Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyák, milyen esetet tudtok...

Anyák, milyen esetet tudtok elképzelni, hogy beleegyezzetek abba, hogy válás esetén a gyerek (ek) az apánál maradjon/maradjanak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagyon nem tudok hova menni, és nála jobbak a körülmények. Vagy ha valami egészségügyi problémám lenne, teszem fel tolószékes lennék, depressziós stb. Akkor ne a gyereknek kelljen nekem segíteni még ha nagy is.

Egyébként én is elváltam, nálunk közös a felügyelet, mi ezt láttuk jónak. Így egyikünknek sem kellett "lemondani" róluk.

2013. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben o alkalmasabb a gyerek nevelésére, illetve a gyerek nála érzi jobban magat.
2013. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs lakásom, a lakhatásom sehol sem biztosított, nincs család aki segítsen, anyagilag teljesen nullán volnék. De még ekkor is átgondolnám 1000x... Valami kiút mindig van.

Persze a legfontosabb kérdés az, hogy el tudom-e fogadni a gyermekem. Hallottam olyan esetekről, amikor a nő teljes depresszióba került a szülés után és nem tudta ellátni a gyermekét. Utána meg nem alakult már ki a kötődés ezért az apához került a válás után a kicsi. Ez is egy eset.

DE kizárólag két ember megállapodásával tudom elképzelni!

2013. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért kellene a beleegyezés?

Ha a bíróság az apánál helyezi el a gyereket, akkor az úgy van, és kész. Nem beleegyezés kérdése.


Ha te arra gondolsz, hogy kifejezetten megegyezés alapján mikor menne bele egy anya: nyilván akkor, ha a gyerekek jobban kötődnek az apához. Mint, ahogy ez nálunk is a helyzet volt, így mi is apuval maradtunk.

2013. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amikor én váltam a fiam 14 éves volt, és nagyon apás. A válóperünk egyik lépése az volt hogy én visszaköltöztem Budapestre a férjem maradt vidéken. Mi közös megegyezéssel, barátságosan váltunk el, vagyis nem volt vita, veszekedés.

Szeptemberben pont az iskola kezdéskor váltunk el, ezért a fiam megkért, hogy engedjem meg, hogy az utolsó évét az iskolájában fejezhesse be. A régi osztálytársaival akar elballagni, és nem akar 1 évre új iskolát, új diákokat. A kérése érthető volt, ezért az apjánál maradt 1 évig. Amikor elballagott, és új suliba jelentkezett, akkor hozzám költözött..

Azalatt az 1 év alatt sem volt vele gond, hiszen az apja vigyázott rá..

2013. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

off leszek,de annyira örülök,hogy vannak még normális emberek,akik nem vadállat módjára viselkednek válás közben/előtt/után .. szerintem el sem tudják képzelni milyen nyomokat hagy az ilyen a gyerekben ..:(


Kérdezőnek : én akkor ,ha az apjuk jobb életet tudna nekik biztositani és maximálisan megbíznék benne gyereknevelés terén. Egyébként szerintem ha nem laknak nagyon messze a felek,és mindkét szülő normális,csak együtt nem máűködnek jól,akkor a közös felügyelet a lehető legjobb megoldás.

2013. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem következik be,de ha mi esetleg elválnánk akkor a fiamnak jobb helye lenne a férjemnél,sokkal türelmesebb,én lelkileg instabil vagyok,türelmetlen,Ő sokkal érettebb,szerintem,mint én sokkal inkább apa típus,mint én anyatípus.A fiam érdekében az apukája lenne a jó megoldás.De nem szeretnék válni,mert nagyon szeretem a férjem.
2013. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én most muszáj leszek, igaz, csak átmenetileg, 5 hétre az apjához költöztetni a gyereket. Belefulladtam a hitelekbe, válásnál minden az én nevemen volt, a bíróság meg a jelenleg futó kölcsönöket nem felezte el, minden nálam ketyeg. Kimegyek dolgozni Angliába, ott ha munkásszállón lakom, és nem költök sokat, egy havi béremből fél évnyi hitelt tudok előtörleszteni.


Az apuka, és a kislányom szerencsére jól megvannak együtt, mondtam már a gyereknek, hogy nyáron megy apához, nem volt szomorú, sem csalódott, ő úgy fogja fel, mint egy nyaralást - csak nekem lesz nehéz.

2013. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyerek nem az anyja tulajdona. Azt kellene nézni, hol jobb a gyereknek nem azt hogy hogy jobb az anyának vagy az apának.
2013. ápr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!