Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az hogy egy család segélyből...

Az hogy egy család segélyből és családi pótlékokból él éveken át, a munkanélküliségnek tudható be vagy csak könnyű erre fogni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 15:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10-es: talán azért mert a kert ásás nem egy rendszeres jövedelem? Vagy azért mert a bejelentett munka esetén fizetik utána a TB-t és nem kell törnie a fejét, hogy mi lesz ha lebetegszik, netán kórházba kerül...

Az alkalmi munka, benne van a nevében is, nem rendszeres jövedelem. Erre alapozni a gyereknevelést és a családfenntartást nagyon felelőtlen dolog!

2013. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

10: "Aki mondjuk minimálbért keresne csak, de annak a 60%-át megkapja segélyként annak nem igazán éri meg elmenni dolgozni."


Egy helyen olvastam egy hasonlatot: a szociális háló az olyan(nak kellene lennie), mint az artisták alatt a háló. Ha zuhansz megfog. De nem arra szolgál, hogy mint a pók éldegéljen benne valaki. Azt amit segélyként osztanak, azt más emberektől veszik el adóként, és normális esetben arra kell hogy szolgáljon, hogy az ÁTMENETILEG nehéz helyzetbe került embereket kisegítsen addig, amíg nem jön újra egyenesbe. Marhára nem érdekel, hogy kinek mennyire nem éri meg elmenni dolgozni a pár ezer forint különbség miatt, igenis húzzon melózni ha van lehetősége és adóként rakjon ő is vissza a közösbe.

2013. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok: még annyit tennék hozzá, hogy aki el tudna menni dolgozni csak a pár ezer forint különbség miatt nem teszi meg, az azokkal tol ki, akik szintén nehéz helyzetben vannak, de ők tényleg nem tudnak dolgozni, és a sok elosztogatott segélyből nekik kevés jut. Ezek az emberek vannak meglopva igazán, és azok teszik ezt velük akik lusták pár ezer forint különbség miatt megemelni a s.ggüket.
2013. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos kor után már nehezebben lehet munkát találni, főleg, ha már a korhoz betegségek is járnak, pl asztma, szívbetegség, sérv...stb.

Én 3 éve vagyok munkanélküli borsod megyébe egy faluból próbálok munkát találni. Újságokat és a netet bújom álláshirdetés után, ha ráérek, akkor a közeli városba kb 10-20 üzletet, bankot, vagy ami az utamba kerül, megkérdezem, hogy nem keresnek e alkalmazottat. Jobbik esetbe nem vigyorognak a képembe az alkalmazottak, hogy nincs munka. (Néha az illetékes sincs bent, hogy megkérdezzem).

Az önéletrajzom napra kész, amit találtam álláshirdető portálokra feliratkoztam, de még a helyi Tescóba sem vesznek fel egy egyszerű takarítónak vagy árufeltöltőnek sem, pedig középfokú végzettségem van, mindig is 4-es tanuló voltam.

Jelenleg azon gondolkodok, hogy bemegyek a legközelebbi Tescóba és kiverem a balhét.

Nagyon sok szóbeszéd van arról, hogy abba a Tescóba csak protekcióval vagy nagyon dekoratív lányokat esetleg szájmunkával lehet bejutni. Én nem vagyok nagyon dekoratív, de csinosnak mondott, protekcióval nem rendelkezek,a végzettségem meglenne a munkához, a több műszakot is be tudnám vállalni, támogatást is kapna a cég utánam, és ennek ellenére sehova sem kellek, pedig 30 éves kor alatt vagyok, és majdnem 2 éves munkaviszonyt tudok felmutatni. Nem tudom, hogy máshol másmilyenek a munkaadók, itt nálunk ilyenek. Csak helyit vesznek fel, mégha a falusi ugyan úgy, talán jobban is meg tudná csinálni a munkát, a munkahelyét megbecsülné, hiszen nem könnyen szerezte. Külföldre kimenni sokan nem engedhetik meg, ahogy én sem, Budapestre és a nagyobb városokba költözni nem tudok, így viszont fel kop az állunk. Szerencsére a párom dolgozik, és még gyerekünk nincs( sajnos) , de ilyen bizonytalan helyzetbe nem merünk bevállalni egyet sem.:( Kilátástalan a helyzet, de nagyon.

2013. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az a réteg, aki ezt az életmódot folytatja, dolgozni sem akar; hiába munkaképes.
2013. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14-es: pedig más megoldás akkor nincs az esetedben mint a költözés. Jelen esetetekben luxus, hogy a faluban maradtok.(Persze természetesen kivétel, ha beteg rokon ápolása miatt, de én megpróbálnám akkor őt is költöztetni.) Mindenesetre addig tényleg ne vállaljatok gyereket, amíg nem tudsz munkát találni, mert akkor még mélyebbre estek a 20ezer forintos GYESből (munka nélkül nem jár TGYÁS meg GYED.) És mielőtt szó érné a ház elejét: mi is vidéken tengődtünk a párommal (ő fizikai munkát végzett diplomával, nyelvtudással) én meg semmit se találtam és elkezdtem Bp-re pályázgatni. Kaptam egy jó állást, amiből akár ketten is bőven és jobban eléldegélhettünk, úgyhogy egyből költöztünk. Férjem utána egy héten belül talált a végzettségének megfelelő állást és most már nyugodtan várjuk a babát, van elég tartalékunk, lakáskasszánk, megtakarításaink, 2 év múlva úgy néz ki, ha minden jól megy,saját lakásra is fogja futni. Nem mondom, h nem vágyódok vissza a kisvárosba, meg ne lenne jó egy kert, de inkább nyugodtan élek, mint állandóan a filléreket számolgatva a szülők nyakán.
2013. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!