Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok túl önző? Apukám...

Én vagyok túl önző? Apukám velük törődik, velem nem.

Figyelt kérdés

A szüleim 3 éves koromban váltak el, mert apám még túl "korainak" tartotta az apaszerepet..Egy fillérrel nem támogatott soha, gyerektartást nem fizet. Mindent anyukámnak kellett állnia, az étkeztetést, ruháztatást, iskolai költségeket stb. Most apámnak van új gyereke, meg barátnője. Azt a gyereket eltartja, fizeti a költségeket, nekem meg semmit nem képes adni. Még szeretet sem. Nem is érdekelne, hogy nem segít anyagilag, ha legalább foglalkozna velem, törődne velem, érdekelné, hogy hogy vagyok. A mostani barátnője egy hülye liba, nem engedi meg, hogy apukám találkozzon velem vagy vegyen nekem bármit is. Anyukám szerint nem kéne szomorkodnom emiatt, mert ez csak apámnak rossz, hiszen bárki örülhetne, hogy "ilyen" lánya van. Egyébként tényleg büszke lehetne rám, mert nagyon jól tanulok, tehetséges vagyok stb. Normális az, ha valaki a "régi" gyerekével nem foglalkozik, hanem csak az új családjával?

15/L


2009. szept. 22. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem normális. Ugyanúgy a gyereke vagy, Veled is kéne törödnie...És nem vagy önző igazából Neked is járna egy apuka...hát sajnálom,h így alakult:S
2009. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Az én apámnak nincsen másik gyereke de igy se törődik velem. Se anyagilag se más módon nem támogatott engem. Sőt nekem és anyúkámnak ahol tudott ártott. volt egy időszak amikor elkezdett pénz adni(azért, hogy anyám ellen fordítson). Kértem tőle iskolára, tandíjra pénzt, kölcsön. megígérte végül nem adott és anyúkám segített szokás szerint. Szóval ennyit az én apámról. A te apukád se normális. nem értem az ilyen embereket, hogy tudnak úgy élni, hogy nem törődnek a gyerekeikkel. Szerintem se kéne szomorkodnod az apukád miatt. Túl kell lépni rajta, végülis ő se foglalkozik veled. Ha esetleg van rá alkalom,beszélhetnél vele hát ha ő jó útra térne.
2009. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
40%
Szija! Ha nagyon merész vagy(mint én) mert nekem is ugyan ez van, akkor alakulj át. Legyél vele szemét és olyan amilyen csak tucc lenni!!! Nagy ívből szard le, és hagyd h vegyen ilyet meg olyat az új gyerekének. íÉn inkább a lázadó tipus vagyok. fesd be a hajad, meg ilyesmi...ha nem ezt választod, akkor sajnos nem tudok neked segíteni. Véletlenül írj neki olyan sms-eket, h bébi várlak a metrónál, és akkor ha hazaértünk kezdhetjük is... aztán ird meg h sorry apa, ezt nem neked akartam irni...de persze ez csak egy ötlet, nem akarlak elvezetni a célodtól(már ha van) mert azért vagy gondolom jó tanuló. Na pussz, 16L
2009. szept. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
51%

egyáltalán nem vagy önző, és ez nem normális, mindeki érdemelne egy kis törődést az apjától. viszont szerintem semmiképpen se tedd azt amit az utolsó hozzászóló írt. nem hiszem hogy ki kellene valakinek fordulnia önmagából, és direkte bosszantania az apját. és nem hiszem ha valakivel úgysem foglalkozik az apja hogy "normális" gyerek, akkor nem fog a nyakába venni egy olyat akit folyton nevelni kell meg szentbeszédekete tartania neki.

inkább szerintem is próbálj beszélni vele. ha pedig nem használ, örülj annak hogy anyud milyen kedves veled:)

2009. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Az én apám is ilyen egyáltalán nem foglalkozik foglalkozott velem.Hol fizetett gyerek tartást hol nem.Ha fontosabb neki a másik 2 gyereke akkor legyen.De az biztos hogy mikor az utcán talizok vele nem köszönök neki és nagy ivbe kikerülöm.Az ilyen nem apa.
2009. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!