Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az hogy egy család segélyből...

Az hogy egy család segélyből és családi pótlékokból él éveken át, a munkanélküliségnek tudható be vagy csak könnyű erre fogni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 15:49
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
tényleg ennyire nehéz lenne legaláb az egyik szülőnek munkát találni?
2013. ápr. 8. 15:52
 2/16 A kérdező kommentje:
*legalább
2013. ápr. 8. 15:52
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

A környezetemben akik így élnek,ott én azt látom,hogy nem is akar igazán dolgozni.

Pl takarítani vagy sorra egyik se menne el (nagy átlagban nők)

2013. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha van 1-2 gyerek, a szülők esetleg le vannak százalékolva, vagy a gyerek betegsége miatt nem tud az egyik szülő munkát vállalni, akkor lehetnek az okok a körülmények.


Ha a család amúgy jó egészségnek örvend, nem kapkodnak a munkáért, a nagy semmire még szülnek pár gyerkőcöt, akkor ott ők a hibásak.

2013. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az egyik kérdés kapcsán merült fel bennem ahol már 5 éve élt egy 3 fős család segélyből és egyéb pótlékokból.Belegondoltam hogy hogyan???Hogy lehet így élni?Mit csinálnak egész nap??
2013. ápr. 8. 15:54
 6/16 anonim ***** válasza:
Könnyű erre fogni. Ezt látják a gyerekeik is, tehát ez lesz a követendő példa. Minek dolgozni minimálbérért, mikor a segély, családi pótlék ingyen van?
2013. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha az egyik szülő nem dolgozik az még türhető de ha egyik sem??!!
2013. ápr. 8. 15:55
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is így él az egyik ismerősöm a párjával. A barátnőm szeretett volna dolgozni már eddig is, de a gyerekeket nem tudta otthon hagyni a párjára. Szakmunkás végzettsége van és mire eljutott oda hogy oviba mentek a gyerkőcök, rá kellett jönnie hogy még így sem lesz könnyű elhelyezkedni.

A párja sajnos különböző indokokkal sűrűn váltogatja a munkahelyeit és ezáltal alkalmazni sem akarják amikor meglátják az önéletrajzát.

Náluk azt mondom, hogy egyértelműen az apa hibája hogy csak segélyekből élnek (vagy inkább tengődnek).

2013. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 wartburg353s ***** válasza:
Biztos vannak kivételek, de én is úgy veszem észre, hogy az ilyen emberek többsége nem töri össze magát, hogy dolgozhasson. Vannak a településünkön, akik napi 3 órát utaznak munkába, elindulnak hajnalban, hazaérnek este, és ismerek sok olyat is, aki felnőttként évek óta a szülei/nagyszülei nyugdíjából él, és ha adódna munka, azt mondja, hogy ilyen kevés fizetésért nem megy el dolgozni.
2013. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Biztos, hogy benne van, hogy nem akarnak dolgozni menni.

Egyébként van akinél meg is értem. Aki mondjuk minimálbért keresne csak, de annak a 60%-át megkapja segélyként annak nem igazán éri meg elmenni dolgozni. Ha ugyanis egy hónapban csak egy-két napot dolgozik feketén (pl. fizet neki a szomszédnéni egy ötezrest, hogy ássa fel a kertjét, mert ő nem bírja), ugyanott van anyagilag. Akkor meg minek törje magát?

2013. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!