Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el édesanyám,...

Jogosan várja el édesanyám, hogy lemondjak az örökségemről a féltestvéreim javára?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt amikor 14 éves voltam. Ekkor megörököltem a ház felét, természetesen édesanyámnak haszonélvezete van rajta. Nem sokkal ezután megismerkedett a mostani férjével és született 2 féltesóm illetve hamarosan megszületik a harmadik is. Én tartottam a kapcsolatot az apai nagyszüleimmel és úgy alakult, hogy egy időre hozzájuk is költöztem mikor a nagymamám megbetegedett. Ők végül úgy gondolták, hogy írjunk egy eltartási szerződést. Ennek egy éve és most a nagypapám véletlenül elszólta magát édesanyám előtt, aki ezt kihasználva azt követeli, hogy a féltestvéreim javára mondjak le az apai örökségemről és természetesen arról is amit tőle örökölnék, mert minek nekem annyi... Én ezt visszautasítottam, azóta viszont még fagyosabb lett az amúgy sem túl jó kapcsolatunk, már arra is felszólított, hogy költözzek el (bár ezt visszavonta mikor kiderült, hogy akkor nem kapná utánam az árvaságit).
2013. ápr. 8. 07:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy ezt írom, de nem te vagy önző és pénzéhes, hanem édesanyád. Az a te örökséged az igazi apukád után, a féltestvéreid majd kapnak az apukájuk után. Egyébként pedig sztem ehhez nincs így köze a szülőnek, majd testvérek megoldják egymást között, ne hagyd magad kisemmizni. A te örökséged a tiéd, a féltesóidé pedig az övék.
2013. ápr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%
10-esnek. Igen, közben rájöttem én is, csak még korán van :)
2013. ápr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

És nagyon fontos, hogy édesanyád haszonélvezeti jogát megvonhatod, amennyiben azt a haszonélvezeti jogot örökséggel szerezte.

Fontos, hogy a túlélő házastárs (édesanyád) haszonélvezeti jog addig tart, amíg újra nem házasodik. Az új házassággal az özvegyi joga megszűnik. (Élettársi viszonyra ez nem vonatkozik, de azt írtad, házasok.)

2013. ápr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jogos, erre senki sem kényszeríthet!
2013. ápr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

Ja, és amúgy jogilag is kivitelezhetetlen, mivel lemondani csak másik örökös javára lehet a hagyatéki tárgyaláson, apukád meg egyrészt sajnos már meghalt, a hagyatékot átadták NEKED, a féltestvéreid pedig nem is örökösei.

Max. ajándékozni tudnád nekik, de NE TEDD!!

Anyukád utáni örökségről lemondás működni jogilag, de ezt se tedd!!

2013. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
43%
Noni! Ne írj butaságot, a haszonélvezeti jogot megvonni nem lehet ilyen alapon. Annyi igaz a hozzászólásokból, hogy ha özvegyi haszonelvezet van, az valóban megszűnik, ha az özvegy ujra házasodik. Itt viszont -ha jol értem- egy olyan ingatlanról van szó, aminek fele részben az anya a tulajdonosa, a másik felére meg haszonelvezete van/volt.
2013. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
87%
Illetve a tárgyaláson is már csak visszautasítani lehet, lemondani meg még a halál előtt, szerződéssel. Szóval nagy butaság, amit anyukád elvár tőled.
2013. ápr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem várja el jogosan, anyukád már ne haragudj, de egy idióta. Te sem fogsz semmit kapni a mostoha apád utáni részből azokról meg a testvéreid fognak lemondani? Na persze!

Ne mondj le semmiről. Sajnos (ha anyukád jártas a dolgokban) az Ő részét a házból röhögve ajándékozás címén átadja a féltestvéreidnek, így anyukád után nem fogsz örökölni, de az apai részed megmarad. Másik megoldás, gondolom ezt anyukádék nem fogják vállalni, fizessenek ki téged, azaz vegyék meg a Te részedet! :-)


Nem is értem anya az ilyen? Te ugyanúgy a gyereke vagy!

2013. ápr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
16-os, én özvegyi haszonélvezeti jogról írtam. Bele is írtam, hogy amennyiben örökséggel szerezte. Nagy valószínűséggel erről van szó.
2013. ápr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem várhatja el jogosan, hogy a gyereke az örökségéről lemondjon. Eszedbe se jusson! Az édesanyád azt követel, amit akar, de semmi köze sincsen ahhoz, amit te törvényileg örökölsz. Talán rendezkedjen a SAJÁT pénzügyei között - ahhoz van jussa.
2013. ápr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!