Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el édesanyám,...

Jogosan várja el édesanyám, hogy lemondjak az örökségemről a féltestvéreim javára?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt amikor 14 éves voltam. Ekkor megörököltem a ház felét, természetesen édesanyámnak haszonélvezete van rajta. Nem sokkal ezután megismerkedett a mostani férjével és született 2 féltesóm illetve hamarosan megszületik a harmadik is. Én tartottam a kapcsolatot az apai nagyszüleimmel és úgy alakult, hogy egy időre hozzájuk is költöztem mikor a nagymamám megbetegedett. Ők végül úgy gondolták, hogy írjunk egy eltartási szerződést. Ennek egy éve és most a nagypapám véletlenül elszólta magát édesanyám előtt, aki ezt kihasználva azt követeli, hogy a féltestvéreim javára mondjak le az apai örökségemről és természetesen arról is amit tőle örökölnék, mert minek nekem annyi... Én ezt visszautasítottam, azóta viszont még fagyosabb lett az amúgy sem túl jó kapcsolatunk, már arra is felszólított, hogy költözzek el (bár ezt visszavonta mikor kiderült, hogy akkor nem kapná utánam az árvaságit).
2013. ápr. 8. 07:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát neki szíve joga azt várni el amit akar,az már más kérdés,hogy nevetséges és egyben vérlázító is a kérése.

Apád örökségéhez semmi közük a féltestvéreidnek .. Se jogilag se máshogy.

2013. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet ilyen egy anya?! Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem te megszűntél számára létezni, mikor születtek a féltestvéreid.

Ő nem azt kéri, hogy mondj le az örökséged EGY RÉSZÉRŐL, a FÉLTESTVÉREID javára, hanem mondja le az EGÉSZRŐL a GYEREKEI javára.

Nem is értem hogy képzelte ezt...


Eszedbe se jusson lemondani semmiről. Az örökséged megillet téged!

2013. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
61%
Azt sem értem, miért ő kapja az árvaellátást, amikor nagykorú vagy...
2013. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki 4 gyereket vállal, ne hivatkozzon arra, hogy a 3 kisebbel szemben kiszúrás, hogy a nagy majd mennyit örököl...főleg ha gondoskodott is a nagyszülőkről.
2013. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
88%

ööö

Lehet ez nem ide illik, de el kell sütnöm: Kurv@ anyád!

Le ne mondj arról az örökségről!

1. Azt már megkaptad

2. Az apukád nem is ismerte a féltesóidat, (mert ugye még nem is voltak), így semmilyen módon nem hagyhatta volna rájuk, semmi joguk nincs hozzá.

3. Anyukád valszeg nem is a féltesóidnak adná az örökséget, hanem megtartaná (erre abból következtetek, amit írtál, hogy csak az árvasági miatt nem dob ki)

4. Egy tipp: amit a 3. pont zárójelében írtam, ahhoz kiegészítés, költözz el nyugodtan, aki ennyire nem tiszteli, szereti a "volt" családját, nem érdemli meg azt az árvaságit (meg igazából semmit).

5. Ha jófej akarsz lenni a féltesóiddal, majd adhatsz nekik egy kicsit ha nagyobbak lesznek és lesz mire elkölteniük. Anyukádnak ne add!

2013. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
van saját számlád? mert ha igen, írnod kell hogy ezentúl oda utalják a pénzedet, és ne a postás hozza, és ne az anyád számlájára menjen...nagykorú vagy, az a pénz is teljes mértékben téged illet! mikor én is nagykorú lettem, anya írt egy levelet amiben az volt hogy ezentúl az én számlámra menjen a pénz, hogy tudjam fizetni a kolimat, vagy amire éppen szükségem van.
2013. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!