Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 5 eves, mindig egyedul...

Kisfiam 5 eves, mindig egyedul aludt,2es fel eve van kulon szobaja is. De egy honapja nem es nem akar egyedul aludni, minden du. Mar elkezdi"anya veled alhatok? De miert nem, de csak ma. "verziojat. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Egy nagyon rossz anyanak tartom mar magam,hogy mindennap nemet kell neki mondjak,hiszen mindig egyedul aludt,es nem szeretnem ot evesen magam melle szoktatni.Mar mindent kiprobaltunk,kislampa,beszelgetes,minden este olvasunk meset,hagyomanyos helyett epres c-vitamint vettem,hogy a doktor bacsi adta,ettol nem almodsz rosszat(mert azt mondja o az o szobajaban rosszat almodik),de meg soha nem sirt fel ejjel,es soha nem panaszkodott reggel,hogy rosszat almodott volna.HA szamit valamit pszihologushoz jarunk,a gyerek figyelemzavaros,de o sem tudott semmit mondani annyit csak,hogy ez rajtam all mennyire vagyok kitarto,mert elobb utobb elmulik neki.De konyorgom mikor?Mar egy honapja ez van,es nagyon sajnalom a gyereket,mar-mar azon vagyok,hogy hadd aludjon velem(persze ez apanak nagyon nem tetszik:).Nincs valami otletetek,mit mondhatnek meg neki,mar az egesz szazholdas pagony az agyban van,de semmi nem segit.Elore is koszonom a valaszokat.
2011. febr. 24. 10:12
 1/7 TKI Ibolya ***** válasza:

Szerintem is igaza van a dokinak majd elmúlik.Nem vagy rossz anya sőt szerintem jól csinálod.Az én fiam is próbálkozott ilyen idősen sőt ő még éjjel át is jött.Én sem engedtem meg neki és minden éjjel vissza kísértem.Nem sírt nem volt gond.Ilyen korban nagyon feszegetik a határokat hogy vajon anya mit enged meg és mit nem.Rafináltak és kitartóak.Te is írod hogy éjjel nem kell fel nem sír akkor szerintem ne engedj az eddig bevett szokásokból főleg hogy apa sem szeretné.

Kitartást neked, hidd el idővel megszűnik a probléma.

2011. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
HAt koszi a valaszt,szedek meg ossze egy kis kitartast.Az a baj,hogy mielott elalszik sir,eleg sokat,hogy anya mar nem szeretel,de en is ugy gondoltam,hogy csak feszegeti a hatarokat(sajnos foleg a turelmemet:),de mikor mar elaludt nincs gond.Csak olyan rossz erzes latni,sokszor mar delutan 5kor elkezdi a kis mondokajat es estig egyebet se fuj.De akkor megprobalok meg kitartani.KOsz:)
2011. febr. 24. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak feleslegesen beparáztatni, de az én fiam 4 évesen akkor csinálta ugyanezt, amikor problémája volt az óvodában. Feltűnt, hogy egy önálló kisfiúból szorongós lett, aki nem akar egyedül aludni, rosszakat álmodik, stb. Nagy nehezen derült ki, hogy az óvodában van a konfliktus. Megoldottuk, azóta nincs baj.
2011. febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valami probléma lehet a háttérben, tényleg ovi v megijedt vmitől. Nekem a 10 éves fiam is velünk akart aludni, mert szellemes, horror stb videókat néztek neten a haverjaival.
2011. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat megegyszer koszi a valaszokat.Igazabol az oviba mindig is gond volt vele(a gyerek hiperaktiv megfigyeles alatt all)ugyhogy ovonenik nem igazan toleransak vele,de ez mar a harmadok ovodank,es nem nagyon szeretnem mar rangatni,mert nagyon megviseli mindig a valtas.Mondja,hogy nincsenek baratai,de en azt hiszem,hogy nem ez allhat a hatterben hiszen ez eddig is igy volt(sajnos),valoszinubbnek tartom a rossz alomtol valo felelmet,mert o is mindig azt mondja,de hogy almodott e valamit azt nem igazan tudjuk,mert nem mondja el.Vagyis mondja o,hogy egy dino elol menekultunk,meg hogy belefulladt a vizbe,es hogy eltevedt es nagyon messzirol kellett hazagyalogoljon,de ezeket soha nem akkor mondja mikor felkel,hanem estere mikor kerdezzuk,hogy mitol fel.Es ugy gondolom,hogy ez csak a fantazia szulemenye,hisz nem sir fel ejjel,es ha felkel pisilni akkor se megy mar sirva vissza a helyere.Csak kifogytam minden otletbol,gondoltam segitettek.Kedves kettes.Te magad melle tetted amig ra nem jottel mi lehet a baj?
2011. febr. 24. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
hát én bedobtam a törülközőt amikor 3 éves volt,addig a szobájában aludt,de aztán jött a sirás rivás ,könyörés,hiszti...most 6 éves elmult ,velünk alszik.tavaly lecseréltük az ágyunkat nagyobbra,hogy kényelmesen elférjünk és már csak abban bizunk ,hogy 18 évesen nem akar velünk aludni
2011. febr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elegge elszomorodtam kedves utolso,mivel nem,nem es nem tudunk amugy sem a gyerekkel aludni,hiszen mint hiperaktiv gyerek ejjel almaban is jar a laba(neha mikor beteg volt aludt velem),ugyhogy nem tudom mi lesz.Ismerosom fia 4 evesen kerult anya es apa melle,most 12 de az egyik meg mindig ott kell legyen.
2011. febr. 25. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!