haszonélvezet mint a tulajdonjog, de csak esetekben.

Ne mondj le róla!

Ha az "új testvérek"-nek kell valami örökség, akkor azt az apjuktól kérjék!

2013. ápr. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Hat ne érezd rosszul magad, meg véletlenül se. Inkább anyád a pénzéhes....
2013. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy jogos. Az a tiéd. Ha a tesóid apja azt akarja, hogy többet örököljenek, akkor dolgozzon meg érte.


Amúgy, miért csak a felét örökölted? Csak a fele volt apukád nevén?

2013. ápr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

Eszedbe se jusson lemondani róla. Az az édesapádtól örökölted. Gondolj bele, milyen lenne, ha lemondanál az édesapád örökségéről egy idegen férfi gyerekei részére.

Hihetetlen gondolatok fogalmazódnak meg egyes emberek fejében.


Ha pedig a jövőben a féltestvéreiddel jó lesz a kapcsolatotok, és úgy viselkednek veled, ahogy kell, akkor majd megengedheted nekik, hogy ingyen ott lakjanak.

2013. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nyilván azért a felet örökölte, mert az anyjával közös vagyon volt....
2013. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!