Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apa mennyi idő múlva...

Az apa mennyi idő múlva veheti nevére a gyermekét?

Figyelt kérdés

Férjnél vagyok még,de az új páromtól vagyok terhes...szülés után sajnos mèg nem fog lezàrulni a vàlás....utàna mennyi idõ annak az intèzèse,hogy a vèr szerinti apa nevère kerüljön a gyermek???

Hol kell ezt intèzni???Bíróságon???

Váwrom a válaszokat,elôre is köszi!


2013. ápr. 9. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az apasag velelmet kell megdonteni(ez ugye jelen esetben a ferjedet jelenti), a szules utan egybol el lehet kezdeni, amint lezarul a vizsgaat mar veheti is a nevere....


Keresem a pontos adatokat ennek a meneterol...

2013. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elso vagyok


Ezt talaltam...

2013. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek szerint mar a gyermek szuletese elott el lehet inditani a keresetet, de csak a zsuletese utan lesz dontes

2013. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De ezt a férjnek kell indítania, nem neked....
2013. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha válás után újra férjhez mész, akkor egy év együttélés után simán a nevére veheti az új férjed. Ezt a gyámhivatal dönti el.

Az egy évet visszamenőlegesen is lehet számítani, mint élettársi kapcsolat, de legkorábban a válás jogerőre emelkedésének napjától, mert a magyar jog nem ismeri el a házasság alatti élettársi kapcsolatot.

Ettől függetlenül a gyámhivatalnál azért sokat nyom a latba, hogy a gyerek valószínű az új férjé, bár nem fognak vizsgálatot végezni.

2013. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A férjeddel beszélj, hogy ő indítsa el!
2013. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Az igazi apanak kell elinditania.......



A kerdezo ferje nem az apa, eppen valnak, az uj parja aki velhetoleg nem veszi el hirtelen a valas utan (ha a gyerek szuletese elott ezt meg lehetne tenni amugy minden jogi hercehurcat elkerulhetove tenne)


De az apasag velelme ugy all, hogy a ferj vagy a volt ferj az apa, de ha az uj par elinditja. Akeresetet akkor lesz egy vervizsgalat a gyereknel amikor megszuletik, es a birosag eldonti.....

2013. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amugy itt gyk-n tobb kerdesben megvalaszoljak


Gyamugyhoz kell fordulni.. Ott minden infot megkapsz...


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget,picit előrébb vagyok az ellenntmondó vélemények ellenére!

Sztem bemegyek a gyámügyhöz és a bírósághoz is érdeklődni!

2013. ápr. 9. 12:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Az apaság vélelmének megdöntésére irányuló keresetet a gyermeknek az apa ellen, az apának a gyermek ellen, más jogosultnak pedig a gyermek és az apa ellen kell indítania; a keresetet - a gyermek által indított kereset kivételével - az anya ellen is meg kell indítani, kivéve ha ez halála folytán nem lehetséges.
2013. ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!