Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki túl odaadó a házasságban?

Figyelt kérdés

Most döbbentem rá, hogy átestem a ló tulsó oldalára. Mindig úgy goldoltam, hogy határozott vagyok és makacs, de hát a férjemmel való kapcsolatomban pont az ellenkezőjét mutatom. Elnéző vagyok (TÚLSÁGOSAN ELNÉZŐ), könnyen megbocsátok, és bár hirtelen haragú vagyok még akkor is hamar elszáll a mérgem, amikor ő a hibás a dologban. Van egy bizonyos mértékű megfelelési kényszerem a külvilág felé, de úgy véltem, hogy ez nem mutatkozott a kapcsolatunkban.


Most kiömlött kicsit a bili, és rájöttem, hogy változtatnom kell a túlzott engedékenységen. Tegnapelőtt például valamiért megharagudott rám, és olyan szavakkal illetett, hogy "tűnj innen mellőlem, hagyj békén" stb. Nem vettem szívemre, mert mérgében az ember mond olyat amit nem kellene, de hát a harmónia kedvéért úgy tettem, mintha nem hallottam volna. (Holott tudom, hogy ő fordított esetben bevágta volna a durcit)

Ma megkérdeztem tőle, hogy szerinte a munkahelyen kapott prémiumot mire költsem inkább, csináltassak új szemüveget, mert a régivel már nem látok jól és nagyon karcos, vagy menjek el a fogorvoshoz, mert van két nagyon problémás fogam. Sajnos ilyesmire nem mindig jut, három gyerek és minimálbér mellet. Rámförmedt, hogy ha pénzhez jutok akkor az első gondolatom az, hogy hogyan költhetném el, ahelyett, hogy félretennénk, mert lesz pár kiadásunk a nyáron. Eredetileg nagyon rosszul esett, hogy úgy kezeli a dolgot, mintha a legújabb divatos táskát akarnám megvenni és nem valami szükséglet lenne, csupán költekezés, és meg is mondtam neki. Erre mikor felhívom az előbb hallom, hogy nem olyan a hangja, mint kellene és hát kiderült, hogy megharagudott azért amit mondtam. Nem is tudom mit találhatott azon, amiért haragudni érdemes, de ezek szerint keresett valamit. Gyerekes viselkedésnek érzem ezt mindkettőnk részéről, de ezt már többször megfigyeltem: ha nem haragszom meg én, hanem elnézem a félreérthető szituációt, akkor talál valamit ő és megharagszik. Határozottabbnak kellett volna lennem és hagyni amíg ő felhív.


Tudom, hogy vannak ennél nagyobb problémák is (már a mi házunktáján is), de sajnos ez az engedékenység kiveti árnyékát mindenre (és szerintem a másokkkal való kapcsolatokra is). Lehet ezen még változtatni? És hogyan?


2013. ápr. 8. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nàlam is ez a gond. Én békepàrti vagyok, ês inkàbb hallgatok sokszor, igaz, ez szerencsére megvàltozni làtszik most, hogy gyerekem született:) jò, hogy felismerted ezt a "hibád", tudsz rajta változtatni, elôször kisebb dolgokròl alkoss véleményt, majd fokozatosan haladj:) egyenrangù partnerek vagytok, nem szabad hagynod, hogy így bànjon veled a pàrod! Kitartàs!:)
2013. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szigorúbbnak lenned, csak következetesnek. És nem kell behúzni a szíjat, csak meg kell beszélni a gondokat.


Én pl baromi gyerekes vagyok. Olyan előbb halok meg, minthogy bevalljam a másik félnek volt igaza. És kezdetben a párommal is ilyen voltam. De egy ideje már inkább megbeszéljük a dolgokat. Tárgyilagosan. Próbálunk magunktól elvonatkoztatni, mintha két szereplőről beszélnénk és nem magunkról. Így sokkal könnyebb átlátni a konfliktust.


Az a módszer, hogy nem reagálunk, nem probléma megoldás. Ha neki nincs annyi esze, hogy felhívjon, megbeszélni a dolgokat, akkor legyen neked. A teljes statárium csak akkor kell, ha minden hasztalan.


Szóval beszélj vele. És ha hadakozik, hogy neki volt igaza, akkor meg úgy mint egy kisgyerekkel, értesd meg vele miért volt rossz ami történt, és mi lenne a bölcs hozzáállás.

2013. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel mint említetted nálatok kevés a pénz, így elég nehéz tanácsot adni. Ebben az esetben valóban meg szokták beszélni a párok hogy mire szabad költeni. A férfiak a pénzköltésnél kifjezetten fukarul tudnak viselkedni.


Csak lassan lehet a te esetedben változást elérni, talán nem kellene mindennel kapcsolatban kikérni a véleményét. Minek megbeszélni vele, hogy fogorvoshoz menjél? Mondd azt fája fogad és elmész. Nálatok levő helyzet emlékeztet az 1 test 2 lélek állapotra. Az erősebb lélek diktál.

Én nem lennék ennyire őszinte mindenben, a társad és nem a szülőd a férjed. Kicsit párfüggő lettél, de 3 gyerek mellett nem is csoda, nekem a józan eszem is elment volna.

2013. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdekes megközelítések, és mind igazak. Az utóbbinak különösen örülök. Valóban azzal volt baj, rákérdeztem, mert ha fogorvoshoz mentem volna és utána közlöm, hogy hál'Istennek megszabadultam attól a fránya fogtöredéktől, ami kéthetente feldagad, akkor nem lett volna kérdés, hogy jól tettem-e... Valóban igaz, hogy mindent megkérdezek, mindenről beszámolok, stb. Még kajával sem tudom meglepni este, mert azt is elmondom neki napközben, hogy épp a kedvencét készítem :P
2013. ápr. 8. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
legyél önzőbb és kérd ki magadnak ezt a hangnemet, amit megengednek veled szemben. Ugyan nem tudom, milyen kiadások várnak rátok, de egy fog vagy szemüveg nálam még a nyaralással szemben is prioritást élvez. A napi életvitelt teszi tönkre, ha rossz a fogad, azonnal fogorvos ez nem is kérdés.
2013. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogorvoshoz menj!

Te amúgy nem vagy túl odaadó, túl jószínű, engedékeny. Ez a normális. Ahogy ő viselkedik, az a nem normális.

De hát anyagi gondok mellett nem is csoda, de azért szólj rá, hogy emberelje meg magát.

2013. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kell egy kis tartás beléd! Ne légy ennyire önfeláldozó, mert nem fogja megbecsülni! Kell, hogy ő is teperjen egy kicsit!!! Légy egy kicsit önzőbb, nem a rabszolgája vagy, hanem a felesége!

Másik: Én is rendkívül sértődős voltam a párom előtt. Képes voltam lelki terrort alkalmazni, mert hagyták! Párom "kinevelte" belőlem. Itt más nem használ csak a nyers őszinteség. Párom is ezt alkalmazta. Amikor kezdtem volna a durcát, kerek-perec megmondta, hogy ez marha gyerekes és fejezzem be. Ha nem fejeztem be, akkor teljesen ignorált. Na, le is szoktam róla nagyon hamar!

2013. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A másik, amit elfelejtettem, hogy a tiszteletet kérd ki magadnak, ne beszéljen veled így! Ha nem szólsz neki, akkor nem fog tisztelni és ez csak rosszabb lesz!
2013. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!