Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit vártok el az új párotok...

Ti mit vártok el az új párotoktól, milyen együttműködést, ha már van gyereketek? Túl nagyok az elvárásaim?

Figyelt kérdés

Fiatalon lettem terhes, 22 évesen, összeházasodtunk, de rájöttünk hogy még túl fiatalok vagyunk ahhoz, hogy eltávolodva éljük le az életünket, így mikor a kisfiunk 2 éves lett elváltunk. Ennek három éve. Nekem azóta nem volt hosszabb távú kapcsolatom, sőt mondhatni, hogy csak szexkapcsolatom volt. Az exem két éve jár együtt egy lánnyal. Vele nagyon jól kijövök, akár négyesben is szoktunk lenni, a baráti társaságunk is egy, mondhatni barátnők vagy. Szóval sosem volt gond abból, hogy féltékenykedne rám. Nekem is van egy ideje valaki az életemben, eleinte is láttam, hogy kicsit rossz szemmel néz arra, hogy tartom a kapcsolatot az exemmel, de úgy gondoltam csak meg kell ismerje. Az ex új barátnője is mondta, hogy azért az első hónapokban benne is volt egy kis nyugtalanság, a páromnál is el fog múlni. De inkább úgy érzem egyre erősödik. Például tegnap este hívtak, hogy elvinnék a fiunkat szánkózni, mennek mások is, ha gondoljuk mehetünk. A párom pedig mondta hogy ő nem megy velük sehova. Ha a fiamért megyek és ott maradok egy félórára, vagy az exem jön érte és iszik egy kávét akkor is kérdezősködik.

A fiamat elfogadta, szereti, tudom hogy ennek elégnek kellene lenni. Csak mivel látom, hogyan működik köztem és az exem-barátnője között a kapcsolat szeretnék valami hasonlót, hogy azért néha együtt is legyenek programjaink, a fiamnak is jó, ha együtt is tudunk lenni. És végülis a barátaimtól is "eltilt"

Egy barátnőm szerint viszont túl magasak az elvárásaim.



2013. jan. 18. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont a párodnak el kellene fogadnia,hogy az exednek mindég lesz helye az életedben, mert van egy kozos kapocs koztetek. Ha tetszik, ha nem ott a gyerek és a gyereknek is jobb azt látni, hogy a szulok kijonnek egymással mint hogy minden egyes találkozásnál egymás torkának esnek.


2 éves kislány anyukája

2013. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bizony nem könnyű helyzet ez főleg ha kifejezetten féltékeny típus a párod, bár egy kissé antiszociálisnak is tűnik számomra mert nem akar semmilyen közös programban részt venni. a barátnőd mivel magyarázta hogy túl nagyok az elvárásaid? azért mert a fiad körül megfelelő kapcsolatokat alakítottál ki és ezt szeretnéd is fenn tartani?
2013. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"És végülis a barátaimtól is "eltilt"


Szerintem itt ez a legnagyobb probléma. Mi az, hogy eltilt? Hány éves vagy 5-6? Állj már a sarkadra.

2013. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2

Szerintem arra gondolt a barátnőm, hogy ne gondoljam azt, hogy ugyanúgy barátok lesznek ők ketten, mint mi ketten az új barátnővel. De ezt nem is várom el, ha más körülmények között ismerkedünk meg is összebarátkozunk szerintem, ez csak így alakult. Szerencsére. Szóval én nem azt várom el, hogy országos cimborák legyenek, csak hogy ne essen kétségbe ha le kell velük ülnie egy ebédre vagy ilyen esetekben. Vagy például most vissza kell vinnünk a fiamat orvoshoz, járunk vele születése óta mert koraszülött volt, hármasban fogunk menni, ilyenkor nem szaladunk hazafelé (kisvárosban élünk, így bemegyünk mekibe vagy vásárolni) és például mondta hogy majd ő elvisz minket, vesz ki szabit. Ami nagyon kedves lenne tőle, ha nem tudnám mi miatt mondja.

2013. jan. 18. 15:50
 5/12 A kérdező kommentje:

3

Azért tettem zárójelbe, mert nem mondta soha hogy ne találkozzak velük, csak folyton féltékenykedik

2013. jan. 18. 15:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem véletlenül váltatok el és ezt az új párodnak is meg kéne értenie. Az meg, hogy néha csináltok közös programot a volt férjeddel és a gyereketekkel, annak pedig szerintem a gyerkőc is nagyon örül. Nyilván érte találkoztok és nem magatok miatt.

Ha ő nem akar veletek menni, ne erőltesd, ezt én sem várnám el ha a te helyedben lennék, de azt meg kéne értenie, hogy nektek van egy közös gyereketek. És szerintem ez egy pozitív dolog, hogy nem vagytok haragban a voltoddal.

De az új párod valószínűleg ezt nem érti meg, vagy nem így gondolja.

Ülj le vele, beszéljétek meg, hogy mit miért teszel, de ha továbbra is így gondolkozik, ahogy most, akkor nem biztos, hogy túl sokáig lesztek együtt, mert ez egy állandó vitapont lehet majd a kapcsolatotokban.

2013. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ant39 ***** válasza:
42%
Őszintén,szerintem nem normális ha az ex ilyen közel van hozzád a válás után,már ne haragudj de ez inkább beteges.
2013. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Melyik része beteges? :)

Mint írtam barátok is vagyunk. Ezért is váltunk el, mert rájöttünk hogy ez már rég nem szerelem, csak megszokás, barátság, és még fiatalok vagyunk ehhez, a gyerek miatt sem kell együtt maradnunk. Már rég nem azt a srácot látom benne, aki a szerelmem volt anno.

Plusz itt a gyerek akinek a szülei maradunk mindig.

2013. jan. 18. 17:03
 9/12 Ant39 ***** válasza:
nem hinném ha a férjemnek lett volna egy volt felesége,akkor vele szeretnék szánkózni menni.
2013. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ant39 ***** válasza:
De ezt a jelenlegi partnered nem így fogja fel.
2013. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!